Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Marksismi mõjud – soov maailma totaalselt ära seletada, soov näha kulturoloogia staatust teadusena loodusteaduslikus mõttes, soov jõuda tõeni (miks asjad nii on?). Mis on ’kulturoloogia’ sisu ja eesmärgid: Töötada välja integreeritud lähenemine kultuurile tervikuna, mis ei sõltuks ühe konkreetse kultuuri uuriva distsipliini vaatepunktist.
Marksismi –  leninismi vaimus  NSV Liidu tulemisega muudeti  koolisüsteemis palju  saksa keel asendati vene keelega    Õppeainetesse tulid sõjaline  algõpetus ja NSV ajalugu  Mõne vale või keelatud asja  mainimine võis kaasa tuua suuri  probleeme Kooli sisekorra eeskirjad
Marksism – Karl Marxi seisukohtadel põhinev õpetus, mis taotles ühiskonna seniste aluste muutmist. Sotsiaalse pöörde pidi ellu viima proletariaat, kes võtab revolutsiooni käigus võimu enda kätte ja loob tootmisvahendite ühisomandil põhineva ühiskonnakorra.
Marksism – marksistlikule baasile ehitati arusaam, milline peab olema kult 20saj. „DAS KAPITAL“ 1867 (18saj valgustusajastul oli oluline korraldada riiki rahva huvides – ideede aluseks oli neil naturalism – inim on looduslik olend.
Marksism – marksistliku käsitluse kohaselt on lisaväärtuse allikaks tootlik töö. Lisaväärtuse omastab tootmisvahendite omanik ehk kapitalist, tekitades ühiskonnas klassivastuolu proletariaadi ja kapitalistide vahel.
Marksism – see loogika on materialistlik struktuur 2. Freud – kaootilise hälbega inimestel esineb struktuur – inimpsüühika sekke: mina(ego,ülimina,superego), miski (Id), mida jagavad kõik inimesed.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Marksism – Karl Marxi seisukohtadel põhinev poliitiline õpetus, mis taotles ühiskonna seniste aluste põhjalikku muutmist; sotsiaalse pöörde pidi ellu viima proletariaat, kes võtab revolutsiooni käigus riigivõimu enda kätte ja loob tootmisvahendite ühisomandusel rajaneva ühiskonnakorra Marshalli plaan – USA ulatuslik majandusabi Teises maailmasõjas kannatanud Euroopa riikidele
Marksismi põhiideed - maj, ja rahvusvahelised suhted on põimunud; majandus mõjutab kõike; Halvemas seisus olijaid kasutatakse ära nt. riigid –kolmandat maailma; Töölisklass-erinevate riikide sees.
Marksism – Teine mõjukas subjekti-lahkav mõttesuund oli marksismist lähtuv majandussuhete positsioonidelt ilmnev subjekti käsitlus ehk sa oled see, kes oled sa majanduslikus baasis.
Marksismist - lenininismist. Näiteks ennustas Marx, et revolutsioon saab võimalikuks ainult majanduslikult kõige enam arenenud ühiskonnas, kus klassivastuolud on äärmusse arenenud.
Marksism on teoreetiline süsteem, mis moodustab põhimõttelise alternatiivi liberaalsele ratsionismile, mis on kaasajal domineerinud lääne kultuuris ja intellektuaalses maailmas.
Marksism - majanduse arengu tulemusena hakkas 19. sajandil linnaelanikkond järsult kasvama. Vabrikutööstuse levides kasvas tööliskond, kelle elu ja töötingimused olid rasked.
Marksism on tavaline struktuur mis jätkab oma kasvu, iga järgnev selle maailmavaate tegija lisab enda panuse originaal teooria alustaladele ja peab end selle esindajaks.
Marksismis on üks paratamatu puudus – majandussuhetes pole tõelist peremeest, kes hoolitseks ja vastutaks igapäevase normaalse eluolu tagamise eest.
Marksism on olnud ka uute ideoloogiate elluviimise relvaks/alustalaks. Arusaam klassidest, domineerimisest, mis marksistlikus ühiskonnakriitikas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Marksismus on samaks otstarbeks mõeldud? Taevas ei tõmmanud enam, sest ta oli liiga kõrgel ja kaugel, sellepärast leidiski teine juut marksismuse, mis pole enam taevas, vaid siinsamas maa peal: oodake ainult veel kaks tuhat aastat, siis on kõik koondunud, siis on organisatsioon loodud ning siis läheb leivakotisuu ka vaese mehe ees lahti.
Marksism on sotsiaalne teooria, poliitiline praktika ja ideoloogia, mille lähteks on Karl Marxi jaFriedrich Engelsi kirjatööd.
Marksism on intelektuaalselt kõige ambitsoonikam, süstemaatilisem ja mõjukam poliitiline filosoofia tänapäeva maailmas.
Marksismi - leninismi klassikute lõputute teoste tellimine ja/ või nn. marksismi-leninismi õhtuülikoolides käimine.
Marksism – ehk sotsialismiõpetus on mõttesuund, mis pidas õigeks kasutada jõudu ühiskondlikeks muudatusteks.
Marksismile - leninismile, natsismile ja fašismile oli ühine soov senine ühiskond revolutsiooni teel uueks muuta.
Marksism on avaldanud tugevat mõju 19. ja 20. sajandi sotsioloogiale, poliitikale ja kogu maailmale tervikuna.
Marksismi - leninismi. 1941. aasta 14.juunil toimus massiküüditamine, mis toimus korraga kõigis Balti riigis.
Marksism on kääbus darvinismi kõrval, sest üks ahmib kogu ilma sülle, teine udib pisut ainult inimest.
Marksismi teooria on teinud järelduse, et õiguse ja majanduse omavahelises seoses on määrav mõju majandusel.
Marksism - See õpetus nägi ette ühiskonna ümberkujundamist revolutsioonilisel teel.
Marksismis on faktid jäänud, aga olulisim on tegelda kirjanduse ideoloogilise küljega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Marksism on sotsiaalne teooria, poliitiline ideoloogia ja revolutsiooniline praktika, mille lähteks on Karl Marxi ja Friedrich Engelsi ajaloofilosoofilistel ja majandusteoreetilistel vaadetel põhinevad kirjatööd ja mille sihiks on kapitalistliku ühiskonna asendamine sotsialismiga.
Marksismi jargi on teadus parteiline, alati selle või teise ühiskonnaklassi teenistuses.
Marksism - rõhutab majanduslikke faktoreid ning riiki kui klassihuvide kaitsjat.
Marksismi - leninismi, kuid varjas oma tegevust esperanto keele õppimise sildiga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Marksism on struktuurne (makro)teooria, mis väidab, et me oleme ühiskonna poolt reguleeritavad. Marksism on vastuolus teooriaga, mis väidab, et ühiskonda iseloomustab sotsiaalsete gruppide lahkarvamused ja konflikid, eriti rikaste ja vaeste ning võimukate ja jõuetute vahel.
Marksismi - leninismi dogmaatiline lihtsustamine Vene patriotismi kultiveerimine.
Marksism – Karl Marx-i õpetusi ja filosoofilisi teoseid järgiv liikumine
Marksism - klassipõhine (ttölisklass ja eliit) poliitika kese tootmine.
Marksismi - leninismi ideoloogid, on alati tõelise olukorraga sõpruses.
Marksism – Karl Marxi seisukohtadel põhinev poliitline õpetus
Marksismi - leninismi klassikud võisid veel rahulikult magada.
Marksism - ühiskonna ümberkujundamine revolutsiooni teel.
Marksismi - leninismi õppejõuna ühes Moskva instituudis.
Marksism – Taotles ühiskonna seniste aluste muutumist.
Marksism - leninism. Nõukogude propaganda.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Marksism – Karl Marxi õpetuse järgi loodud ideoloogia, mis leiab, et proletariaat peab korraldama revolutsiooni, haarama võimu enda kätte, likvideerima eraomanduse, selle asemele tuleb luua tootmisvahendite ühiskondlik omandus
Marksismi - leninismi juurutamine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Marksism on marxi ja engelsi loodud ning uutes tingimustes Lenini poolt edasi arendatud filosoofiliste majandus teaduslike ja sotsaalpoliitliste vaadete teaduslik süsteem.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Marksism on avaldanud suurt mõju, mitte vaid tänapäeva kultuuri elule kuid mõjutand poliitilist tegevust olles maailmavaatepoolelt alusalaks mitmele riigile. Marksism hõlmab ühiskonna teadusliku uuringut ajaloofilosoofiat, majandusliku tegevuse ajalugu eriti kapitalistliku süsteemi nii poliitilise mõjuvõimu konseptsiooni.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Marksismi põhiseisukohad on järgmised: • Ajaloo peamine liikumapanev jõud on klassivõitlus.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun