Sõnu seletav sõnaraamat

Mania e. kõrgenenud meeleolu esineb kolmes erinevas raskuastmes ja sisaldab enamasti järgnevat: Püsivalt esineb kerge meeleolu kõrgenemine (vähemalt mitu päeva järjest), energia ja aktiivsuse tõus ja tavaliselt ilmne heaolu ning vaimse ja füüsilise töövõime kõrgenemise tunne.
Maniakaalne episood e. mania - meeleolu kõrgenemine vähemalt mitu päeva järjest; füüsilise ja vaimse tegevuse mahu ja kiiruse tõus, energia ja aktiivsuse tõus ja tavaliselt ilmne heaolu ning vaimse ja füüsilise töövõime kõrgenemise tunne; esineb ka kõrgenenud seltskondlikkus, jutukus, familiaarsus, seksuaalsuse tõus ja unevajaduse vähenemine, kuid mitte sellisel määral, et see põhjustaks raskeid häireid töös või sotsiaalsetes suhetes; võib esineda luululisi mõtteid.
Mania - Iseloomulik noortele, armastus ongi kõik, kui armastust pole, siis pole elu, midagi pole, väga armukadedad, üli emotsionaalsed, meeletu romantiline armastus on üle võlli, idealiseerib (Eros on reaalne), kombinatsioon siis Erosest ja Ludusest. Enesekindlus madal üldjuhul, emotsionaalne enesekontroll, nad ei oska armastusega midagi peale hakkata.

Maniakaalsus - ülivirguse seisund Orienteerumisrefleks - inimese ja looma keeruline reaktsioon stiimuli uudsusele ja/või ootamatusele ning uuele olukorrale üldse.
Maniakaaldepressiivse psühhoosi – tervikliku käsitluse nosoloogilisel tasandil.
Maniakaal - depressiivset patsienti, 60 000 langetõbist, 600 Huntingtoni tõve põdejat, 4000 pärilikult pimedat ja 16 000 kurti, 20 000 oluliste kehaliste väärarenditega inimest ning 10 000 pärikult alkoholismi põdejat.

Maniakaal - depressiivset psühhoos, mille sümptomitena on haige melanhoolne, isutu, rahutu ja hirmunud. Eufooriaperioodil tegutseb ta raugematu energia, impulsiivsuse ja elevusega.
Maniakaalne - depressioon on psüühikahäire, mille puhul vahelduvad kõrgenenud meeleolu, aktiivsuse ja energiaga perioodid ning meeleolu, aktiivsuse ja energia alanemine.
Mania - nõudlik omada sooviv, kontrollimine • agape – altruistlik • pragma – otsitakse sobivate tunnustega partnerit: religioon, vanus, töö

Mania - Erose ja Luduse kombinatsioon, tugev vajadus olla armastatud, suur kirg ning samal ajal hirm, et ei õnnestu armastatut ainult endale hoida.
Maniakaal - depressiivset psühhoosi(viimane on tunnustatuim diagnoos).(4) Aastail 1830 – 38 õppis Sören Kopenhaageni ülikoolis teoloogiat.
Maniakaalne rahutus on seotud meeleolu kõrgenemise ja aktiivsuse tunduva tõusuga, mis võib minna üle sihituks ja eesmärgituks tegutsemiseks.

Mania - Painav ja intensiivne tunne, tugev vajadus olla armastatud ja hirm armastatu kaotada.
Maniaki meeleolu on lõbus ja optimistlik,ta veiderdab ja naljatab ning on oma liigutustes üliaktiivne.
Maniakaal - depressiivne seisund (ebaloomulik lõbusus vaheldub depressiooniga ja vastupidi)

Mania - mis moodustub Erosest ja Ludusest, on painav ja intensiivne tunne.
Mania on painav, emotsionaalselt sõltuv, intensiivne armastuse stiil.
Maniakaal - depressiivsesse psühhoosi, alkoholismi ja kuritegevusele.

Maniafoobia - hirm vaimuhaiguse (hullumeelsuse) ees. (ka dementofoobia)
Mania - on armastus, mis paneb partnerist sõltuma.

Mania – hullus topos - koht
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto