Sõnu seletav sõnaraamat

Maksumaksjal on õigus arvata need kulud maha samal (alates 2004. a) või järgmistel maksustamisperioodidel metsa raieõiguse võõrandamisest saadud tulust, kui tegemist on metsa uuendamisega metsaseaduse tähenduses ning metsaomanik on metsauuendustööde kohta esitanud metsa asukohajärgsele keskkonnateenistusele metsateatise ja keskkonnateenistus ei ole keelanud teatises kavandatud tegevust.
Maksumaksjal on õigus arvata tasumisele kuuluvast tulumaksust maha tema tuluosale vastav osa juriidiliselt isikult kinnipeetud tulumaksust, samuti juriidilise isiku poolt tasutud asukohamaa tulumaksust. Residendist maksumaksja lisab temale langeva osa välismaise juriidilise isiku tulust oma maksustatavale tulule ning deklareerib selle tulu oma tuludeklaratsioonis.
Maksumaksjal on õigus saada tagasi maksuhaldurile seaduses või haldusaktis ettenähtust suuremas summas tehtud makse ja rahalise kohustuse tasumisel või tasaarvestamisel (§ 105 lõige 1) tekkinud enammakse, sealhulgas enne kohustuse tasumise tähtpäeva tehtud makse Menetlusosalisel on õigus kasutada maksumenetluses esindajat.

Maksumaksjal on õigus arvata maksustamisele kuuluvast välismaise juriidilise isiku tulust maha sama juriidilise isiku poolt tehtud ettevõtlusega seotud kulud, mis on tõestatud dokumentaalselt.
Maksumaksjal on kohustus maksta ainult seadusega ettenähtud riiklike ja kohalike makse maksuseadusest ning valla- või linnavolikogu määrustes sätestatud määrades ja korras.
Maksumaksjal on õigus saada maksuhaldurilt ka maksumenetluse ajal teavet seni tuvastatud asjaolude ja nende võimaliku maksualase tähenduse kohta.

Maksumaksjal on täitmata jäänud maksukohustus, mille täitmine toimib vastavalt pankrotimenetluses kinnitatud ja kehtivale kompromissile;
Maksumaksjale on võimalik maksukelmuse eest määrata vabadusekaotust maksimaalselt ………… aastat 7. Maksustamisõigust omavad
Maksumaksjal on võimalus valida ka igakuine tulumaksu maksmine.

Maksumaksjal on aga raviteenuste osas kõrged ootused.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto