Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Maksumaksjal on õigus arvata need kulud maha samal (alates 2004. a) või järgmistel maksustamisperioodidel metsa raieõiguse võõrandamisest saadud tulust, kui tegemist on metsa uuendamisega metsaseaduse tähenduses ning metsaomanik on metsauuendustööde kohta esitanud metsa asukohajärgsele keskkonnateenistusele metsateatise ja keskkonnateenistus ei ole keelanud teatises kavandatud tegevust.
Maksumaksjal on õigus arvata tasumisele kuuluvast tulumaksust maha tema tuluosale vastav osa juriidiliselt isikult kinnipeetud tulumaksust, samuti juriidilise isiku poolt tasutud asukohamaa tulumaksust. Residendist maksumaksja lisab temale langeva osa välismaise juriidilise isiku tulust oma maksustatavale tulule ning deklareerib selle tulu oma tuludeklaratsioonis.
Maksumaksjal on õigus saada tagasi maksuhaldurile seaduses või haldusaktis ettenähtust suuremas summas tehtud makse ja rahalise kohustuse tasumisel või tasaarvestamisel (§ 105 lõige 1) tekkinud enammakse, sealhulgas enne kohustuse tasumise tähtpäeva tehtud makse Menetlusosalisel on õigus kasutada maksumenetluses esindajat.

Maksumaksja on kohustatud tasuma makseseadustes ettenähtud riiklikke ja kohalikke makse ja üle kandma kõik rahandusministri poolt kehtestatud maksud hiljemalt seaduses ettenähtud tähtpäeval. Maksude hilinemine või mittemaksamise korral lahendavad vaidluse maksuhaldur ja krediidiasutus.
Maksumaksja - resident või mitte Kui on mitteresident , siis kirjutage: -riik ja aadress -residentriigi kood -Art.Nr. Ametiühingud Sisaldab informatsioon ametiühingu sissemaksmisest: -ametiühing -nimetus -% -sissemaksmise % -kehtiv kuupäevast -kehtiv kuupäevani
Maksumaksja on füüsiline või juriidiline isik või riigi-, valla- või linnaasutus, kes seadusega sätestatud tingimustel ja korras on kohustatud maksu maksma ning täitma teisi talle seoses maksukohustusega pandud rahalisi ja mitterahalisi kohustusi.

Maksumaksja on kindlustatud vara soetamismaksumuse või sellelt varalt arvestatud amortisatsiooni või vara kindlustusmaksed maha arvanud oma ettevõtluse tulust (TMS §20,lg. 2). Sellisel juhul loetakse vara müügihinnaks kindlustushüvitise suurus.
Maksumaksja on kohustatud tasuma maksuteates näidatud juurdemakse Maksu- ja Tolliameti pangakontole hiljemalt maksustamisperioodile järgneva kalendriaasta 1. juuliks, välja arvatud lõigetes 4 ja 5 toodud juhtudel.
Maksumaksja on eeltäidetud tuludeklaratsiooni kasutamisel kohustatud kontrollima selles toodud andmete õigsust ning nende ebaõigsuse või puudulikkuse korral esitama parandatud ja täiendatud tuludeklaratsiooni.

Maksumaksja on füüsiline või juriidiline isik, riigi-, valla- või linnaasutus, kes on kohustatud maksu maksma ning täitma teisi talle seoses maksukohustusega pandud rahalisi ja mitterahalisi kohustusi.
Maksumaksjal on õigus arvata maksustamisele kuuluvast välismaise juriidilise isiku tulust maha sama juriidilise isiku poolt tehtud ettevõtlusega seotud kulud, mis on tõestatud dokumentaalselt.
Maksumaksja on kohustatud kandma §-de 48–53 alusel maksmisele kuuluva tulumaksu Maksu- ja Tolliameti pangakontole hiljemalt maksustamisperioodile järgneva kalendrikuu 10. kuupäevaks.

Maksumaksjaks on firma, kes müüb vastavat hüvist, kuid maksukandjaks e subjektiks, kelle kasutatav tulu selle maksu läbi väheneb, on hüvise ostja (tarbija).  Raha emiteerimine.
Maksumaksjal on kohustus maksta ainult seadusega ettenähtud riiklike ja kohalike makse maksuseadusest ning valla- või linnavolikogu määrustes sätestatud määrades ja korras.
Maksumaksjal on õigus saada maksuhaldurilt ka maksumenetluse ajal teavet seni tuvastatud asjaolude ja nende võimaliku maksualase tähenduse kohta.

Maksumaksjal on täitmata jäänud maksukohustus, mille täitmine toimib vastavalt pankrotimenetluses kinnitatud ja kehtivale kompromissile;
Maksumaksjale on võimalik maksukelmuse eest määrata vabadusekaotust maksimaalselt ………… aastat 7. Maksustamisõigust omavad
Maksumaksja on kohustatud esitama oma maksudeklaratsiooni ja maksma kõik maksud hiljemalt 15. septembriks.

Maksumaksja on isik kes tegelikult maksu maksab, DAAAA! Reeglina on kolmas isik õigussuhte väline isik.
Maksumaksja – on isik, kes on kohustatud maksu maksma või isik, kes tegelikult maksu maksab.
Maksumaksja on kohustatud säilitama tulude ja kuludega seotud dokumente seitsme aasta jooksul.

Maksumaksja – on isik, kes on kohustatud maksu maksma või isik, kes sooritab maksutasumist.
Maksumaksja on kohustatud samuti säilitama tulude ja kuludega seotud dokumente.
Maksumaksja on isik, kes vastavalt maksu seadusele on kohustatud maksu

Maksumaksja on kohustatud tasuma ainult seadusega ettenähtud makse.
Maksumaksja on füüsiline või juriidiline isik; riigi- või KOV
Maksumaksjal on võimalus valida ka igakuine tulumaksu maksmine.

Maksumaksjate taskutest ehk siis nii öelda tööjõuliste isikute taskust.
Maksumaksjal on aga raviteenuste osas kõrged ootused.
Maksumaksja on jõudnud seda täitma asuda.

Maksumaksja - need, kes maksavad makse.
Maksumaksja on saaja. Laenusaaja kannabTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun