Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Majanduskriis - majanduse sisevastuolude erakordne teravnemine, mille tulemusel ilmnevad seisakud, tagasilangus ja laostumis nähtused, kas kogu rahvamajanduses (üldine majandus kriis) või selle mõnes osas (osaline majandus kriis). Näiteks rahvamajanduse mingis harus (Näiteks: tööstuse- või energiakriis).
Majanduskriis – töötus (toetused, investeeringud, 2. haridus (haridusreform) 3. haldusreform 4. poliitika (riigikogu, 5. seadusandlus – seaduse kvaliteet 6. eesti saab olema põhja-euroopa kõige integreeritum riik (NATO, Eli liige, schengeni viisaruum, euro?) 7. liiklus + õnnetused
Majanduskriisi puhul on väidetud, et majanduskriis oligi kogu selle Suure kriisi vahetuks ja tähtsamaks põhjuseks, ilma selleta oleks sisekriis ja põhiseaduslik kriis olemata olnud - arusaadavalt on tegemist spekulatsiooniga, aga mingil määral on see tõsi.

Majanduskriis on kõige negatiivsemalt mõjutanud tööstuse, ehitustööstuse ja teeninduse sektorit. Seega on töö kaotanute hulgas domineerinud mehed, madala haridusega isikud ja noored. Meeste tööpuuduse määr on Ungaris kõrgem kui naistel.
Majanduskriis - 1925 algas ülemaailmne majanduskriis (sai alguses USAst). Kultuuriautonoomia – Eestile oluline rahvusvähemuste lojaalsus , 1925 a Põllumajanduses langesid toiduainete hinnad ja kaupade eksport.
Majanduskriis – sai alguse ameerikast, mis oli ülemaaimne 1929 – 1938. *kriis oli põllumajanduses, *tööstused läksid pankroti, * ulatuslik tööpuudus, *väliskaubanduse bilansi muutumine negavtiivseks.

Majanduskriis on Toomsalu sõnul kohutavalt hea etapp meie elus, mis võimaldab enda jaoks lahti mõtestada elu põhiväärtused, oma tegelikud vajadused ning selle, kuivõrd on nende järgi siiamaani elatud.
Majanduskriisile on Saksamaa SKP kasvanud kolmandas kvartalis 0,7%. Majanduskasvu on hoogustanud ekspordinõudluse paranemine, investeeringud seadmetesse a ehitusse ning eratarbimise elavnemine.
Majanduskriisi perioodil on paljud ettevõtted vähendanud tegevust või sootuks likvideeritud. See on kaasa toonud tööhõive vähenemise, töötasude vähenemise, elanikkonna elatustaseme languse.

Majanduskriisi põhjuseks on see, et headel aegadel toimub valede majandusotsuste akumulatsioon, milles minu arvates on tihtipeale süüdi poliitikud, kes annavad lubadusi, mida nad ei suuda täita.
Majanduskriisi tagajärjel on inimestes enam huvi tekkinud sotsiaalteemade üle. Meedia on hakanud otsima positiivseid uudiseid, et tasakaalustada majanduskriisi negatiivseid tagajärgi ja uudiseid.
Majanduskriis 20 - ndate lõpus mõjutas muusikaelu – paljud mustad jazzmuusikud jäid tööta või leidsid uue ameti (ka Euroopas). Valgetele mustade muusika ei sobinud.

Majanduskriisi ületamine - isa poolt Poolakas, ema poolt eestlane, võttis Maxima katuse enda peale ja astus tagasi 2013. Uueks peaministriks sai I naissoost Laimdata Straujuma.
Majanduskriis on järgnevateks aastateks peatanud mitmed prioriteetsed investeerimisprojektid, mille eesmägiks oli puidutöötluse suurendamine Venemaal.
Majanduskriisi põhjuseid on mitu, aga kõige sagedamini nimetatakse kolme : ♥ Esimesest maailmasõjast oli jäänud hulgaliselt lahendamata majandusprobleeme.

Majanduskriis – toodi vabanduseks, et võimu kukutada, vapsid tulid välja uue seaduseelnõuga, riigipöörde ärahoidmiseks vaikiv ajastu
Majanduskriisi mõjudes on Eesti riik suutnud säilitada konkurentsivõimelist positsiooni Euroopas ning turismi areng Eestis on olnud jätkusuutlik.
Majanduskriis - Tehased toodavad alla võimsuse ja tööpuuduse tase on väga kõrge, siis majanduskasv pidurdub ja SKT võib väheneda.

Majanduskriisi tõttu on just noored ühed esimesed, kes mõjude all kannatada saavad,” ütleb Euroopa Noortefoorumi pressiteade.
Majanduskriis on tänapäeval suureks probleemiks, kuna paljud ettevõtted pankrotistuvad, inimesed jäävad vaesemaks.
Majanduskriisiga on seotud enamus maailma riigid, keegi ei saa neist üle ega ümber, probleemid süvenevad iga päevaga.

Majanduskriis on viinud sadu tuhandeid ärisid pankrotti, jätnud miljoneid inimesi tööta ning miljardeid nälga.
Majanduskriis on niikaua, kui see on ka meie naaberriikidel ning maakera suurematel – valitsevatel riikidel.
Majanduskriis on tõsine löök kõigile, ning seda tuleks pigem ennetada, kui tagajärgedega tegeleda.

Majanduskriis 1929 - 1934 Peaministriga, suurte mitte suurte volitustega 1930. Kriis jõudis Eestisse.
Majanduskriis - 1929-1933, puhkemise põhjused: Sai alguse teraviljaturu kokkuvarisemisest.

Majanduskriis on korrigeerinud ka avaliku ja erasektori tegevusalade vahelisi palgasuhteid.
Majanduskriis 1930 - 1934 Majanduskriis puudutas enam maarahvast ja põllumajandust.
Majanduskriis ehk retsessioon: Majandustsükli madalaim punkt ehk kriis.

Majanduskriisi tingimustes on riigi võimalused oma kodanike heaolu tagada piiratud.
Majanduskriisi tingimustes tähendab see ettevaatlikkust, kokkuhoidu, säästmist.
Majanduskriisiaegne langus on näha mõlema siht- rühma külastuste vähenemises.

Majanduskriis – majanduslangus, millel on negatiivsed tagajärjed
Majanduskriis kesk - ja Ida- Euroopas ja sammud kriisist väljumiseks.
Majanduskriisid on seotud ressursside mitteküllaldase pakkumisega.

Majanduskriis ehk Majandustsükli madalaim punkt ehk kriis.
Majanduskriisile on maailmal ka palju tähtsamaid probleeme.
Majanduskriis – maailmaturul oli suur konkurents.

Majanduskriis 1929 – 1933 tabab tunduvalt valusamalt.

Majanduskriis – abirahad Maailmapangast

Vote UP
-3
Vote DOWN
Majanduskriis 1923 – 1924: 1923 algas Eestis majanduse langus, mille põhjusteks oli: - 1922 sulges Nõukogude Liit oma turu Eesti toodangule ja katkestas riiklikud suurtellimused.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun