Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Add link
Mahepõllumajandus on selline keskkonnasäästlik ja looduslikku tasakaalu säilitav põllumajandussaaduse tootmine ning põllumajandussaaduse ja -toote käitlemine, mis vastab käesoleva seaduse ja põllumajandussaaduse tootmist ning põllumajandussaaduse ja -toote käitlemist reguleerivate muude seaduste ning nende alusel kehtestatud õigusaktide nõuetele.
Mahemärk - märk antakse toodetele, mis on kasvatatud ja käideldud ökoloogiliselt ning biodünaamiliselt;
Mahepõllumajandus on taime ja loomakasvatus mille puhul ei kasutata keemiliselt töödeldud kontsentreeritud või muul mittelooduslikult viisil käideldud aineid ega lisata toidusaadustele mittelooduslikke ühendeid.Happesademed on happelise reaktsiooniga sademed mis tekivad gaasiliste

Mahepõllumajandus - on taime ja loomakasvatus,mille puhul ei kasutata keemiliselt töödeldud,konsentreeritud või muul mittelooduslikul viisil käidetud aineid ega lisata toidusaaduste mittelooduslikke orgaanilisi ühendeid.
Mahepõllumajandus – taime- ja loomakasvatus, mille puhul ei kasutata keemiliselt töödeldud, kontsentreeritud või muul viisil käideldud aineid ega mittelooduslikke orgaanilisi ühendeid.
Mahe - e. Ökoloogilisele viljelusele üleminek võib vähendada toitainetega varustust ning kultuurtaimed jätavad umbrohtudele rohkem pinda ja valgust.

Mahe on meie majutusettevõtte sellepärast, et kõik, mida serveeritakse hommiku- ja õhtusöögiks on sama asutuse enda põllul kasvatatud.
Mahe - ehk ökoloogiline põllumajandus on loodulik tootmisviis, mis põhineb tasakaalustatud aineringlusel ja kohalikel taastuvatel varudel.
Maheloomakasvatus on tasakaalus taimekasvatusega, sest loomasööt tuleb reeglina oma tootmisest ning loomadelt saadav sõnnik läheb põllule väetiseks.

Mahepõllumajandus ON loodusliku aineringluse põhimõtteid arvestav tootmisviis, kus mulla, taimede ja loomade vahel valitsevad tasakaalulised suhted.
Mahepõllumajandus on tasakaalustatud toitaineringel ja suures osas kohalike taastuvate ressursside kasutamisel põhinev loodussäästlik tootmisviis.
Mahe - looduslik tootmisviis, põhineb tasakaalustatud aineringel ja kohalikel taastuvatel varudel. Ei kasutata sünteetilisi väetisi.

Mahe e. Ökoloogiline - Ei kasutata kemikaale - Haljasväetis,sõnnik,kompost lubatud - Lubatud taimekaitsevhaned-putukapüünised
Mahepõllumajandus on õiglane kõikidel tasanditel ja igale osalejale: talunikele, töölistele, töötlejatele, turustajatele ja tarbijatele.
Mahepõllumajandus on loodushoidlik tootmisviis, mis põhineb tasakaalustatud toitaineringel ning kohalike taastuvate ressursside kasutamisel.

Maheloomakasvatuses on loomade nudistamine lubatud ainult loomade heaolu ja turvalisuse eesmärgil ning TTI peab selleks andma loa.
Mahepõllumajandus ehk ökoloogiline põllumajandus on loodushoidlik tootmisviis, mis põhineb tasakaalustatud aineringlusel.
Mahepõllumajandus – vähesel määral või ainult looduslikke väetisi ja taimekaitsevahendeid kasutatav põllundus.

Mahelambafarme on Eesti kõikides maakondades (tabel 5a). Enam on mahetootjaid Saaremaa, Võrumaa, Hiiumaal.
Mahe - ehk ökoloogiline (bioloogiline, looduslik) põllumajandus levib kiirelt kogu maailmas.
Mahepõllumajandus – ökoloogiline- kasutatakse peamiselt looduslikke väetisi ja taimekaitsevahendeid.

Maheloomakasvatuses on tähtis loomade heaolu (nt vabapidamine), sellega tagatakse nende hea tervis.
Mahepõllumajandus - tähtsaim tingimus, et kastmises ei kasutata võõrkehasid, põhineb aususel.
Mahemarket - Parim Pood, Mustamäe tee 3a, Telliskivi 60A (A2 hoone 1. korrus), Facebook

Mahepõllumajandus - kus kasutatakse peamiselt looduslikke väetisi ja taimekaitsevahendid.
Mahe põdrasamblik – Tallus 5-10 cm kõrgune, hallikasvalge, sinakas- või kollakashall.
Mahemärk - mahetoidu märk: toode kasvatatud ja käideldud ökoloogiliselt;

Mahepõllumajandus – põhimõte on toimida loodusega kooskõlas mitte selle arvel.
Mahepõllumajandus on Portugalis viimastel aastatel pidevalt kasvanud.
Mahedamale lsd - le, kuid mitte täielikult.

Mahendada ida - Euroopa diktatuurirežiime.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mahemärk on Mahepõllumajanduse seaduse (RT T 1997,51,823) alusel antav märk, mida kasutatakse mahepõllumajandusliku toidu eristamiseks muust samaliigilisest toidust.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Mahemärk on garantiimärk, mis kaubamärgile lisatuna osutab ja kinnitab, et toode on kasvatatud ja käideldud ökoloogiliselt ja biodünaamiliselt.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun