Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Magnetvoog - Φ=BScosά [wb] kui kontuur pindalaga 1m² paikneb magnetväljas 1 tesla risti jõujoontega,siis magnetvoog läbi selle kontuuri on 1 weeber Wb. Kui raam on jõujoontega risti siis normaali ja jõujoonte vaheline nurk on 0º elektromagnetiline indusktsiooni nähtus- seisneb selles, et muutuv magnetväli tekitab elektrivälja- pöörisvälja. Pööriselektrivälja jõujooned on erinevalt elektrostaatilise välja jõujoontest kinnised jooned.
Magnetvoog on mingit kontuuriga piiratud pinda läbivate magnetvälja jõujoonte arv f-magnetvoo ühikuks 1 weeber (WB) S-pindala mida vool läbib F=BS cos alfa B-magneetiline induktsioon(T) a-nurk induktsioonivektori ja normaali vahel 1 Weeber on magnet voog mis läbib kontuuri pindalaga 1 ruutmeeter sellega ristuvas magnetvälja mille magnetiline induktsioon on 1 Tesla 3. Faraday elektromagnetilise induktsiooni seadus.
Magnetvoog – näitab millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda, selle pinna suuruse ja asendi tõttu magnetväljas (tähis φ, mõõtühik 1 Wb – veeber) Piltlikult öeldes näitab magnetvoog pinda läbivate jõujoonte arvu Magnetvoog sõltub: • Sõltub magnetinduktsioonist (B-st) • Pinna suurusest (S) • Pinna ja magnetvälja jõujoonte vahelisest asendist

Magnetvoog - näitab, millisel määral läbivad magnetvälja 7.magnetvoog-näitab, millisel määral läbivad magnetvälja 7.magnetvoog-näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda selle pinna suuruse ja asendi jõujooned vaadeldavat pinda selle pinna suuruse ja asendi jõujooned vaadeldavat pinda selle pinna suuruse ja asendi tõttu magnetväljas.
Magnetvoog on 3 suuruse korrutis: =BS cosa (B-magnetind kontuuri kohal (T), S- kontuuri pindala (ruutm), a- nurk jõujoonte ja kontuuri pinnanormaali vahel, - magnetvoog (Wb) )Magnetvoo muutumine tekitabkontuuris emj ja suletud kontuuris voolu, seda nähtust nim. elektromagnetiliseks ind., avastas 1831 M. Faraday.
Magnetvoog - näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned 7.magnetvoog-näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned 7.magnetvoog-näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda selle pinna suuruse ja asendi tõttu magnetväljas.

Magnetvoog – magnetvälja iseloomustav suurus, mis võrdub magnetvoo tiheduse vektori mooduli, kontuuriga piiratud pinna pindala ja pinnanormaali ning B-vektori vahelise koosinuse korrutisega: Φ = B ⋅ S ⋅ cos α ühik: 1Wb 1N 1N ⋅1m 1Wb = 1T ⋅ m 2 = ⋅1m 2 = 1A ⋅1m 1A
Magnetvoog - näitab milmääral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda (cos B – magnetvälja pinna ja normaali vahe , B – magnetinduktsioon) 11. Induktiivsus- näitab kui suure magnetvoo muutuse kutsub esile ühikulise voolu muutus juhis
Magnetvoog on võrdeline magneetilise induktsiooniga B. Kuna B on võrdeline omakorda teda tekitava voolutugevusega, siis on ka järelikult voolukontuuri läbiv, tema enda voolust tingitud magnetvoog samuti võrdeline vooluga.

Magnetvoog on 1Wb (weeber), kui 1m2 suurust vooluraami läbib magnetväli, mille magnetiline induktsioon on 1T. Magnetvoog on 1Wb, kui selle vähenemisel nullini 1s jooksul tekitab ta induktsiooni elektromotoorjôu 1V.
Magnetvoog - näitab millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda, selle piunna suuruse ja asendi tõttu magnetväljas, piltlikult öeldes näitab magnetvoog pinda läbivate jõujoonte arvu.
Magnetvoog – on suurus, mis võrdub magnetilise induktsiooni vektori mooduli, kontuuriga piiratud pinna pindala ja pinnanormaali ning induktsioonivektori vahelise nurga koosinuse korrutisega.

Magnetvoog on füüsikaline suurus, mis näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda selle pinna suuruse ja asendi tõttu magnetväljas: Φ = B ∙ S ∙ cos α
Magnetvoog on magnetinduktsiooni ja pinnavektori skalaarkorrutis.Q=B-*S-=Bscos2 Vektorite skalaar korrutis on nende vektorite pikkuste ja vektorite vahelise koosseisu korrutis
Magnetvoog on võrdeline: 1)pindalaga S 1m2, 2)magnetinduktsiooniga B 1T, 3)sõltub pinna normaali ja magnetvälja suuna vahelise nurga koosinusega.

Magnetvoog - näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned vaadeldavat pinda selle pinna suuruse ja asendi tõttu magnetväljas.
Magnetvoog on võrdne magnetinduktsiooni, pinna pindala ja magnetinduktsiooni ning pinna normaali vahelise nurga koosinuse korrutisega.
Magnetvoog – on magnetilise induktsiooni voog läbi mingi pinna, mis võrdub: Fi = BScosa. A on pinnanormaali ja B vaheline nurk.

Magnetvoog on füüsikaline suurus, mis näitab magnetilist suutlikust läbida vaadeldavat pinda Tähis: (Fii) Ühik: 1 Wb (veeber)
Magnetvoog - (veeber) • Magnetmoment - tähendab ainest tingitud täiendava magnetvälja tekkimist.
Magnetvoog on füüsikaline suurus, mis näitab magnetvälja suutlikkust läbida vaadeldavat pinda.

Magnetvoog – näitab, millisel määral läbivad magnetvälja jõujooned mingit pinda.
Magnetvoog on magnetilise induktsiooni ja tema vektoriga risti oleva pinna korrutis.
Magnetvoog - weber Wb V·s V · s m 2 ·kg·s -2 ·A -1 m 2 · kg · s -2 ° -1

Magnetvoog on suurim, kui raami pind asub risti välja jôujoontga.
Magnetvoog on magnetinduktsiooni ja pinnavektori skalaarkorrutis.

Magnetvoog on 0, kui magnetväli on paraleelne pindalaga.
Magnetvoog on suurus, mis iseloomust.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun