Sõnu seletav sõnaraamat

Machiavelli sõnul on valitseja võimu all olevaid maid valitsetud kahel erineval viisil: kas ühe valitseja poolt, kus kõik ülejäänud on tema teenrid, kes aitavad isanda armust ja loal tal ministritena kuningriiki valitseda, või siis valitseja ja parunite poolt, kes ei hoia oma positsiooni mitte isanda armust, vaid tänu suguvõsa kõrgele eale.
Machiavelli arvates on inimesed nõus hea meelega valitsejat vahetama, lootes sellega oma elujärge parandada, paraku ei arvestata aga sellega, et uus valitseja pole sugugi parem ning võib olla hoopis hullem kui eelmine. Võimu vahetumisega kaasneb paratamatult ka vägivald- kõik need tegurid mõjutavad vastset valitsejat.
Machiavelli arvates on kasulik võita nõrkade naabrite poolehoid, neid tuleks kaitsta ja juhtida, et maale ei tungiks mõni teine võõramaalane, Samas ei tohi jälle lasta naabril liiga tugevaks kosuda, sest see võib hiljem endale kätte maksta.

Machiavelli arvates on kasulik võita nõrkade naabrite poolehoid, neid tuleks kaitsta ja juhtida, et maale ei tungiks mõni teine võõramaalane, sest kuhu iganes võõramaalane on tunginud, on ta seda alati teinud kohalike elanike kutsel.
Machiavelli – maailm põhineb kogukondadel, mis tagavad ühise hüve, kuid on omavahel pidevas konfliktis, põhieesmärgiga end säilitada, milleks enamasti on ainuvõimalik vahend ekspansioon, sest võim oleneb riigi suurusest.
Machiavelli arvates on arukam leppida ihnuskoi mainega, mis kätkeb hukkamõistu ilma vihkamiseta, kui soovist helde inimese maine järele olla sunnitud langema apla inimese kuulsusesse, mis sünnitab häbi koos vihkamisega.

Machiavelli arvates on inimesed nõus hea meelega valitsejat vahetama, lootes sellega oma elujärge parandada, paraku ei arvestata aga sellega, et uus valitseja pole sugugi parem või on hoopis hullem kui eelmine.
Machiavelli on Shakespeare'i väga paljuski mõjutanud – inglased olid Machiavelli mõju all (jutustuste kaudu). Machiavellism ongi ideeline värving, millega Shakespeare tihti toonitab oma teoseid.
Machiavelli uus - Rooma vabariiklik vabadusekäsitus Enamiku inimeste jaoks on suurim hüve vabadus – nad soovivad taodelda vabalt oma eesmärke, kartmata mõnd teist inimest või seltskonda.

Machiavelli – ’’Valitseja’’ autor, ütles: moraal pole valitseja puhul tähtis, valitseja peab olema tugev, et riik oleks tugev, valitseda tuleb vahendeid valimata.
Machiavelli – skeptik, seadis kahtluse alla selle, et ka valitsejad peavad järgmina eetilisi printsiipe, vastupidi – neil on kõrgemaid ülesanded.
Machiavelli - Niccolò di Bernardo dei Machiavelli 3. mai 1469 Firenze – 21. juuni 1527 Firenze oli renessansiaegne Itaalia poliitik ja filosoof.

Machiavelli – Renessansi eredamaks konstanteeringuks on Machiavelli „Valitseja“ - käsitleb antiiki, siis kui renessanss on oma õitsengul.
Machiavelli arvates on kasulik võita nõrkade naabrite poolehoid ning neid tuleks kaitsta ja juhtida, et maale ei tungiks mõni teine võõramaalane.
Machiavelli - Inimene on halb ja tal peab olema hirm karistuse ees. Täielik väärtuste ümberhindamine- oma riik on ülim väärtus.

Machiavelli on seisukohal, et pärilikku ainuvalitsejat armastatakse rohkem, seetõttu on tal ka vähem põhjust karmuseks.
Machiavelli arvates on Itaalia valitsejad oma võimu ja valdused kaotanud üksnes oma endi rumalusele ja sõjalisele nõrkusele.
Machiavelli - uusaegsele poliitfilosoofiale alusepanija „Valitseja“ Valitseja peab olema piiramatu võimuga, tark.

Machiavelli - heidab kõrvale võimu põhjendamise küsimuse ja keskendub võimu säilitamise tehnikale.
Machiavelli sõnul on palgavägede juures ohtlikum nende laiskus ja aeglus, abivägede juures - vahvus.
Machiavellism – Eesmärk pühendab abinõu – suhtumine , valeliku poliitiku sünonüüm

Machiavelli arutlus on väga tõene sellele, mis tänapäeva elus toimub.
Machiavelli - Firenze poliitik, ajaloolane ja kirjanik.
Machiavelli - keskendub võimu säilitamise tehnikale.

Machiavelli on silmapaistev renessanssiaja mõtleja.
Machiavelli on väga kriitiline palgaarmee suhtes.
Machiavelli uus - Rooma vabariiklik vabadusekäsitus.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto