Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Teeni kõndimisega krüptot! Sweatcoin on tasuta ja paneb sind rohkem liikuma TÕMBA ÄPP Sulge
Add link
Machiavelli sõnul on valitseja võimu all olevaid maid valitsetud kahel erineval viisil: kas ühe valitseja poolt, kus kõik ülejäänud on tema teenrid, kes aitavad isanda armust ja loal tal ministritena kuningriiki valitseda, või siis valitseja ja parunite poolt, kes ei hoia oma positsiooni mitte isanda armust, vaid tänu suguvõsa kõrgele eale.
Machine – masin, (töö)pink – станок milling machine – freesmasin, freespink – фрезерный станок planing machine – höövelpink – строгальный станок punching machine – augustants, mulgustants – дыропробивной станок riveting machine – neetimismasin – клепальная машина turning machine – treipink – токарный станок welding machine – keevitusmasin – сварочная машина
Machiavelli arvates on inimesed nõus hea meelega valitsejat vahetama, lootes sellega oma elujärge parandada, paraku ei arvestata aga sellega, et uus valitseja pole sugugi parem ning võib olla hoopis hullem kui eelmine. Võimu vahetumisega kaasneb paratamatult ka vägivald- kõik need tegurid mõjutavad vastset valitsejat.

Mac - aadresside filtreerimisel lubatakse WiFi-võrku kasutada vaid kindla füüsilise aadressiga võrgukaartidel (iga võrgukaardi MAC-aadress on kogu maailmas unikaalne). Eriti hästi sobib MAC-aadresside filter firmadele, kelle raadiovõrku kasutatakse kindlatelt arvutitelt.
Mac mini - väikemõõtmeline lauaarvuti, esitleti esmakordselt jaanuaris 2005. • iMac - kõik-ühes lauaarvuti, mida tuvustati esmakordselt aastal 1998. • Mac Pro - tööjaama tüüpi lauaarvuti, esitleti esmakordselt 2006. aasta augustis, vahetas välja Power Macintoshi.
Mac - aadressi kasutatakse andmeedastuse juhtprotkolli (TCP) andmelülikihi (DLL) meediumipöörduse juhtimise alamkihis (MAC). Iga füüsilise seadme liigi jaoks on olemas oma MAC-alamkiht. /////// DLL kihi teine alamkiht on loogilise lüli reguleerimiskiht

Macbeth - 1847 (uuendatud versioon) I masnadieri - 1847 Aida - 1871 Jérusalemm - 1847 Don Carlo – 1872 - (esimene Il corsaro - 1848 uuendus) La battaglia di Legnano - 1849 Simon Boccanegra - 1881 (uuendus) Luisa Miller - 1849 Don Carlo - (teine uuendus)
Mac - aadress, meediumipöörduse juhtimise aadress Kohtvõrgus (või mõnes muus võrgus) on MAC-aadress teie arvuti võrgukaardile tootja poolt omistatud unikaalne riistvaranumber.Etherneti kohtvõrgus on see identne teie ethernetiaadressiga.
Machiavelli arvates on kasulik võita nõrkade naabrite poolehoid, neid tuleks kaitsta ja juhtida, et maale ei tungiks mõni teine võõramaalane, Samas ei tohi jälle lasta naabril liiga tugevaks kosuda, sest see võib hiljem endale kätte maksta.

Macarthuri - Wilsoni reegel e. biogeograafia seaduspärasus – Seaduspärasus, mille järgi suurtel ookeanisaartel elab rohkem liike kui väikestel ja vähemas isolatsioonis olevail saartel rohkem kui suuremas isolatsioonis olevail.
Machiavelli arvates on kasulik võita nõrkade naabrite poolehoid, neid tuleks kaitsta ja juhtida, et maale ei tungiks mõni teine võõramaalane, sest kuhu iganes võõramaalane on tunginud, on ta seda alati teinud kohalike elanike kutsel.
Macats on enam kui 15 CD produtsent ja arranzheerija, sealhulgas "Laima" ning mitmed Raimond Paulsi ja Imantis Kalninði projektid. Esinemised on teda viinud Taani, Rootsi, Norrasse, Iisraeli, Saksamaale, USA- sse ja Venemale.

Machiavelli – maailm põhineb kogukondadel, mis tagavad ühise hüve, kuid on omavahel pidevas konfliktis, põhieesmärgiga end säilitada, milleks enamasti on ainuvõimalik vahend ekspansioon, sest võim oleneb riigi suurusest.
Machiavelli arvates on arukam leppida ihnuskoi mainega, mis kätkeb hukkamõistu ilma vihkamiseta, kui soovist helde inimese maine järele olla sunnitud langema apla inimese kuulsusesse, mis sünnitab häbi koos vihkamisega.
Macabeo – Põhja-Hisp. enimkasvatatud valge sort, veinid on lillelised, aromaatsed, madala happesusega, elegantselt kuivad; enamjaolt segatakse hulka ka teisi sorte; kasutatakse ka cava valmistamisel

Machiavelli arvates on inimesed nõus hea meelega valitsejat vahetama, lootes sellega oma elujärge parandada, paraku ei arvestata aga sellega, et uus valitseja pole sugugi parem või on hoopis hullem kui eelmine.
Machiavelli on Shakespeare'i väga paljuski mõjutanud – inglased olid Machiavelli mõju all (jutustuste kaudu). Machiavellism ongi ideeline värving, millega Shakespeare tihti toonitab oma teoseid.
Machiavelli uus - Rooma vabariiklik vabadusekäsitus Enamiku inimeste jaoks on suurim hüve vabadus – nad soovivad taodelda vabalt oma eesmärke, kartmata mõnd teist inimest või seltskonda.

Machina – Woland, langenud ingel koos oma saatjaskonnaga, kes näiliselt täiesti juhuslikult peatub Moskvas, annab meistri armastatud Margaritale võimaluse meister päästa.
Mac - aadressid  Võrgule pääseb ligi ainult seadmes registreeritud arvuti võrgukaardi MAC- aadressiga  Miinused:  Esiteks: seda saab kergesti pealt kuulata.
Machiavelli – ’’Valitseja’’ autor, ütles: moraal pole valitseja puhul tähtis, valitseja peab olema tugev, et riik oleks tugev, valitseda tuleb vahendeid valimata.

Maca ehk mugulkress (Lepidium meyenii) Maca’t süüakse värskelt või röstitult köögi- ja teraviljatoitudes, tema jahust keedetakse putru ja tehakse küpsetisi.
Macabeo – Põhja-Hispaania enimkasvatatud valge sort, saanud väga populaarseks ka Roussillonis. 1980. aastatel oli Prantsusmaa tähtsuselt kaheksas valge marjasort.
Machine - pressed under a pressure of 3-6t. The rockhopper sections are fixed to the ground rope of the trawl and make it possible to "jump" over stones on the bottom.

Mac - päis mac-trailer LLC-PDU logical link control - protocol data unit - LLC päis + kasutaja info, selle sees allika ja sihtkoha service accesss pointid,
Macbook air - üliõhuke ja üliportatiivne sülearvuti, esmaesitlus jaanuaris 2008. • MacBook Pro - MacBooki perekonda kuuluv sülearvuti, esmaesitlus jaanuaris.
Machiavelli – skeptik, seadis kahtluse alla selle, et ka valitsejad peavad järgmina eetilisi printsiipe, vastupidi – neil on kõrgemaid ülesanded.

Machiavelli - Niccolò di Bernardo dei Machiavelli 3. mai 1469 Firenze – 21. juuni 1527 Firenze oli renessansiaegne Itaalia poliitik ja filosoof.
Macbook air on Apple poolt tehtud kaasaskantavaim läptop, mille raskeim versioon kaalub vaid 1.3 kg. Võimsuselt ta MacBookile alla ei jää. [5]
Machiavelli – Renessansi eredamaks konstanteeringuks on Machiavelli „Valitseja“ - käsitleb antiiki, siis kui renessanss on oma õitsengul.

Machiavelli arvates on kasulik võita nõrkade naabrite poolehoid ning neid tuleks kaitsta ja juhtida, et maale ei tungiks mõni teine võõramaalane.
Mac - arvutite turuosakaal on eelmise aastaga võrreldes kerkinud 23 protsenti, lauaarvutite osakaal suurenes samal ajal 4 protsenti.
Macarturi - Wilsoni tasakaalu teooria: - Maismaa kauguse mõju - Saare suuruse mõju - Ala mõju- lääne india roomajad ja kahepaiksed.

Machina - ,,jumal masinast”). Peale selle kasutati ratastega poodiumit, millel asusid heliseadmed, nt kõuemürina imiteerimiseks.
Machiavelli - Inimene on halb ja tal peab olema hirm karistuse ees. Täielik väärtuste ümberhindamine- oma riik on ülim väärtus.
Macelodeon - 229309.jpg&w=1600&h=1200&ei=T0AGU5GxMoKK4wTfnIEY&zoom=1&ved=0CIABEI QcMA8&iact=rc&dur=2855&page=1&start=0&ndsp=18

Machine - readable documentation about a building, its performance, its planning, its construction and later its operation.
Machine - to-machine communication, more specifically for transferring machine readable file formats such as XML and JSON.
Mac aadressid on kõik unikaalsed ja vastavuses IP aadressidega. Igas seadmes on olemas oma ruutimise tabel-kuhu pakett saata.

Machiavelli on seisukohal, et pärilikku ainuvalitsejat armastatakse rohkem, seetõttu on tal ka vähem põhjust karmuseks.
Machiavelli arvates on Itaalia valitsejad oma võimu ja valdused kaotanud üksnes oma endi rumalusele ja sõjalisele nõrkusele.
Mac aadressid on kõik unikaalsed edastamisel on võrgukihil 2 võimalust: 1)luua virtuaalkanal võimalikest serveritest.

Machaon on aga tegelane Kreeka mütoloogiast, kes pälvis austuse Trooja sõjas muu hulgas ka arstina tegutsedes.
Mac - kihis) ning on läbipaistvad protokollidele ja kõrgema taseme seadmetele nagu näit.marsruuterid. 
Mac - aadrss on 2nd arv, milles on 48 kohta (bitti). Mac-aadressi vajatakse andmete edastuseks kohtvõrgus.

Machaut on üks esimesi heliloojaid, kelle loomingus sai ilmalik laul vaimuliku muusikažanritest tähtsamaks.
Mac aadress on kanali kihi aadress, mis on igal võrguseadmel ja määratakse võrgukaardile tootmise käigus.
Macbeth on Verdi 10. ooper, kuid esimene, mis loodud tema lemmikkirjaniku William Shakespeare’i ainetel.

Machado on kriitiline Hispaania mahajäämuse pärast, aga ikkagi läbib seda luuletust unistus paremast.
Machiavelli - heidab kõrvale võimu põhjendamise küsimuse ja keskendub võimu säilitamise tehnikale.
Macbook - tavakasutajale mõeldud sülearvuti, esmaesitlus 2006. aastal, vahetas välja iBooki.

Machiavelli sõnul on palgavägede juures ohtlikum nende laiskus ja aeglus, abivägede juures - vahvus.
Macchu picchu on ehitatud umbes 1462. aastal, mis jäeti maha vähem kui sada aastat hiljem.
Mac - aadress, ARP, andmelüli kiht andmelüli kiht data link layer kommutaatorid

Machiavellism – Eesmärk pühendab abinõu – suhtumine , valeliku poliitiku sünonüüm
Macbeth on valitseja, kes on troonile saanud mõrvade abil, püüdes varjata mõrvu.
Mac - koodi moodustab sealjuures teatele viimasena lisatav krüpteeritud plokk.

Machi ribad – hallid ribad on järjestatud heledustugevuse järgi, vasakult paremale.
Mac - aadressi kontroll (kas on pakett on mõeldud antud seadmele või mitte).
Mac pro on Apple Tower tüüpi arvuti, mis on tuntud oma suure jõudluse poolest.

Macbook on tavakasutajale suunatud läptop, mis sobib ka väga hästi õpilasele.
Mac aadress on kanali kihi aadress, mis on igal arvutil ja ruuteril on need ROM’is
Maccarbo veski - veski sümboliseerib kultuuri ja traditsioone, kiil turismi laastavat

Machine bent on destroying the heroes in The Terminator to being a protective Mentor
Mac - i kiht koosneb kahest konseptist: P-püsiv CSMA ja mittepüsiv CSMA.
Macaronesia - selle all mõeldakse Madeirat, Azorest, Kanaari saari ja CapoVerdet.

Machaon on mulle kallis, ta on sõber, keda ma ei tahaks iial kaotada.
Macaccio - Freskol „ Püha Kolmainsus“, Brancacci kabeli freskod.
Macbook pro on rüpperaal, mis on suunatud nõudlikumatele kasutajatele.

Mac - aadressile Etherneti kohtvõrgus (Etherneti-aadressile).
Mac - history.net/wp-content/uploads/2007/10/Apple_Lisa_1.jpg
Machi ribad on näiteks kontrasti võimendumisest must- valge pinna

Machen – tegema Sind Sie...? – Olete te...? Wo? – Kus?
Machiavelli arutlus on väga tõene sellele, mis tänapäeva elus toimub.
Mac aadressid on kõik unikaalsed ja vastavuses IP aadressidega.

Maccobi jt on välja toonud erinevad suhtlemisdimensioonid:
Mac on maailma kõige lihtsam ja loogilisem arvuti.
Mac on igal pool ühesugune ja seetõttu turvaline.

Mac os on Windowsi järel populaarsuselt teisel kohal.
Mac - aadress. RARP on ARPi (Reverse ARP) vastand.
Macchiavelli – Firenze diplomaat ja humanistlik mõtleja.

Machiavelli - Firenze poliitik, ajaloolane ja kirjanik.
Machiavelli - keskendub võimu säilitamise tehnikale.
Machiavelli on silmapaistev renessanssiaja mõtleja.

Macgonagal - Õpetaja ja ka dumbledore parem käsi
Machinery hire - masinate rent Pig farming-seakasvatus

Machiavelli on väga kriitiline palgaarmee suhtes.
Machiavelli uus - Rooma vabariiklik vabadusekäsitus.

Mac - Mahon´i väe poolt ebaõnnestus.
Macherey – kirjandusliku tootmise teooria.
Mac mini on Apple lauaarvutitest väikseim.

Machaoni - Asklepiose poeg ravib Menelaost.
Macaroni – jämedad torukujulised pastad
Macarthur - USA väejuht, tegeles Kaug-Idas

Macchiato - caffe-au-lait-ja-latteccino/
Macdonald - Leiboristliku partei juht.
Machen – tegema sonst - muidu

Vote UP
-1
Vote DOWN
Machiavelli - uusaegsele poliitfilosoofiale alusepanija „Valitseja“ Valitseja peab olema piiramatu võimuga, tark.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun