Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Maatriks - , Tindi- või Laserprinter kvaliteet 600 DPI Trükkimiskiirus 10 lk/min • - Hiir (Mouse) Arvuti juhtimine koostöös ekraaniga • - Scanner Valmis trükiste sisestamiseks arvutisse • - Modem Arvuti ühendamiseks teiste arvutitega telefoni liinide kaudu Kiirus 56 Kbps • - Võrgukaart (LANcard) 10/100 Mbps • - UPS Katkematu toitepinge allikas võimsus 500 W Tarkvara • Üldiselt mõeldakse tarkvara all kõiki arvutis olevaid programme.
Maatriksite korrutamine on assotsiatiivne, s.t. mistahes kolme maatriksi X ∈ Mat(p, q), Y ∈ Mat(q, r ) ja Z ∈ Mat(r ,s) korral (XY )Z = X(YZ): 2. Mistahes maatriksi X ∈ Mat(m, n) ning vastavate ühikmaatriksite Em ∈ Mat(m;m) ja En ∈ Mat(n, n) korral XEn = X; EmX = X: 3. Mistahes kolme maatriksi X,Y ∈ Mat(p, q) ja Z ∈ Mat(q,r ) korral (X±Y )Z = XZ ±YZ: 4. Mistahes kolme maatriksi X ∈ Mat(p, q) ja Y , Z ∈ Mat(q, r ) korral X(Y±Z) = XY ±XZ:
Maatriksi elemendid - Reaalarvud millest maatriks koosneb 34.maatriksi ja maatriksite hulga tähistused- Maatrikseid tähistatakse tavaliselt suurte ladina tähtedega (A,B,...,X,Y,Z). Maatriksi elemente tähitatakse vastavate väikeste ladina tähtedega, mis võivad olla varustatud ka indeksitega (a,b,c1,xmn). Kõikvõimalike mõõtmetega maatriksi hulka tähistatakse Mat abil ning kõigi (m,n)-maatriksite hulka tähistatakse Mat(m,n)

Maatriks - ,tindi-,laserprinter • Ühendatud otse arvutivõrguga • Kahepoolne printimine • Mustvalge-,värvitrükk • Viimistlusmoodul • Lehekülgede loendamine XSLX,DOC,JPG,SXC, XLS, TXT,JPEG,BMP,GIF, PNG,DOCX, STW, RTF, ODT, TIFF, ODS, AVI, MPG,MPEG,MOV ,WMV,WAV,MP3, RAM,AU,WMA,EXE,COM,BAT,SYS, TAR,ZIP,GZ,RAR, HTM,HTML,PHP,VBS,WSH,XML,DAT,ISO,IMG,PDF Tekstifail Pildifail Videofail Helifail Tabelid Süsteemifail.
Maatriks on ülevaatlik juhtimisdokument, milline peab olema kättesaadav kõigile ettevõtte juhti-dele ja spetsialistidele. Sellesse on kerge sisse viia täiendusi ja muudatusi, sest vastav tegevus kir-jutatakse maatriksisse juurde ning omavahelise tööjaotuse uue ülesande lahendamisel lepivad maatriksisse lülitatud isikud kokku omavahelisel nõupidamisel ja fikseerivad selle maatriksis.
Maatriksi suurus on m x r, kus m on sisendite arv (ridade arv sisendmaatriksis) ja r on väljundite arv (ridade arv väljund-maatriksis). Realiseeritavus ja hilistumine pidevaja süsteemides- on nähtus, mis avaldub selles, et süsteemi väljund teatud hetkel sõltub ainuüksi sisendi vähemalt T (hilistumisaeg) võrra varasematest hetkväärtustest.

Maatriks – ristkülikukujuline arvudega tabel, milles on m-rida ja n-veergu. Tähistused: (maatriksit tähistatakse suure tähega) a11 a12 ... a1n a 21 a 22 ... a2n i =1,2,..., m = A( aij ), ... ... ... ... j =1,2,..., n a m1 am2 ... a mn Maatriksi järk – tähistab maatriksi môôtmeid; A on m*n järku maatriks.
Maatriksite lahutamine - Maatriksite X , Y ∈ Mat ( m , n ) vaheks nimetatakse (m,n)-maatriksit X-Y=X+(-Y) 46.maatriksi arvuga korrutamine- Reaalarvu ja mistahes mõõtmetega maatriksi korrutiseks nimetatakse maatriksit, mille elemendid saadakse maatriksi vastavate elementide läbikorrutamisel arvuga.
Maatriks on ristkülikukujuline tabel, mis koosneb arvudest (tavaliselt reaalarvudest või kompleksarvudest) või mingitest muudest etteantud hulga elementidest, sealhulgas näiteks polünoomidest, funktsioonidest, diferentsiaalidest, vektoritest.

Maatriksi mõõtmed - Maatriksit milles on m rida ja n veergu nimetatakse (m,n)-maatriksiks. Arvupaari (m,n) nimetatakse selle maatriksi mõõtmeteks 32.maatriksi järk- naturaalarvude paari m × n, kus m ja n on vastavalt maatriksi ridade ja veergude arvud.
Maatriksi reaindeks on ai ja veeruindeks on aj. Maatriksi peadiogonaali elemendid on a11; a22; amn Erikujulised maatriksid: • Kui maatriksi Am*n kõik elemendid aij võrduvad 0ga, siis nim seda nullmaatriksiks.
Maatriksis nimetatakse m reast ja n veerust koosnevat arvude tabelit ⎡ a11 a12 L a1n ⎤ ⎢a a 22 L a2n ⎥ A = ⎢ 21 ⎥ ⎢ M M O M ⎥ ⎢ ⎥ ⎣a m1 am2 L a mn ⎦ a ij ∈ R iga i ja j korral.

Maatriks - ristküliku kujuline arvude tabel, kus m-arvud on pandud m-ridasse ja n-arvud on pandud n-veergu. Maatriksis olevaid arvu nim. elementideks, neid pannakse sulgudesse () või [] või ||.
Maatriks - struktuurid (PAL - Programmable Array Logic, PLA -Programmable Logic Array) Programmable array logic (PAL) is a programmable logic device used to implement combinational logic circuits.
Maatriks on ülevaatlik dokument, milline reguleerib üheaegselt paljude et-tevõtte juhtide (sageli ka spetsialistide) õigusi, kohustusi ja vastutust ettevõtte juhtimisülesannete täitmisel.

Maatriks on strukturaalne disain,mis koondab spetsialistid erinavatest funktsionaalsetest osakondadest töötama ühes või mitmes sõltumatus meeskonnas,mida juhivad projektijuhid.
Maatriksi tüüp - Substitution Matrix A substitution matrix containing values proportional to the probability that amino acid i mutates into amino acid j for all pairs of amino acids.
Maatriksi järk – Omadus, mis esineb ainult ruutmaatriksil: Näiteks Mat(n,n) nim. n-järku maatriksiks. Maatriksi elemendid –nimetatakse reaalarve, milledest maatriks koosneb.

Maatriksis on madalam prootonite kontsentratsioon kui membraanidevahelises ruumis, seega ka madalam pH. 3. Kas toodud väited on õiged? Vale väide sõnastage ümber.
Maatriks e. põhiainest. Komposiitmaterjalide komponendid on tavaliselt üksteises lahustamatud ja neid võib komposiitidest identifitseerida läbi nende piirpinna.
Maatriks a on idempotentne, kui A*A = A. Mõiste 11: Involutiivseks nimetatakse ruutmaatriksit, kui on rahuldatud tingimus, et pöördmaatriks võrdub algmaatriksiga.

Maatriks - andmeanalüüs • Nooldiagramm • PDPC (Process Decision Program Chart) Maatriksdiagramm Kvaliteedikarakteristikud Tugev korrelatsioon Kliendi nõuded
Maatriksiks nimetatakse maatriksit AT = (bij ) ∈ R n×m , mille veeruvektoriteks on parajasti maatriksi A, s.t. b ji = aij iga i ja j võimaliku väärtuse korral.
Maatriks on eristatavate horisontaalsete ridade ja vertikaalsete veergudega ümarsulgudesse asetatud arvudest (või üldiselt ringi elementidest) koosnev tabel.

Maatriksi astak on võimalik defineerida teisiti selle maatriksi nullist erinavate miinorite järgu kaudu, mis annab praktilise eeskirja maatriksi astaku leidmiseks.
Maatriks - organisatsioon võimaldab ühendada erinevaid ettevõtmisi tervikuks, kasutades seejuures ühte spetsialisti mitme projekti huvides üheaegselt.
Maatriks – see on veebistuudio, mis kombineerib oma töödes loovaid disainilahendusi koos innovaatilise tehnoloogiaga, pidades silmas kasutusmugavust.

Maatriksi astak on r, kui sellel maatriksil 1)leidub vähemalt üks nullist erinev r-järku miinor 2)puuduvad nullist erinevad r-ist nõrgemat järku miinorid.
Maatriksehitus on organisatsiooni siseehitus, kus allüksuste tegevus on nii rõhtsalt kui ka püstloodis õiguslikult ja suhtlemise kaudu omavahel seotud.
Maatriksid on võrdsed oma vahel , kui on võrdsed kõik vastavad elemendid antud matriksites, s.t. A = B , kui aij = bij , i = 1,...,n , j = 1,...,m .

Maatriksi mõõtmed – Maatriksit, milles on m rida ja n veergu nimetatakse täpsemalt (m,n)- maatriksiks ning arvupaari (m,n) selle maatriksi mõõtmeteks.
Maatriksile on antud külgedel mingipinge (minu näites 1 volt), siis selle puutekoha pinge näitabki tema asukohta maatriksil nii X kui ka Y suunal.
Maatriks on KM plastne ja elastne faas, mis annab materjalile vormi, monoliitsuse ning tagab koormuse ümberjaotumise armatuuri elementide vahel.

Maatriks - või segmentelemendid, mis võimaldavad nähtavaks teha sümboleid (tähti, numbreid või muid märke), mida nimetatakse tärkideks.
Maatriksiks nimetatakse ristkülikukujulist arvude tabelit A =     . Maatriksi a m1 am 2  a mn tähisena kasutatakse ka ümarsulge.
Maatriksist on näha, et siseinfo liikumist pole peetud tähtsaks, mis tõttu ka juhid pole tegelenud probleemidega ning pole ka koolitusi olnud.

Maatriks - sagedusmuundurid. Kahesuunaliste ja kahepolaarsete pooljuhtlülitite baasil ehitatud muundureid nimetatakse maatriksmuunduriteks.
Maatriks e. raamistik” ja sisaldas kontsepte ja reegleid, mis tulenesid distsipliini liikmete intellektuaalsel tööpanusel.
Maatriks on sümmeetriline peadiagonaali suhtes, suunatud graafis iga kaare jaoks on olemas ka vastupidise suunaga kaar.

Maatriksi puhul on tema determinandi absoluutväärtus võrdne kahe tulp- vektori poolt moodustatud rööpküliku pindalaga.
Maatriks – see hõlmab tulpasid ja ridasid, mis esindavad kahte erinevat dimensiooni, mõistet või infokogumit.
Maatriks on ristkülikukujuline arvude tabel, milles on m-rida ja n-veergu ja mis on ümbritsetud ümarsulgudega.

Maatriks a - 0.225131 -0.005236 0.17801 1 4 7 -0.005236 -0.209424 0.120419 4 -2 5 0.17801 0.120419 -0.094241 7 5 9
Maatriks – nimetatakse ümarsulgudesse paigutatud reaalarvude tabelit, milles on eristatavad read ja veerud.
Maatriksi puhul on determinandi absoluutväärtus võrdne kolme tulpvektori poolt moodustatud rööptahuka ruumalaga.

Maatriks on arvude tabel; kui maatriksis on rida ja veergu, siis räägitakse ( )-maatriksist ja kirjutatakse
Maatriksalgebrat on otstarbekas kasutada paljudest andmetest koosnevate andmemassiivide ehk -tabelite töötlemisel.
Maatriksi suurus on m x r, kus m on sisendite arv (ridade arv sisendmaatriksis) ja r on väljundite arv (ridade arv

Maatriks maatriksiks nimetatakse ümarsulgudesse paigutatud reaalarvude tabelit, milles on eristatavad read ja veerud.
Maatriksiefektiks nimetatakse analüüdiga kooselueeruvate ühendite mõju analüüdi ionisatsiooni efektiivsusele.
Maatriksiks nimetatakse ¨umarsulgudesse paigutatud reaalarvude tabelit, milles on ristatavad read ja veerud.

Maatriksiks nimetatakse riskülikujulist arvuliste elementidega tabelit, mis sisaldab n rida ja m veergu :
Maatriksi polüsahhariidid - glükoosaminoglükaanid, on seotud kovalentselt teatud valkudele, nn. proteoglükaanidele.
Maatriksiga ruutimine on 48. ARP Address Resolution Protocol - protokoll, millega ebakindlat sõnumite transporti.

Maatriksite liit - mise definitsiooni saab anda ka kompaktsemalt, kasutades nende maatrik- site uldelemente.
Maatriksit a nimetatakse s¨mmeetriliseks, kui AT = A, ning an- u tis¨mmeetriliseks, kui A u T = −A.
Maatriks hsc70 on seotud maatriksis mitokondri sisemembraani pinnale, transpordikanalite lähedusse.

Maatriksiks nimetatakse ristkülikukujulist elementide tabelit, mis koosneb m reast ja n veerust.
Maatriks on väga mitmekülgne vahend nii informatsiooni haldamiseks kui ka analüüsimiseks.
Maatriks at on n × m maatriks, mis saadakse veergude ja ridade ära Transponeerimi vahetamisel:

Maatriksi miinor on selle maatriksi ridade ja veergude eemaldamise teel moodustatud determinandid.
Maatriksis on mitokondrile omased ribosoomid ja DNA. Mitokondrid viivad läbi rakuhingamist.
Maatrik - sisse siseneb energiavorm, hea mõte, sinu soov aidata ja jätab sinna jälje.

Maatriksiga ruutimine on kõige efektiivsem, sel puhul saab paralleelselt mitut datagrammi liigutada.
Maatriksiks nimetatakse m reast ja n veerust koosnevat ristkülikukujulist arvude tabelit.
Maatriks on regulaarne, siis süsteemil on täpselt üks lahend Definitsioon. Valemeid

Maatriks x3 on samasuguse ehitusega kui maatriks X2 . Tema peadia- gonaalil on elemendid
Maatriksi miinorid on selle maatriksi ridade ja veergude eemaldamise teel saadud determinandid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Maatriksi astak on maatriksi lineaarselt sõltumatute ridade või veergude arv. Maatriksi A astakut tähistatakse rank(A) või r(A). Kui meil on n × m maatriks A, siis r(A) ≤ min(n,m). Öeldakse, maatriks on täisastakuga, kui ruutmaatriksi astak võrdub tema ridade ja veergude arvuga.

Maatriksite liit - mise definitsiooni saab anda ka kompaktsemalt, kasutades nende maatrik-
Maatriksil on peadiagonaalis kõik ühed, graafis on iga tipu juures silmus.
Maatriksi astak - on maatriksi minoor,mis erineb nullist ja on kõrgemat järku.

Maatriksis on DNA ja ribosoomid, seal toimub rakuhingamine ja ATP süntees.
Maatriks on ja jääb arvutabeliks, tema väärtust kunagi ei arvestata.
Maatriksi valgud - kollageen (põhiline valk), elastiin, fibronektiin, laminiin.

Maatriksi a nimetatakse lineaarteisenduse maatriksiks antud baasi korral.
Maatriksite hulk on vektorruum maatriksite liitmise ja skalaariga korrutamise
Maatriksi keskel on ühest suurem arv ning servadel negatiivsed väärtused.

Maatriksis on rakendatud järgmised põhimõtted: 1. Piisavuse reegel.
Maatriksite korrutamine on nii liitmise kui ka lahutamise suhtes dist- ributiivne.
Maatriksi astak on selle maatriksi nullist erinevate miinorite kõrgeim

Maatriksi dehüdrogenaasi on elektronide doonoriks sellele elektrone ülekandvale
Maatriks on numbrite tabel, mis koosneb ridadest ja veergudest.
Maatriks on ristkülikukujuline tabel, mis sisaldab arvusid.

Maatriksistruktuur – madal spetsialiseeritud ja madal hierarhia.
Maatriksi astak on nullist erinevate miinorite kõrgeim järk.

Maatrik - sis on teatav osa, millest me loodud olime.
Maatriksit a nimetatakse regulaarseks, kui detA ≠ 0.
Maatriks on proovi see osa, mis ei ole analüüs.

Maatriks a on ekvivalentne diagonaalse maatriksiga.
Maatrikselemendid on elemendid, millest maatriks koosneb.
Maatriks on iseseisev. See on – energiavorm.





Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun