Sõnu seletav sõnaraamat

Maailmapank e. Rahvusvaheline rekonstrueerimis- ja Arengupank IBRD – Loodi koos IMF’iga 1945. Arengumaade majanduse edendamine, annab pikaajalisi laene, majanduse arendamise programme jms TURISM On Euroopas kõige enam turism arenenud? Teenindus heal tasemel, EURO€, kultuuriväärtused, turismiatraktsioonid, ajalugu, • Enamik turiste külastab sihtkohti oma regiooni sees 77,7% • Reisi eesmärgid: 51% puhkus 27% sõbrad ja pere *veel infot, mida ma ei jõudnud kirja panna, kuid on õpikus olemas*
Maailmapank - ülemaailmne, ennekõike arengumaadele sooduslaene väljastav arengupank. EL-Euroopa Liit (Austria, Belgia, Bulgaaria, Inglismaa, Ungari, Saksamaa, Kreeka, Taani, Iirimaa, Hispaania, Itaalia, Küpros, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Madalmaad, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Prantsusmaa, Eesti, Rootsi ,Tsehhi)
Maailmapank on vaeste linnade veehoolduse privatiseerimist ja samuti ka Aquas del Illimani toetanud. Konflikti lahenduseks pakutakse ühiskonna osalemist veehoolduses ja ettevõtete osalemist kulutustes näiteks Boliivia riigile kõrgemate kompensatsioonide maksmise teel.

Maailmapank on ühiskonna tasakaalustatud ja jätkusuutliku arengu mõõtmisel aluseks võtnud rahvusliku rikkuse kontseptsiooni, kus hindamisel arvestatakse lisaks toodetud kapitalile ka inim- ja looduskapitaliga.
Maailmapank - annab laene riikidele EL- Euroopa Liit- Euroopa Majandusühendus, mis peaks tagama ühisturu, s.o. kaupade, teenust, kapitali ja tööjõu vaba liikumise ühenduse piires.
Maailmapank on kasutusele võtnud jätkusuutliku säästmismäära (genuine saving), mis arvestab heaolu muutumise ja arengupotentsiaali hindamisel lisaks toodetud kapitalile ka

Maailmapank - Maailmapank ehk Rahvusvaheline Rekonstrueerimis- ja Arengupank (International Bank for Reconstruction and Development, IBRD) on rahvusvaheline finantsasutus.
Maailmapank - koostöös IMF-ga (Rahvusvahelise Valuutafondiga) töötav ülemaailmne, ennekõike arengumaadele sooduslaene väljastav arengupank.
Maailmapank on läbinud mitu struktuurimuudatust ja sellepärast on nimetuse "Maailmapank" all mõistetud eri aegadel erisugust organisatsiooni.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Maailmapank – algselt euroopa ja jaapani ülesehitamiseks, nüüd arenguriikides vaesuse vähendamiseks Marshalli plaan – abiandmisplaan euroopa riikidele majanduse ülesehitamiseks Makartism – kommunistid eemaldati juhtivatelt ametikohtadelt, hakati tagakiusama Trumani doktriin – usa välispoliitika eesmärgiks oli toetada vabasid
Maailmapank - esmane ülesanne pikaajaliste laenude andmine sõjas kannatanud Euroopa riikide majanduse kiireks taastamiseks ja arenguks.
Maailmapank on organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on arengumaade arendamine andes neile pikaajalist laenu.

Maailmapank on vaeste linnade veehoolduse privatiseerimist ja samuti ka Aquas del Illimani toetanud.
Maailmapank – peamiseks ülesandeks on arengumaade majanduse edendamine.
Maailmapank – Rahvusvaheline Rekonstrueerimise- ja Arengupank.

Maailmapank - (world bank) 1944 a. Kokku 183 riiki.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Maailmapank – peamiseks ülesandeks on arengumaade majanduse edendamine. Selleks annab Maailmapank arengumaadele pikaajalist laenu ning aitab välja töötada majanduse arendamise programme ja konkreetseid
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto