Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Kunsti suured harud ehk kunsti liigid (0)

1 Hindamata
Punktid

Lõik failist

Kaur Paulus 10D
Kunstiliigid
Kunsti suuri harusid nimetatakse kunstiliikideks. Vahel kunstiliigid põimuvad ja liituvad, näiteks teatrikunstis on näitekunst ühinenud kirjandusega ja lavakujunduse kaudu maalikunstiga, ooperietendusse kuulub lisaks veel muusika ja tants. Kunsti põhiharudeks on: Arhitektuur , Disain, Filmikunst , Kirjandus, Kujutav kunst , Moekunst , Muusika, Performance , Tantsukunst, Tarbekunst ja Teater mis jagunevad veel omakorda alaliikideks mina vaatlen lähemalt tarbekunsti ja kujutavat kunsti.
Tarbekunst jaguneb 9-ks alaliigiks.
  • Klaasikunst-valmistatakse eri värvi ja kujuga klaasist kunstipäraseid esemeid.
  • Nahkehistöö-valmistatakse nahast kunstiteoseid või tarbeesemeid. Tüüpilised nahakunstiteosed on näiteks kotid, karbid , käevõrud, kaelaehted, kõrvarõngad, vööd ja raamatukaaned. Nahakunstil on suur ühisosa raamatu- ja ehtekunstiga
  • Tekstiilikunst-hõlmab telgedel või käsitsi kootud, põimitud või heegeldatud loomsest (vill, siid ), taimsest ( puuvill , kanep, kenaff, džuut jne) või sünteetilisest kiust praktiliste või dekoratiivsete esemete, sealhulgas rõivaste kunstilist kujundamist ja valmistamist.
  • Vaibakunst -valmistatakse eri kujus, suuruses ja stiilis vaipu. NT: kaltsuvaip jne.
  • Metallehistöö- on traditsioonilistest materjalidest (kuld, hõbe jt. metallid ning vääriskivid) ja kaasaegsetest materjalidest (plast jms.) väikevormide valmistamine inimkeha või ruumi kaunistamiseks . Metallehistöö jaguneb omakorda veel 8-ks alaliigiks.
  • Sepistamine-on kuumutatud metalli, tavaliselt raua ja selle sulamite töötlemine mis koosneb 7-st põhivõttest.
  • Keraamika - on üldtermin, millega tähistatakse põletatud savitooteid ja portselani. Keraamika jaguneb veel omakorda 2-ks alaliigiks.
  • Puitehistöö-
  • Floristika -mis tegeleb lillede ja muu taimmaterjali (lehtede, marjade , viljade, rohttaimede, pähklite jms) ühildamisega kompositsioonideks (lillekimpudeks, traatkujunditeks jms)

Kujutav kunst
Kunsti suured harud ehk kunsti liigid #1 Kunsti suured harud ehk kunsti liigid #2
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2012-06-04 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 7 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor alexs95 Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
5
doc

Maalikunst

MAALIKUNST Maalikunst on kujutava kunsti põhiliike. Maalikunsti iseloomulikem kujutamisvahend on värv. Maalikunsti liigid: · akvarell · fresko · pastell · seko · tempera · õli Ainestiku järgi abstraktne maal · maastikumaal · meremaal · natüürmort · portree · sõjamaal Loomemeetodi järgi · ateljeemaal · vabaõhumaal Pinna järgi · laemaal · seinamaal · tahvelmaal Funktsiooni, suuruse vms järgi · dekoratiivmaal · diptühhon · miniatuurmaal · monumentaalmaal · triptühhon

Kunstiajalugu
thumbnail
18
odt

Kunstiliigid

Sissejuhatus Kui me vaatame maale ja skulptuure, kuuleme sümfooniaid, loeme romaane ja poeeme, jääme seisma võimsate hoonete ees, vaatame tantsijaid, teatrit ja filme. Need on väga erinevad asjad, aga neid ühendab üks sõna kunst. Kõik need on ERI kunstiliikide teosed. Lähemalt ARHITEKTUURIST, KUJUTAVAST KUNSTIST JA TARBEKUNSTIST. Neid ühendab see et nad on inimese loodud mingist materjalist. Kõik need kunstiliigid jaotuvad veel omakorda alaliikideks ja erinevatel ajastutele on kunstistiilid erinevad. Arhitektuur Tarbekunst 5000 aastane skulptuur ARHITEKTUUR ehk ehituskunst on üks kesksetest kunstiliikidest.

Kunst
thumbnail
22
doc

Kunstiajalugu 10. Klass põhjalik kokkuvõte

Kunstiajalugu 10. Klass 1.1 Mis on kunst? Sõnal kunst on mitu tähendust. Laiem käsitleb kunstina kõiki neid inimkultuuri harusid, mis tegelevad kujundite loomise ja töötlemisega. Nii näiteks tegeleb muusika helikujunditega, kirjandus keelkujunditega, teatri-, filmi- ja tantsukukunst loovad liikuvaid ja visuaalseid kujundeid, segatuna helide ja keelekujunditega. Piir kunsti ja mittekunsti vahel on sageli udune ja muutlik, enam vähem kindlaks saab pidada ainult viimase paari-kolme sajandi vältel Euroopas loodud käsitlust kunsti tähenduse eesmärgi ja piiride kohta. Kitsamas mõttes mõistetakse kunsti all visuaalsete (st. nähtavate) ja suhteliselt paigalseisvate kujundite loomist. Need kujundid kannavad endas kultuurilist tähendust, mis tuleneb ühiskondlikest, religioossetest, filosoofilistest arusaamadest ja mis neid arusaamu väljendavad

Kunstiajalugu



Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun