Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Revolutsiooni põhjused (0)

1 Hindamata
Punktid

Lõik failist

Revolutsiooni põhjused #1
Punktid Tasuta Faili alla laadimine on tasuta
Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2015-02-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 8 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor G3r Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
6
docx

Maailm 20. sajandi algul. Imperialism. 1905. a revolutsioon.

· Soomel oli keisririigis eristaatus: ei kehtinud sõjaväekohustus, oma rahasüsteem. · Ei tuntud sotsiaalset ekstremismi. (Norra lahkulöömine Rootsist 1905) Välispoliitika: · Põhjamaadesse ei puutunud suurriikide rivaalitsemised · Neil polnud ka koloniaalseid ja imperialistlikke ambitsioone. Ameerika Ühendriigid (lk.37-40): Majandus: · Arenenuim suurriik 20.sajandi algul (Inglismaast möödus 19.sajandi lõpukümnenditel). Selle põhjused: · 1) odav tööjõud (pidev sisseränne); 2) kasutamata maavarad, 3) liberaalne turumajandus, 4) uue tehnoloogia kiire juurutamine; 5) põllumajanduse baseerumine väikefarmidel, 6) panganduse ja laenusüsteemi areng. · Probleemiks suur konkurents, mille tagajärjel tekkisid monopolid. Sisepoliitika: · Presidentaalne vabariik. · Kaheparteiline süsteem (traditsiooniliselt Demokraatlik Partei (reformimeelsem)

Ajalugu
thumbnail
11
docx

Ajalugu konspekt 20. sajandi l osa

Kapitali väljavedu rikastest tööstusriikidest vähem arenenud maadesse ja kolooniatesse, et kasutada sealseid loodusrikkusi ja odavat tööjõudu. Kasvab rantjeede arv. Rantjee- inimene, kes elatub oma pangaprotsentidest (Pr-l eriti levinud) Kasvab protektsionism - riigi majanduspoliitika oma siseturu kaitsmiseks välismaiste tootjate eest tollide suurendamisega ja sisseveo kvootide kehtestamisega jne. Suurriikide majandustase: Maailmamajanduses domineerib USA. Põhjused: suur siseturg, palju kasutamata maavarasid, kaasaegne sisseseade, pidev odava tööjõu sissevool, raudteede kiire areng, vähene seotus kolooniatega Saksamaa tõuseb 20.sajandi teisel kümnendil teisele kohale. Põhjuseks: hiljem toimunud tööstuslik pööre = tehnoloogia uuem, arenevad just uued tööstusharud - keemia-, auto-, elektroonikatööstus), toodetel hea kvaliteet ja odav hind võrreldes Inglismaaga Suurbritannia langeb kolmandale kohale.

Ajalugu
thumbnail
13
doc

Maailm 20. sajandi algul

sajandil, kui hakati jagama /vallutama viimaseid seni veel vallutamata territooriumeid ning vallutustega liitusid seni asjast kõrvale jäänud riigid. · Imperialism- suurriikide poliitika, mille käigus toimus oma majandusliku mõju laiendamine maailmas ja vallutused koloniaalimpeeriumite loomiseks (NB! Imperialismi ajastuks loetakse 19.sajandi lõppu ja 20.sajandi algust). · Miks kolooniaid vallutati: majanduslikud põhjused (odav tooraine ja tööjõud; uued turud oma toodangule). liigse rahvastiku väljaviimiseks. kolooniate omamine oli prestiine. vallutajate strateegilised huvid (sõjaliste ning majanduslike tugipunktide loomine). valitseja / eliidi / rahvuse auahnus. rassiline kõrkus (pärismaalased ei saa valitsemisega hakkama). soov pärismaalasi tsiviliseerida jne. · 18.sajandi lõpul / 19

Ajalugu
thumbnail
19
docx

Suurriigid 20. saj algul, kriisid, I maailmasõda, II maailmasõda, suur majanduskriis

See andis soodsa pinnase natsionalismi kasvuks ja Hitleri võimule tulekuks. · Versailles`i rahuleppe järgset olukorda Euroopas nimetatakse ka Versailles`i süsteemiks. · NB! Enam-vähem analoogsed rahulepped sõlmiti ka teiste kaotajariikidega, hõlmates seejuures riikide lagunemist ja sõjalisi piiranguid 3. Majanduskriis (ülemaailmne, algus USA-s) ­ (aeg, põhjused, tulemused, kriisist väljumise abinõud) Aeg: 1929 okt.-1934 Suurele majanduskriisile paneb aluse majanduse ülekuumenemine USA-s: Põhjused USA-s: · Ületootmine põllumajanduses- vähenenud sissetulekute tõttu ei suutnud farmerid osta enam tööstustoodangut. Vale majandamine · Aktsiakursside järsk kukkumine NY börsil (,,must neljapäev" ja ,,must teisipäev" 1929. a okt )

Ajalugu
thumbnail
4
docx

SUURRIIGID XX SAJANDI ALGUL

Kapitali väljavedu rikastest tööstusriikidest vähem arenenud maadesse ja kolooniatesse, et kasutada sealseid loodusrikkusi ja odavat tööjõudu. Kasvab rantjeede arv. Rantjee- inimene, kes elatub oma pangaprotsentidest (Pr-l eriti levinud) Kasvab protektsionism - riigi majanduspoliitika oma siseturu kaitsmiseks välismaiste tootjate eest tollide suurendamisega ja sisseveo kvootide kehtestamisega jne. Suurriikide majandustase: Maailmamajanduses domineerib USA. Põhjused: suur siseturg, palju kasutamata maavarasid, kaasaegne sisseseade, pidev odava tööjõu sissevool, raudteede kiire areng, vähene seotus kolooniatega Saksamaa tõuseb 20.sajandi teisel kümnendil teisele kohale. Põhjuseks: hiljem toimunud tööstuslik pööre = tehnoloogia uuem, arenevad just uued tööstusharud - keemia-, auto-, elektroonikatööstus), toodetel hea kvaliteet ja odav hind võrreldes Inglismaaga Suurbritannia langeb kolmandale kohale. Põhjuseks: vabakaubanduse asendamine

Ajalugu
thumbnail
14
docx

I Maailmasõda

relatiivsusteooriad, alateadvuse analüüs, kõrged hooned, aurikud (Titanic), pikad sillad, autod (FORD), lennukid (vennad Wrightid) Sõjaliste liitude loomine (1914-1918 I MS) 1882 ­ Keskriigid ehk Kolmikliit, kuhu kuulusid Saksa Keisririik, Austria- Ungari kaksikmonarhia 1907 ­ Antant, kuhu kuulusid Suurbritannia, Prantsusmaa, Venemaa Eelduseks Balkani sõjad 1912-1913, eesmärk territooriumide suurendamine. I maailmasõja põhjused: 1) Suurbritannia ja Saksamaa võitlus liidrirolli pärast maailmas 2) Venemaa ja Austria-Ungari konkurents (Balkani poolsaar) 3) Kolooniate ümberjagamine oli keeruline 4) Riikide/inimrühmade/üksikisikute ambitsioonid 5) Suured kultuurilised ja poliitilised erinevused ­ ei olnud kohta teistele rahvastele 6) Soov rakendada oma sõjaplaane ja tehnikat 7) Elsass-Lotring ­ Prantsuse-Preisi sõda 8) Liitude moodustamine (Keskliit ja Antant) Ajend: 28

Ajalugu
thumbnail
30
doc

Maailm 20. saj. algul

Loodi ühismajapidamisi e kolhoose Riigile võeti tööstusettevõtted ja pandi sõjateenistusse Rahapalka ei makstud tasuta jagati toitu ja tarbekaupa Tasuta olid korterid transport, post, haridus, kultuur tegelt oli kõigest puudus Mehi võeti sunniviisiliselt punaarmeesse.sõja võitsid enamlased enamlased lootsid et puhkeb maailma revolutsioon Nad õhutasid teistes riikides revolutsioone riigipöördeid ja mässe Maailmasõja mõiste 1 maailma sõja põhjused 1 maailmasõja ajend Sõdivad pooled Kaevikusõda 1 maailmasõja tulemused Veebruari revolutsioon venemaal Oktoobrirevolutsioon venemaal Miks valgekaart kaotas sõja Mis on sõja kommunism 1917 juuli 1 korda kogunes maapäev ja valiti maavalitsus Sept 1917 esimene maailmasõda jõudis eesti pinnale 8. okt 1918 lääne eesti saared sakslaste käes Sakslaste sõjaline edu tõstatas eesti iseseisvumise küsimuse Oktoobris 1917 haarasid võimu enamlased üks nende juhte olid.

Ajalugu
thumbnail
4
docx

Maailm 1900-1920

kaotused; impeeriumite lagunemine; Ühiskonnas levisid äärmuslikud vaated ning vähenes religiooni mõju; Välja kujunes kadunud põlvkond; Varises kokku senine liberaalne maailmapilt;Suurenes riigi osa majanduses ja majanduselu hakati reguleerima; Riigi kätte läks ka kontroll ressursside jaotamise üle ning maksukoormus kasvas. Välja olid töötatud erinevad allveelaevad; lennukid; gaas; tankid. 3. 1917. aasta Oktoobripöörde põhjused, käik ja tulemused. Põhjusteks oli Venemaa poliitiline ebastabiilsus, valitsuse madal autoriteet; Ajutise Valitsuse aina vähenev populaarsus. Käik: Enamlastele alluvad väed võtsid Petrogradis võimu oma kontrolli alla Tulemus: Vastu võeti rahu- ja maadekreet. Peeti rahuläbirääkimisi; suurmaaomandus likvideeriti mõisnikelt. 4. Uute riikide teke. I Maailmasõda tõi endaga kaasa impeeriumite lagunemise ja uute riikide tekke. .

Ajalugu




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun