Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Milliste parameetritega on määratud silindriline kruvijoon? 1. Kruvijoone raadius- r, 2. keeru otspunktide vahe (samm)- h. 46. Kuidas avaldub silindrilise kruvijoone ühe keeru pikkus sammu ja diameetri kaudu? l = h 2 + ( 2πr ) 2 47. Mis on pöördpinna meridiaan (paralleel)? Meridiaan – pöördpinna lõikejooned kui pöördpinda lõigata telge läbivate ja teljega paralleelsete tasapindadega.
Milliste paramaatritega on määratud silindriline kruvijoon? Kruvijoon on täiesti määratud, kui on teada tema raadius r, samm h ja käelisus (parema- või vasakukäeline= 7. Mis on algebralise pinna järk, lähtudes geomeetrilisest seisukohast? Geomeetriliselt on algebralise pinna järk võrdne selle pinna tasandilise lõikejoone järguga või selle pinna ja sirge lõikepunktide arvuga.
Missugust sirget nimetatakse üldasendiliseks? Sirge, mis pole paralleelne ühegi ekraaniga ega asetse sellel.

Maailmateljestik – teljestik, mis antakse joonisele tema alustamisel – X-telg koordinaatide alguspunktist paremale, Y-telg– koordinaatide alguspunktist üles ja Z-telg – koordinaatide alguspunktist kuvarist ettepoole.
Missugust tasapinda nimetatakse üldasendiliseks (eriasendiliseks)? 1)Üldasendiline tasapind ei ole paralleelne mitte ühegi ekraaniga 2) Eriasendiline tasapind on risti vähemalt ühe ekraaniga
Missugust tasapinda nimetatakse üldasendiliseks (eriasendiliseks)? 1)Üldasendiline tasapind ei ole paralleelne mitte ühegi ekraaniga 2) Eriasendiline tasapind on risti vähemalt ühe ekraaniga

Missugust sirget nimetatakse 1) horisontaaliks, 2) frontaaliks ja mis on tema tunnus kaksvaate alusel? -põhiekraaniga paralleelne sirge: nivoosirge põhiekraani suhtes.
Manage plotters – kuvab valikuakna plotteri seadistamiseks (Plotter Manager), millega saab täpsustada kasutatava printeri (plotteri) ühilduvust arvutiga;
Milliseid pindu nimetatakse laotuvateks pindadeks? Pinda, mida saab deformeerida tasandiks painutamise teel, nimetatakse laotuvaks ehk taanduvaks pinnaks.

Measureinit – mõõtühiku liigi valik:, ÜLESANNE I Pinnatükk 31 MEASUREMENT – mõõtühik riigis, mille tarbeks koostatud antud AutoCAD;
Massiiv – teatud korrapärasusee seaduse alusel tasandile või ruumi paigutatud ühesugused joonise üksikosad või nende kogumid.
Missugust sirget nimetatakse üldasendiliseks? Üldasendiline sirge on sirge, mis pole risti ega paralleelne ühegi ekraaniga.

Meetria ehk horisontaalnekaldisomeetria paralleeltasandil mis tahes koordinaatpinna kaldprojektsioon, kus ekraaniksv6etaksexy-
Milliste parameetriega on määratud silindriline kruvijoon? Kruvijoon on täiesti määratud, kui on teada ta raadius, samm ja käelisus.
Milliste parameetritega on määratud silindriline kruvijoon? Kruvijoon on täiesti määratud, kui on teada ta raadius, samm ja käelisus.

Missugust sirget nimetatakse üldasendiliseks? Üldasendiline sirge on sirge, mis pole risti ega paralleelne ühegi ekraaniga.
Missugust tasapinda nimetatakse üldasendiliseks (eriasendiliseks)? Üldasendiline tasapind on kaldu kõikide ekraanide suhtes.
Mahalõikamine on mõneti sarnane käsuga BREAK (vt. lk. 34). Järgmisena võtame vaatluse alla multijoonte kasutamise.

Metafail – vektorfail, millest saadud kujutise teravus ei muutu suurendamisel või vähen damisel.
Meridiaan – pöördpinna lõikamisel telge läbivate tasanditega saadud kongruentsed lõikejooned.
Missugust sirget nimetatakse üldasendiliseks? Sirget, mis pole risti (paralleelne) ühegi ekraaniga.

Milliseid pindu nimetatakse laotuvateks pindadeks? Pindu, mida on võimalik tasandiks painutada.
Marker – kuvatakse täppishaaramise tingkujutis (joonis Drafting settings);
Masinaehitus - ja ehitusjoonisel kantakse joonisele alati esimestena telgjooned.

Mittelaotuvad pinnad – ei saa painutada tasapinnaks (saab konstrueerida tinglaotusi).
Meelisfail – fail, mille poole pöördutakse suhteliselt sageli.
Mdirataksel6ikepunktipealt - ja eestvaade(L' paralleelsena antud sirgega.

Menüü – võimalike pakutavate toimingute loetelu.
Marker – kuvatakse täppishaaramise tingkujutis;

Midpoint – joone keskpunkt – MID (2);Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun