Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Massiühiskonna tekkimine – enam ei ole niivõrd märgatavaid kultuuripiire; rahvused muutuvad sarnasemateks (levivad sarnased kultuurielemendid). See ei tähenda , et inimeste vaheline mõistmine areneks. Massiühiskonnaga seonduvalt mõjutatakse inimesi ühiskonna ideoloogiale alluma.
Malinowki mõju – Muutis suhet etnograafi ja teoreetiku vahel - 'kula' mõju Marcel Maussile ja majandusantropoloogiale üldiselt - arusaamad maagia ja teaduse olemusest süvendasid huvi kognitiivse antropoloogia vastu ning avaldas mõju hijem ökoloogilisele antropoloogiale.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Malinowski funktsionalism - Lähenemisviis, mis tunneb huvi järgmiste teemade vastu: - indiviidide tegevused - sotsiaalsete institutsioonide poolt loodud piirangute mõju indiviidile - indiviidide vajaduste rahuldamine sotsiaalsete ja kultuuriliste institutsioonide läbi (Struktuurfunktsionalism tunneb vähem huvi indiviidide tegevuste või vajaduste vastu, huvitub pigem indiviidi positsioonist sotsiaalses süsteemis Malinowski tekitab enda ümber klassikalise kangelase müüdi.

Meade lähtus on uurimuses kahest võtmeinformandist, kes olid ühtlasi ka tema sõbrannad. Tüdrukud olid rituaalsed neitsid, kuid väitsid, et on paljudega seksinud. Meade’i teooria, et murdeea kriis ja Oidipuse kompleks on ühiskonna poolt tekitatud.
Maagia on teaduse värdjast/abieluväline õde. Maagia klassifitseerib maailma analoogia alusel, ratsionaalselt nii nagu teaduski, kuid teeb vea nähes põhjuslikku seost asjade või nähtuste vahel, põhinedes nende sarnasusel või kokkupuutel.
Maagia – maagia leevendab hirmu ja ängi nende sündmuste kohta tulevikus, mida kontrollida ei saa. Religiooni funktsiooniks oli ritualiseerida inimese optimismi ning parandada tema usku, et lootus võidab hirmu.

Maa lihtsalt on olemas ja keegi ei saa seda omada. Kuidas NY tekkis? Saabusid hollandi kolonialistid Manhattanile ja euroopalikust seisukohast ostsid indiaanlastelt ostsid Manhattani saare.
Malinowski vajadusteteooria – see teooria seob indiviidi ja ühiskonna - kultuur eksisteerib selleks, et rahuldada indiviidi peamisi bioloogilisi, psühholoogilisi ja sotsiaalseid vajadusi.
Maagia – katse mõjutada loodusseadusi, nö pseudoteadus Religioon on „looduse ja inimelu kulgu suunavate ja juhtivate inimestest kõrgemate jõudude lepitamine”.

Maagia vormid – Homöopaatiline või imitatiivne maagia - põhineb sarnasusel: kasvajaid saab ravida kasvajatega nt puudel vms. Ideede seostamine sarnasuste alusel.
Majandusökoloogia – kuidas need on organiseeritud, toimivad, on välja kujunenud, kuidas inimesed ise oma majandussüsteemi suhtuvad ja kuidas püüavad kohanduda?
Manchesteri koolkond - Grupp teadlasi, kes olid algselt õppinud Oxfordis ja sealt liikunud Manchesteri ja Rhodes- Livingstone'i Instituuti.

Manipuleerimine on keeruline. Mitteteaduslikul lähenemisel spetsiifilised probleemid – pole kerge tõestada põhjuslikke seoseid.
Marxismis on põhilised ühiskonna vasturääkivused seotud sotsiaalse organisatsiooni ja tehnoloogiaga ning omandi suhtega.
Maagia on üleloomuliku väe enda tahtele allutamine, religioon aga vabatahtlik allumine üleloomulikule väele.

Maagia on usk sellesse, et inimese tegevus suudab mõjutada üleloomulikku jõudu.
Maagia - Maagia on ideede ühitamine teaduse seisukohalt vääral alusel.
Meadi uurimistulemused on pandud kahtluse alla, mõned järeldused on ümber lükatud.

Maailma kultuurides on sooline positsioon kõige reglementeeritud valdkond üldse.
Manchesteri koolkond on suuresti 'case study' põhine Väga tihe argumentatsioon.
Maagia on primitiivne teadus, usund on sundinud maagia põhjal.

Maagia on pigem seotud üksikisiku või üksisprobleemiga.
Matrilokaalne – peavad asuma elama naise isa lähedale elama.
Matrilokaalne – kui asutakse elama naise isa kodu lähistel.

Matrilokaalne - naise isa lähedusse peab minema paar elama.
Maagia on universaalne igas ühiskonnas.
Maagia on universaalne kultuurinähtus.


Magos – kreeka k tark, maag.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun