Sõnu seletav sõnaraamat

Mükoriisa - arbuskulaarne: - ikkeseen + rohttaim - seeneniiit tungib juurerakkudesse rakukesta ja membraani vahele ja hargneb seal arbuskulaarselt e. põõsasjalt - hargneb ainult juure sees taime juurekarvad jäävad alles, aitab taime imatud vee paremini laiali jagada -ektomükoriisa : - põhiliselt lehtpuudel, seos tavaliselt lehtpuude ja kandseente vahel - ektomükoriisa - taime juure läbipõimunud seeneniidistik ja moodustab juure ümber
Mükoriisa – seenjuur – sümbioos seente ja taimejuurte vahel Arbuskulaarne mükoriisa: *ikkesseened + rohttaimed, mõned sammaltaimed, sõnajalgtaimed *taimejuure rakkudes on arbuskulid(harunenud seenehüüfid), mis tungivad taimejuure rakukesta ja membraani vahele *ainevahetus efektiivne ! *taime juurekarvad säilivad Ektomükoriisa: *kandseened + puittaimed *seenmantel e tupp.
Mükoriisa e. seenjuur, mycorrhiza - seene ja kõrgema taime *mutualistliku kooselu tagajärjel taimejuurest tekkinud moodustis, mis morfoloogiliselt kujutab endast *seeneniitidega kaetud ja/või läbipõimunud taimejuurt; mükoriisaks on nimetatud ka mükoriisse kooselu nähtust ennast.

Mükoriisa - seenjuur on sümbioos, täpsemalt mutualism seente ja taimejuurte vahel. Sellisel mükoriissel kooselul võib seen oma "peremehe" – taime juurtes elada nii viimase juurerakkude sees (intratsellulaarselt) kui ka taimerakust väljaspool (ekstratsellulaarselt).
Mükoriisa - ehk seenjuur on seene ja taimejuure kooseluvorm, kus seen ja taim on vastastikku kasulikes suhetes (sümbioosis). Mükotoksiin (seenetoksiin) - mõnede seente poolt sünteesitav mürkaine.
Mükoriisa – e. seenjuured; s.o. nähtus, kus seeneniidistik kasvab taime juurte sees ja/või peal ning kahe organismi vahel toimub sümbioos e. vastastiku kasulik koostöö.

Mükoriisa - seened elavad koos kõrgema taime juurestikuga, samblikud- liitorganism, mis moodustub seeneniidistikust ja rohevetikatest, parasiidid – toituvda teiste arvelt.
Mükoriisa on seenejuurte ja taimejuurte kooseluvorm ,mükoriisa seened aitavad taimedel hankida eluks vajalikku vett ja toitaineid ning kaitsevad neid juure parasiitide eest.
Mükoriisa e. Seenjuur – on taimede js seente vaheline kooseluvorm 2. Gripi tekitaja – on RNA viirus 3. Spermatogenees - seemneraku areng spermatogoonist küpse spermini.

Mükoriisa – seente ja taimedevaheline kooselu 35. PLASMIIDID – DNA rõngasmolekul 36. ARHED – ürgbakterid, mis suudavad elada väga äärmuslikes keskkondades.
Mükoriisa - ehk seenjuur, taimejuurest ja seda ümbritsevatest ning sellest läbi põimuvatest seeneniititdest moodustis, milles seen ja taim saavad vastastikku kasu.
Mükoriisa e. seenjuur on mutualistlik, sümbiootiline assotsiatsioon mullaseente ja taimejuurte vahel, millel on väga oluline osa taimede mineraalses toitumises.

Mükoriisa e. seenjuur – kõrgemate taimede ja seente kooselu – seen varustab taime vee ja mineraalidega, vastu saab taimelt süsivesikuid.
Mükoriisa – Mükoriisaks nimetatakse seente kooselu taime juurtega ehk seenjuur kus mütseel põimub ümber juurte või põimub nende sisse.
Mükoriisa - Seente funktsioon: lagundajad, farmaatsiatööstuses vajalikud (nt antibiootikumid). Seened eraldavad toksiine.

Mükoriisa on kas vetika ja seen või seene ja taimejuure(puujuure) sümbioosi (vastastik kasu) tulemusel tekiv seenejuur.
Mükoriisa ehk vastastikku kasuliku kooselu männiriisika ja puravikuga, kes varustavad mändi vee ning mineraalainetega.
Mükoriisa – (viki) Mükoriisa ehk seenjuur on sümbioos, täpsemalt mutualism, seente ja taimejuurte vahel.

Mükoriisa – seenjuur, mida kõik taimed moodustavad seentega Seen + rohevetikas = samblik
Mükoriisa ehk seenjuur. Valdav osa maailma taimedest elab sümbioosis seenega.
Mükoriisa - seen + taim, seen hangib vett, mineraalaineid ja kaitseb taime.

Mükoriisa - ---ehk seenjuur, -seente ja taimejuure vastastikune koostöö.
Mükoriisa ehk seenjuur tekib taimejuure ja seeneniidistiku ühinemisest.
Mükoriisa e. seenejuur on seene ja taimr vastastikku kasulik kooselu.

Mükoriisa e. seenjuur. Sümbioos seene ja taime vahel juure pinnal.
Mükoriisa e. seenjuur. Taime ja seene vastastikku kasulik kooselu.
Mükoriisa e. Seenuur on taimejuurte a seeneniidistiku sümbioos.

Mükoriisa on sümbioos, mutualism seente ja taimejuurte vahel.
Mükoriisa - Seenjuur on sümbioos seene ja taimejuure vahel
Mükoriisa - sümbioos senneniidistiku ja taimejuurte vahel

Mükoriisa - on seeneniidistiku ja juurekoe tihe ühendus.
Mükoriisa – seeneniidistiku ja juurekoe põimikud.
Mükoriisa - taimejuur koos seeneniitidegaTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !