Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Lutsu lasteraamatutest on tänapäevani populaarne "Nukitsamees" (1920). 1920. aastatel oli O. Luts viljakas autor, kirjutas ajalehtede joonealustesse järjekindlalt väikekodanlikku linna- ja olesklevat agulielu aasivaid vesteid, avaldas mitu sama miljööd kujutavat romaani: "Andrese elukäik" (1923), "Iiling" (1924), "Olga Nukrus" (1926), "Õpilane Valter" (1927), "Udu" (1928), "Pankrot" (1929). Neis kõigis olid kesksel kohal saatusega leppimise meeleolud kangelase nurjunud taotluste taustal.
Lutserni - põld-raiheina ja lutserni-hariliku aruheina segude KA seeduvus oli kolme katseaasta I ja II niites võrreldav puhaskülvide seeduvusega (vastavalt 630-660 g kg -1 ja 635-680 g kg-1 KA vastavalt segu ja puhaskülv). Lutserni-kõrreliste katsetes sobisid hübriidlutserni seemnesegus klassikalist põldtimutit asendama keskmise arengukiirusega leherikkamad kõrrelised - karjamaa raihein, harilik aruhein lisaks ka põld-raihein hariliku lutserniga.
Lutsern on tänu mitmekordsele niitmisele, kiiresti taaskasvavale taimestikule ning suurele vee ja toitainete tarbimisele samast mullakihist (sarnane juurte paiknemine mullas) põldohakale suureks konkurendiks. Punane ristik ei ole nii suure konkurentsivõimega kui lutsern, aga esimese niite aeg langeb kokku põldohaka õiepungade faasiga, nii et kui me sellel perioodil taimiku eemaldame, siis peatame intensiivse toitainete varude kogumise.

Lutsifer - kui ingel, kes kandis hea ja kurja tundmise valgust alla arenemata inimkonnale - on Jungil kohati sarnane Prometheusega, kes tõi tule ja kes kättemaksuks Kaukasuse kalju külge aheldati.
Lutsiferiin – emase jaanimardika valk – helendab 3. Hirudiin – apteegikaani valk, takistab vere hüübimist 4. Keratiin – juuste ja küünte valk 5. Amülaas – sülje valk, lagundab tärklise glükoosiks 6. Insuliin – kõhunäärme valk, reguleerib vere suhkru sisaldust
Luts on olnud kõige enam mängitavaks autoriks eesti teatris, lisaks lühikomöödiale "Kapsapää" (1912) on korduvalt dramatiseeritud jutustusi ja romaane ("Kevade", "Suvi", "Sügis", "Tagahoovis" jt). O. Lutsu teostest on tehtud ekraniseeringuid ja animafilme.

Lutsifer on isegi nagu filosoog Byroni silmade järgi.
Lutserni - kõrrelise segukülvi kasvatamisel on võrreldes lutserni puhaskülviga väiksem keskkonna lämmastikuga saastatus, teiselt poolt on võrreldes kõrreliste puhaskülviga võimalik pikendada rohusööda optimaalset koristusaega.
Lutsu auks on tehtud majamuuseum Tartus, mälestussammas Tartus ning mälestuskivi kirjaniku kunagises elukohas (praeguse Mäe tänav 1B maja ees). Ta on teosed on mõjutanud ka eesti keelepruuki.

Lutsernhein 16 - 11%, kapsas ja juurviljapealsed 15-20%, nisuterad 15,5%, nisukliid 17,5%, oder rukis kaer mais 10-13% proteiini vaesed söödad: maisi ja viljasilo 9-10%, kartul ja juurvili 6-9%
Luts on eesti realistliku proosa klassik, kelle loomingut mitmekesistavad UR näidendid ja jutud(“Soo” )-on tuntuim sümbolistlik teos, on esitatud teatrilaval ja televisioonis.
Lutsernisöötades on proteiinisisaldus kõrge ja vatsas lõhustuva proteiini osatähtsus sööda proteiinist väga suur (80−85%) ning sellest tulenevalt VPB tugevalt positiivne.

Lutserni - kõrreliste omavahelise suhte muutmisega saame reguleerida rohusööda seeduvust ja rohusööda toorproteiini (TP) kasutamise efektiivsust.
Lutsu kihelkonnakoolimuuseumile on Oskar Lutsu järgi nime saanud Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium, Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu ja O. Lutsu tänav Palamusel.
Lutsu paunvere - värk, tipp on „Kõrboja peremees” ning T&Õ alustamine by Tammsaare. Jakobsoni „Vaeste-Patuste alev”, Gailiti „Nipernaadi”.

Lutsern – sügavale ulatuvad, väga tugevad sammasjuured; hea läbitungimisvõime, peenikeste külgjuurte areng ainult kobedas mullas hea
Lutsi - feraas seejärel reageerib ATP-ga, mis leidub kõikides rakkudes, ning moodustub lutsiferiil adenülaat ja pürofosfaat.
Luts on eesti realistliku proosa klassik, kelle loomingut mitmekesistavad uusromantilised näidendid ja jutud.

Lutsiferiini lagundamine on erakordselt suure kasuteguriga: kulutatud energiast läheb tervelt 98% valguseks ja vaid 2% soojuseks.
Lutserni - kõrrelise segukülvis vähenes kõrrelise mõjul toorproteiini ja metaboliseeriva proteiini sisaldus.
Luts — oboe, V. Tago — corno, A. Nieländer — fagott, S. Goldmann — I viiul, J. Aavik — trompet.

Luts tuli – suure porinaga – koguni niipalju vastu, et laskis valmivat antsuhti veel selgagi passitada.
Lutserni - kõrreliste segud −12%, hübriidlutserni segud −20% (tabel 1).
Luts on meie väheseid rahvakirjanikke selle sõna ehedas tähenduses.

Luts on kirjutanud ka näputäie asjalikke lühikesi raamatuarvutusi.
Luts on ainus merest magevette elama asunud tursklane.
Lutsern – harilik on sissetoodud,geograafilised assid.

Lutserni - kõrreliste I niite KA toiteväärtus g kg-1
Lutserni - kõrreliste segude KA saak t/ha (2007-2009).

Lutsu raamatutest on tehtud ka näidendeid ja filme
Luts on röövtoiduline kala.
Lutsu – kirjaniku paradoks.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun