Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Louis xiv - le oli vastumeelt, et osa tema alamaid on teist usku kui ta ise. Tema ajal kaotasid hugenotid oma viimased eriõigused ning enamik neist põgenes riigist, samuti koondati kõik kuningale potentsiaalselt ohtlikud olevad suurfeodaalid uude Versailles' lossi, kus nad kuninga õukonnas olles sõltusid monarhi tahtest ning olid pidevalt tema kontrolli all. Louis XIV valitsemise kohta võib öelda, et hiilgas õukond, aga rahvast, mis oli väsinud ja vaene, ei näinud keegi.
Louis xiii - (27. september 1601 – 14. mai 1643 ) oli Prantsusmaa kuningas 1610. aastast kuni surmani, Henri IV ja tema teise abikaasa Maria de' Medici poeg, Austria Anna abikaasa, Louis XIV isa. Aastani 1614 valitses regendina tema ema, seejärel mõjutas Louis'd tema soosik Charles d´Albert, hertsog de Luynes.
Louis xi - (valitses 1461-1483),tema vastane oli Charles Südi ,võitis lõpuks Charles Südi Charles Südi-oli Burgundia hertsog,Sai lüüa Louis XI Wat Tyler-oli käsitööline, tekitas inglismaal ülestõusu mille käigus ta suri ning tema kaaslased said ilma pealikuta lüüa.

Louis xiv – 1643-1715, algul valitses regendina tema ema Austria Anna, kuid tegelik võim oli ema armukese Mazarini käes, esimesed suuremad mõrad absolutismis, võimude vastu tegutsemine – fronde, reaalne võim 1661, kui Mazarin suri; “Riik – see olen Mina!”;
Louis xiii - Sai troonile juba 8-aastaselt. Tema valitsusajal olid endised probleemid: pinged hugenottide ja katoliiklaste vahel, kuningavõimu ja suhe feodaalaadliga ning vastasseis vana aristokraatia ja kodanluse vahel.
Louis xiv - le oli vastumeelt, et osa tema alamaid on teist usku kui ta ise, ta tühistas hugenottide allesjäänud õigused, neile kehtestati kõrgemad maksud ja neid vallandati riigiametitest.

Louis xiv - le oli vastumeelt, et osa tema alamaid on teist usku kui ta ise. Rahva hulgas kadestati valdavalt kaubandusest ja käsitööst elatuvate hugenottide suuremat jõukust.
Louis xiii - Prantsusmaa kuningas aastatel 1610-1643. Louis XIV- Prantsusmaa kuningas aastatel 1643-1715. Tema käsul ehitati Vesaille´s loss.
Louis xiv on kõige kauem Prantsusmaal ja Euroopas valitsenud monarh ja ühtlasi on ta kõige nooremalt Prantsusmaa troonile saanud kuningas.

Louis xiv - le ei meeldinud, et tema alamad olid erinevat usku, pealegi olid hugenotid jõukamad, sest elatusid käsitööst ja kaubandusest.
Louis xiv on kõige kauem (ja ühtlasi ka kõige nooremalt) Prantsusmaal ja Euroopas valitsenud monarh. Ta on tuntud ka Päikesekuningana.
Louis xiii - saatis parlamendi laiali tahtis ise riiki valitseda Louis xiv-valitseb üksinda riiki tema õukond kolis Versaillese.

Louis xiii - prantsusmaa kuningas 17saj. Louis XIV- Louis XIII poeg ja samuti prantsusmaa kuningas, juba enne revolutsiooni.
Louis xiv - s ei kehastunud mitte ainult Prantsusmaa absoultism vaid teda peeti kogu ajastu puhtaima vereliseks esindajaks.
Louis xiv - sai troonile 4-aastasena,tema regend oli Austria anna, riigi tegelikuks valitsejaks sai Jules Mazarin.

Louis xiv – (1643-1715) Sai kuningaks 4aastasena. Regendiks ema Austria Anna, tegelikult valitses Mazarin.
Louis xiv on kõige kauem (ja ühtlasi ka kõige nooremalt) Prantsusmaal ja Euroopas valitsenud monarh.
Louis xiv - d hakati tema välise hiilguse ja värvika õukonnaelu järgi kutsuma Päikesekuningaks.

Louis xi - ga. Pärast kuninga surma 1483. aastal naasis ta Condé'i, et saada oma onu pärandus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Louis xiv - le ei meeldinud, et tema alamad olid erinevat usku, pealegi olid hugenotid jõukamad, sest elatusid käsitööst ja kaubandusest. Louis XIV tühistas hugenottide allesjäänud õigused: nad ei tohtinud enam jumalateenistusi pidada, nende kirikud suleti või purustati, neile kehtestati
Louis xiv - 14 tellimisel töötasid seal prantsuse parimad arhitektid, skulptorid ja maalijad.

Louis xiv - rõhutas monarhi jumalikku päritolu ja oli endast väga kõrgel arvamusel.
Louis xi – Prantsuse kuningas 1461-83, Valois' dünastiast, Charles VII poeg.
Louis xiv on üks pikaajalisimaid ja ka ilmselt tuntuimaid valitsejaid ajaloos.

Louis xiv - le ei meeldinud see, et osa tema alamaid on erinevat usku kui tema.
Louis xiv - Kujunes välja absoluutne monarhia, vallutas palju riike.
Louis xiv - kujuneb absolutismi kõrgaeg, sai kogu võimu riigis.

Louis xiv - le ei meeldinud, et tema alamad olid erinevat usku.
Louis xiii – (1610-1643) Muusikasõber ja tubli aednik.
Louis xiv - le kuulub lause: "Riik – see olen mina.

Louis xiv on ideaalne näide absoluutsest monarhist.
Louis xiv on tuntud ka Päikesekuningana.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun