Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Loogiliselt arutledes on kerge mõista, et ükskõik kui ahvatlev ei oleks hüvis juhul, kui seda ei ole võimalik tarbida, eksisteerib mingi kogus, millest rohkem ei ole ratsionaalne hüvist kasutada (kõht saab täis, kingad ei mahu kappi, kinokülastused röövivad kogu vaba aja ja takistavaid muid tegemisi). Sellist kogust nimetatakse tarbimise küllastuspunktiks ja selles koguses tarbimisel on vaatlusaluse hüvise tarbimisest saadav kasulikkus maksimaalne.
Loogilist tõlgendamist on nimetatud veel: õigusteaduslikuks, teleoloogiliseks. Loogilise tõlgenduse eesmärgiks on õigusakti või õigusnormi mõistliku eesmärgi (ratio legis) väljaselgitamine. Kui näiteks ilmneb, et kaks käsku on teineteisega täiesti vastuolulised ja mõlemaid üheaegselt täita on võimatu, siis tuleb loogiliselt järeldada, et hilisem käsk annulleerib varasema.
Loogiline mõtlemine - rakendatav tavaliselt valdkondades ja juhtudel, kus on kasutusel ranged määratlused ning need on kasutajale ka enam-vähem teada.

Loogiline korrutamine ehk konjunktsioon ehk JA-tehe. Loogiline liitmine ehk disjunktsioon ehk VÕI-tehe. Ekvivalents on seotud implikatsiooniga ehk 𝑷 ↔ 𝑸 on nagu 𝑃 → 𝑄 ja samal ajal ka 𝑄 → 𝑃. Tehted inversioon, konjunktsioon ja disjunktsioon on elementaarsed
Loogilise maatriksi ehk LogFrame’i meetod LogFrame’i meetod on praktiline vahend nii projektide planeerimiseks kui ka nende teostamiseks ja hindamiseks. Tegemist on süsteemse lähenemisega, mis selgitab välja püstitatud eesmärkide saavutamiseks vajalikud toimingud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Loogiline raamsüsteem ehk LRS Kirjeldus Saavutamisnäitajad Mõõtmine Üldised eesmärgid: Üldiste eesmärkide Infoallikad ja meetodid • Eesti noorte informeerimine; saavutamisnäitajad: saavutuste kontrollimiseks: • atraktiivne seminar; • Seminaril osalenute • Tagasiside seminaril • oskuslik eelarve kasutamine; rahulolu; osalenutelt; • korraldamise sujuvus ja • osalenute maksimaalne arv; • seminaril osalenute arv; ajakavast kinnipidamine.

Loogiliselt paratamatu on lause, mis kehtib: A)ühes konkreetses võimalikus maailmas B) vähemalt ühes võimalikus maailmas C) vähemalt kahes võimalikus maailmas D) kõikides võimalikes maailmades ÕIGE E) mitte üheski võimalikus maailmas
Loogiliselt võttes on arukas kombineerida meie eksisteerivad ja tulevikuvajadust arvestatavad võimalused ning vaagida välja nende parim vahekord. Leian, et tuumaelektrijaama osa kasvava tulevikuvajaduse arvestamisel on vältimatu.
Loogiliselt võimalik on kõik see, mis võib kehtida vähemalt ühes võimalikus maailmas (ja see, mis kehtib tegelikult). Loogiliselt mittevõimalik on kõik see, mis pole võimalik mitte üheski võimalikus maailmas.

Loogiline järeldus on , et kuritegevust ei ole võimalik märkimisväärselt vähendada karistuste karmistamise ja vanglate juurde ehitamise abil. Kuritegu ja karistus peaks olema justkui kaksikud.
Loogiline argumenteerimine - loogikal on oluline roll kuid kui teine inimene kannatab stressi käes või inimeste vahel on riid olnud, võib loogiliste lahenduste pakkumine hoopis vihale ajada.
Loogiline failinimi on see, mida meie programm kasutab selle faili tähisena (nagu ülaltoodud "nimekiri"). Füüsiline failinimi väljendab kettal asuva reaalse infokogumi nime.

Loogiline järeldamine on teise inimese iseloomu, kavatsuste ja käitumismotiivide üle otsustamine tema kohta käiva ja tema käitumist iseloomustava teabe läbitöötamise alusel.
Loogiliseks eelduseks on kohustatud subjekti olemasolu, mis rajaneb obj õn-l. õigustatud ja kohustatud isik eraõiguslikes suhetes – tuleneb funktsioonist ühtlustada huvisid.
Loogilisteks avaldisteks - võrranditeks. Loogiliste avaldiste optimiseerimine (kiirus-maht-algebraline minimiseerimine) Loogiliste avaldiste sidumine FPGA loogiliste plokkidega.

Loogilised tunnused on erivorm kvalitatiivseist tunnustest: mingi tunnuse olemasolu organismil saab olla kas tõene või väär, s.t. mingi tun- nus esineb või puudub.
Loogiline järeldamine – töötatakse läbi käitumist iseloomustav teave ja sealt tehakse järeldus iseloomu kohta, kavatsuste kohta ja käitumismotiivi kohta.
Loogilised argumendid – need on mõistelised ehk mõistete sisu puudutavad määratlused (analüütilised argumendid) ja tegelik deduktiivne otsustaminede.

Loogiline empirism – väidetel on alus, saab koguda vaatlusväiteid, -otsustusi, mille alusel moodustame loogiliste manipulatsioonidega uusi vaatlusi.
Loogiline mõtlemine ehk järeldamine (reasoning) on protsess, mille korral juba teadaolevat informatsiooni kasutatakse uue informatsiooni loomiseks.
Loogiline isoleerimine on varade jaotamine (nt andmete tükeldamine) piisavalt väikesteks elementideks, mida saab eraldi või rühmitatult töödelda

Loogiline tunnetus – rajaneb meelelise tunnetuse andmetel ja on vahendatud meelelise tunnetusega mälu- ja tähelepanuprotsesside kaasabil.
Loogiline järeldamine – teise inimese iseloomu, kavatsuste ja käitumismotiivide üle otsustamine tema kohta käiva teabe läbitöötamisel.
Loogiline käitumine – selline käitumine, kus tegutsemise eesmärk ja vahendid on omavahel kooskõlas, seda nii teadvuses kui reaalsuses.

Loogiline mõtlemine on tänu arvutimängudele arenenud 43-l inimesel ning 8-l vastanul ei ole loogiline mõtlemine tänu sellele arenenud.
Loogiliseks struktuuriks on andmete jada – andmed on järjestatud, lineaarsed, igale andmeelemendile eelneb ja järgnev alati üks element.
Loogiline polüseemia - leksikaalne kategooria ei muutu ning sõna eri tähendustel on osaliselt kattuv, sõltuv või jagatud tähendus.

Loogilist käitumist on võimalik täheldada kolmes sfääris (teatud kahtlustega sedagi): • Majandus – ainsana kindlalt loogiline.
Loogiline järeldamine – teise isiku kavatsuste, käitumismotiivide ja iseloomu üle otsustatakse tema kohta käiva teabe alusel.
Loogiline tõlgendamine on selline tõlgendusviis, kus normatiivakti sisu kindlaksmääramisel kasutatakse formaalloogika reegleid.

Loogiliselt võimalik on kõik see, mis võib kehtida vähemalt ühes võimalikus maailmas (alati ka see, mis kehtib tegelikult).
Loogiline tõlgendus on selline tõlgendusviis, kus normatiivakti sisu kindlaksmääramisel käsutatakse loogikareegleid.
Loogilisele korrale on võimalik seda deduktiivselt • Lepinguteooria: valitsemist vaadeldakse rahva ja haarata.

Loogilist positivismi on nimetatud veel ka verifikatsionismiks selle filosoofia peamise printsiibi järgi.
Loogiliselt võttes on see hea moodus rahvaarvu kontrollimiseks ja ravimifirmadesse raha paigutamiseks.
Loogilise 0 - i ja 1-e reaalsed elektrilised väärtused tänapäevastes CMOS tehnoloogial

Loogiline kriitika – funktsioonid olemas enne institutsiooni, kuid peaksid koos kujunema.
Loogiline tihedus on väiksem võrreldes PLA-ga Lülituste arv on väiksem, kiirem kui PLA
Loogiline liitmine ehk disjunktsioon ehk VÕI-tehe binaarset (kahe operandiga) tehet.

Loogiline vorm on argumendi nö sisemine, retooriline kuju selle välimine vorm.
Loogiline subjekt on mõtte põhielement, mida iseloomustab(ei iseloomusta) teatud
Loogiline järeldamine - Teeme järeldusi loogika põhjal, nt. käitumisest minevikus.

Loogiline predikaat on mõtte põhielement, mis väljendab Subjekti teatud omadust.
Loogilist tõlgendamist on nimetatud veel: 1) õigusteaduslikuks; 2) teleoloogiliseks.
Loogiline tõde – annab mõtlemise vastavus kehtivale loogika reeglitele.

Loogiline eitus ehk inversioon "käitumise" kõikvõimalikes olukordades).
Loogiliste ei - elementide abil leitakse nende signaalide inversioonid.
Loogilised sisend - ja väljundkanalid peavad olema selgelt välja toodud.

Loogiline ruut on otsustuste vastasolekuid võrdlev unifitseeritud
Loogiline liitmine on disjunktsioon Järeldamistehe on implikatsioon
Loogilises ruudus on osaeitav väide üldeitava väite suhtes …

Loogiline järeldamine on uute matemaatiliste tõdede saamise vahend.
Loogilise mõtlemise - ning iseenda väljendamise oskuse puudumine.
Loogilised vead on seotud kettale kirjutamise iseärasustega.

Loogiline argumenteerimine - Loogikal on mitmeski mõttes oluline roll.
Loogilisele korrale on võimalik seda deduktiivselt haarata.
Loogilise ülesehitusega - need on peamised nõuded kodulehele.

Loogiline arutlus on Piaget´ jaoks kõige olulisem.
Loogilisus – show off – eneseimetlus.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun