Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Loodusteaduslik pädevus – geograafilise asendi ja looduskeskkonna mõju inimühiskonna arengule, inimese areng ja rahvastikuprotsessid; majanduse ressursid; ühiskonna jätkusuutlikkus, säästlik tarbimine, üleilmastumine, globaalprobleemide, sh keskkonnaprobleemide märkamine, mõistmine ning jätkusuutliku ja vastutustundliku, sh loodushoidliku eluviisi väärtustamine.
Loodusteadused – faktide tõlgendamine, Haavatav, sest tõestamine keerukas Avalik vs eraõigus: Algus eraõigusest, siis selge pööre avaliku õiguse poole, Praegu avalik- õiguslike vahendite vähesem kasutamine eraõiguslike arvel, Vastutus suunatud eelkõige kahju hüvitamisele > mõju ettevaatuspõhimõttele? Muutlikkus > vajalik paindlikkus.
Loodusteadus - teadusliku fakti üldistus, mis võimaldab samaaegselt selgitada mitmeid loodusnähtusi neuraalne regulatsioon-närvisüsteemi vahendamisel toimuv loomorganismi elundite ja elundkondade talistluste regulatsioon

Loodusteadus - uurib elus ja eluta loodust Kõik elus organismid koosnevad orgaanilistest ainetest- biomolekulid ,bioaktiivsed ained-hormoonid,ensüümid, vitamiinid,sahhariidid-süsinik,vesinik ja hapnik,mono- sahhariidid
Loodusteadused on koondnimetus kõigile teadustele, mis annavad loodusnähtustele teaduslikke kirjeldusi ja seletusi ning ennustavad pädevalt uusi loodusnähtusi. Füüsika on vaid 1 loodusteaduste alaliik.
Loodusteaduslik - vaatleb maastikku objektiivsena, sellisena nagu ta on. 2) rakenduslik- vaatleb maastikku küll objektiivsena, kuid siiski väärtustatuna, sellisena nagu ta olema peab.

Loodusteadustes nimetatakse üldiselt mudeliks (lad.k. modulus – näidis) loodusobjekti jäljendust, mis asendab originaali selle lihtsamaks mõistmiseks ning uurimiseks.
Loodusteadus - on koondnimetus kõigile teadustele, mis annavad loodusnähtustee teaduslikke kirjeldusi ja seletusi ning ennustavad pädevalt uusi loodusnähtusi.
Loodusteadused on koondnimetus kõigile teadustele, mis annavad loodusnähtustele teaduslikke kirjeldusi ja seletusi ning ennustavad pädevalt uusi loodusnähtusi.

Loodusteadused - botaanika, bioloogia, füüsika, keemia, geoloogia, astronoomia, optika, antropoloogia, füsioloogia, toitumine, hügieen, elektroonika.
Loodusteaduslik kirjeldamine on nähtuse kvalitatiivne kirjeldamine tavakeeles, analoogiate leidmine juba tuntud nähtustega, põhjus–tagajärg seose kasutamine.
Loodusteadused - tegelevad kogu loodusega, st füüsiliste objektidega, mis eksisteerivad inimesest sõltumatult, st ilma tema kaasabita.

Loodusteaduste võimalikkus - Kuidas on puhas loodusteadus võimalik? - Loodusteadus on võimalik samasugusel põhjusel nagu matemaatikagi.
Loodusteadused – bioloogia (eksperimentaalsed uuringud), geneetika, arstiteadused (anatoomia, füsioloogia, farmakoloogia).
Loodusteaduslikud teosed - Kuni “Puhta mõistuse kriitika” ilmumiseni nimetatakse seda aega “kriitikaeelseks” perioodiks.

Loodusteaduslik psühholoogia - ideed mateeriast lahutamatuna ei eksisteeri. Tegelikkus- neurofüsioloogiliste protsesside vahendus.
Loodusteadused – nt Vene füsioloogide Ivan Setšenovi (1829-1905) ja I. Pavlovi tööd.
Loodusteadused - tundide arv väljaspool kooli – 1,67, - õppimine iseseisvalt – 2,03

Loodusteadus on võimalik, sest toetub aru aprioorsetele vormidele – kategooriatele.
Loodusteadusteks nimetatakse eluta ja elusat loodust uurivaid ja käsitlevaid teaduseid.
Loodusteadus - Loodusteadused on infoteadusele paradigmade ja meetodite allikaks.

Loodusteaduslik - matemaatilised ja humanitaarsed distsipliinid, kunst.
Loodusteadusemeetod on eksperiment, aga humanitaarteadus on hermeneutika.
Loodusteadus on inimlik kujutlus reaalsusest, mitte reaalsus

Loodusteadused - Uurivad meid ümbritsevat looduslikku maailma
Loodusteadus - seotud kindla teadmisega, tõestatav- istina
Loodusteadus on meid varustanud tõestatud faktidega.

Loodusteaduslikest uurin - gutest tulenevad evolutsioonitõendid.
Loodusteadus – jumal on looduse kehastus.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun