Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Sulge
Add link
Logistika on see tarneahela juhtimise osa, mis planeerib, teostab ja kontrollib lähtepunkti ja tarbimiskoha vahel õigeimaid ning efektiivseimaid kaupade, teenuste ja kaasneva informatsiooni edasi- ja tagasisuunalisi voogusid ning hoiustamise eesmärgiga täidab kliendi nõuded Logistiline ahel - logistiliste lülide ühendus, mis on lineaarselt korrastatud materjali-,
Logistika on majanduse ja äritegevuses suhteliselt uus mõistel Kui termin „ logistika“ võeti äritegevuses kasutusele alles möödunud sajandi keskel, siis selle meetodeid on kaasutatud juba alates tööstusrevulutsioonist, mil käsitöönduslikud ttootmiselt mindi üle produktiivsele masinatootmisele. Kuida laiaulatuslikult võeti termin „logistika“ kasutusele alles 1970- ndate aastate lõpul.
Logistika - , kaubandus- või tootmisettevõtte asukoht, mis vastab järgmistele tingimustele: sadama, lennuvälja ja/või raudteesõlme lähedus, muude laokomplekside/kaubaterminalide lähedus, liiklussõlme lähedus, kust on võimalik sõita erinevatele magistraalteedele, hea ligipääsetavus klientidele ja teenindavale veokipargile, lähedus peamistele klientidele ja sõltumatus ülekoormatud liiklussõlmedest

Logistika ehk kohapealne info ja kontakt on nõrk ja nõuab arendamist. Asukoht ei ole esialgu oluline – interneti kodulehekülg ning domeeni ostmine. Imago sõltub finantsseisust ja edukast marketingist – teadmised ettevõtte omanikel rakendatud koduturul ning kogemus võimalik üle viia ekspordi valdkonda (SEO, adwords + kohalik marketing). Edukus koduturul – on võtmeküsimus poole aasta
Logistika on Eestis üks populaarsem valdkond, kus Piirangute teooriat on rakendatud. Esimesena Eestis ehitas Piirangute teooria kontseptsioonist lähtuvalt oma kiire ravimite jaelogistikat toetava keskuse AS Magnum Medical 1999.aastal Tallinnas (ravimite hulgimüük, turuliider Eestis). Logistika tegeleb erinevate voogude (materjalid, kaubad, inimesed) juhtimisega.
Logistika - on see tarneahela juhtimise osa, mis planeerib, teostab ja kontrollib lähtepunkti ja tarbimiskoha vahel õigeimaid ning efektiivseimaid kaupade, teenuste ja kaasneva informatsiooni edasi- ja tagasisuunalisi voogusid ning hoiustamise eesmärgiga täidab kliendi nõuded.

Logistika on interdistsiplinaarne ja arenev teadusala ning tema arenguperioodide kohta kehtivad eri definitsioonid. 2. Sisu määramine sõltub ka sellest, kas rõhk asetatakse tootmisele, äritegevusele, üksikfirmale, mingile majandusharule või globaalsele optimeerimisele.
Logistika - majandusharu, mis juhib, kordineerib ja optimeerib info-,materjali-, ja rahavoogudega ning reisivedudega seotud protsesse suurima tõhususe saavutamiseks ( voogude juhtimine süsteemides). Kohalikud veod- kaup toimetatakse kuni 500m kaugusele.
Logistika on materjalivoo (tooraine, pool- ja valmistooted) ning sellega seotud info lähtekohast sihtkohta kulusäästliku liikumise ja ladustamise planeerimise, juhtimise, realiseerimise ja kontrolli protsess, et rahuldada tarbija vajadust.

Logistika – majandusharu, mis juhib, koordineerib ja optimeerib info-, materjali-ja rahvavoogudega ning reisivedudega seotud protsesse suurima tõhususe saavutamiseks kohalikud veod – kaup toimetatakse kuni 500km kaugusele
Logistika - ja transiidiala inimesed on mures jääga kaanetuvate mere kaubateede pärast - Eesti merekaubandus on seiskumas, raha jäämurdeks pole ja kuidas riigivalitsus täna olukorda lahendada kavatseb, teadmata.
Logistika on osa tarneahela protsessist, mille eesmärgiks on juhtida kauba/teenuse voogusid tarnijalt lõppkliendini kõige efektiivsemal meetodil, rahuldades samaaegselt lõpptarbija vajadused parimal viisil.

Logistika - materjali-, info- ja rahavoogude ja reisivedudega seotud protsesse kordineeriv ja optimeeriv majandusharu Kohalikud veod- kaubaveod lühikese maa taha (kuni 500km), domineerivaks on autotransport
Logistika on olnud sõjanduses kaua strateegilise ja taktikalise planeerimise osa. Teise maailmasõja ajal kujundasid ameeriklased logistika abil oma sõjalist strateegiat. *Sotsiaalne suhtlemine.
Logistika - õpetus turustusega seotud füüsiliste toimingute otstarbekast korraldamisest, mis hõlmab toodete ja nende kohta olemasoleva teabe kulgemise detailset käsitlust.

Logistika – Majandusharu,mis juhib,kordineerib ja optimeerib info,-materjali- ja rahavoogudega ning reisivedudega seotud protsesse suurima tõhususe saavutamiseks.
Logistika - transportsõlmede olemasolu Inimene muretseb endale harilikult seda, mida ta kõige rohkem vajab ja mis talle kõige suuremat teenistust võib pakkuda.
Logistika on tegutsemine, mis vastutab materjalide ja info liikumise eest tarnijatelt organisatsiooni, läbi tegevuste organisatsioonis ja sealt kliendile.

Logistika – majandusharu, mille eesmärk on tagada veoste viimine vajalikul ajal minimaalsete kuludega tarbijale vajalikku kohta.
Logistika on selline valdkond, mis tegeleb igapäevaselt asjade ühest punktist teise toimetamisega ning selle planeerimisega.
Logistika – materjali- info- ja rahavoogude ja reisivedudega seotud protsesse koordineeriv ja optimeeriv majandusharu

Logistika on viimastel aastatel läbinud mitu arenguetappi, millest ühe osa moodustab uute süsteemide juurutamine.
Logistika on nende voogude planeerimine ja juhtimise kunst, mille tulemusena kaubad liiguvad lisaväärtust saades.
Logistika on majandusharu mis tegeleb veoste planeerimise,edasitoimetamise,kontrolli ja juhtimisega.

Logistika – õpetus toodete turustamisega seotud strateegiliste toimingute korraldamisest.
Logistika tähendab kauba hankimise, veo, hoidmise ja tarbimisega seonduvaid toiminguid.
Logistika on planeerimise, efektiivsuse juhtumise ja kontrolli, kaupade efektiivse

Logistika – kauba hankimise,veo,hoidmise ja tarbimisega seonduvad toimingud.
Logistika - toote kulg tootjast tarbijani ning sellega seonduvad toimingud
Logistika on protsess, mis toimub organisatsiooni tarnijatest klientideni.

Logistika - uued-suunad-vajavad-juhtimist (16.10.09)
Logistika - ja jaotuskeskuste väljaarendamist.
Logistika on osa tarneahela protsessist.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun