Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Linnastumine e. Urbaniseerumine-inimsed maalt linna, vajab uusi hooneid elamiseks, uusi töölislinnaosasid(üürikasarmud-ühel perekonnal tuba ja köök, halvemal juhul vaid kööktuba) Linnaelanike arv oli kasvanud 70% peale, maal elas siis veel 30%. Muurus leibkonnamudel??? Nüüd moodustus hoopis uus mudel-vanemad+nende alaealised lapsed(varem olid suuuured suguvõsad) Probleemiks kujunes, see , et lapsi polnud kuskle panna, sest vanemad käisid nüüd kõik tööl.
Linnastumine - Linnarahvastiku taimekaitsevahendeid osatähtsuse suurenemine rahvastikus Omatarbeline põllumajandus- Eeslinnastumine ehk suburbanisatsioon- kasvatakse põllusaadusi või peetakse loomi inimeste elamaasumine suurlinnade ainult oma pere toitmiseks lähiümbrusesse. Iseloomulikuks jooneks Kaubaline põllumajandus- põllusaadusi on inimeste ränne suurlinnadest välja kasvatatakse ning loomi peetakse
Linnastumine on linnade kasv ja linnarahvastiku osatähtsuse tõus Linnastumist mõõdetakse rahvaarvu järgi Arenenud riikides on linnade kasv aeglasem Eri riikides on linnad määratletud eri kriteeriumide järgi Enamikus riikides on linnalise ja maalise asula piiritlemine linna rahvastiku osakaal kogu rahvastikust protsentides Mõnes riigis peetakse oluliseks ka asula rahvastiku tööhõivet.

Linnastumine – e urbanisatsioon, inimeste kiire sisseränne linna / linnarahvastiku osakaalu suurenemine rahvastikus linnastu (aglomeratsioon) – rühm tihedasti koos asuvaid linnu hiidlinnastu (megalopolis) – suurlinnast ja selle ümbrusesse kogunenud väiksematest linnadest tihedasti kokkukasvanud kogum
Linnastumine on majanduse ja ühiskonna arenguga kaasnev linnade kasv ning nende osatähtsuse suurenemine. See on rahvastikurände protsess, milles inimesed siirduvad maalt linna, laiemas mõttes hõlmab muutusi rahvastiku koostises, kultuuris ja elulaadis.
Linnastumine –  vaja oli ehitada palju ja kiiresti. Funktsionalis mi põhiolemus – ehitise vor m  peab vastama te ma funktsioonile. Funktsioonile   vastavus, otstarbekohasus on tähtsai m. Ehk: ilus on see, mis on otstarbekas.

Linnastumine on vähendanud kokkupuudet looduskeskkonnaga ning loomuliku õppekeskkonnaga. „Kuna 85% meie kommunikatsioonist on mitteverbaalne, vajame me tagasipöördumist teistsuguste suhtlemiskeskkondade ja õppimisvõimaluste poole.
Linnastumine ehk urbaniseerumine Agraarühiskond­põllumajandusühiskond (1800­ Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa) Tööstusühiskond­ industriaalühiskond, postindustriaalühiskond (järeltööstusühiskond) Infoühiskond­ 
Linnastumine – urbaliseerumine * Linnastumise järgud -) agraarühiskond: elasid käsitöölised/kaupmehed; kauplemine, põllumajandus saaduste müük; kaitserajatised, linnakoda; 1-2% rahvastikust elas linnades; Vahemere ääres.

Linnastumine - Linnarahvastiku osatähtsuse suurenemine rahvastikus Eeslinnastumine ehk suburbanisatsioon- inimeste elamaasumine suurlinnade lähiümbrusesse. Iseloomulikuks jooneks on inimeste ränne suurlinnadest välja
Linnastumine on elavdanud siserännet, rahvastiku siirdumist sisemaistest põllumajanduspiirkondadest Madridi linnastusse ja rannikule, eriti Katalooniasse ja põhja. Rannikuprovintsides elab 2/3 Hispaania rahvastikust.
Linnastumine ehk urbaniseerumine 7. Ideoloogiad ja ühiskondlikud liikumised, anarhism (korralagedus) Venemaa omapära: Venemaa ei olnud puhas kapitalistlik riik, seal säilisid tugevad pärisorjuslikku korra igandid.

Linnastumine kiire - arenenud maades(jaapan) linnastumine aeglane-arengumaades (keenia) eestis linnarahvastik on 80%. ärila põhja-ameerika linnades: ärilad koosnevad taevasse kõrguvatestpilvelõhkujatest.
Linnastumine - 19 sajandi algul oli Euroopas üle 100 000 elanikuga suurlinnu ainult 23. 20.sajandi alguseks oli see arv kasvanud 135´le. 1911 elas Suurbritannia linnades üle 80% elanikest.
Linnastumine on Rootsis hiljutine fenomen: 1930 elas veel pool elanikkonnast maapiirkondades ja paljud linnainimesed on farmidest ja metsadest tulnud ära alles põlvkond või kaks tagasi.

Linnastumine ehk urbaniseerumine Linnastumine ehk urbaniseerumine on linnade arvu ja suuruse kasv, linnaelanikkude osatähtsuse suurenemine maa rahvastikus ja linnalise eluviisi levimine.
Linnastumine on tööstuse arenedes loomulik protsess, mis toimub enamuses maailma riikides. Maailma linnastumisaste on kasvanud 1950. aasta 29 protsendilt 1990. aasta 43 protsendile.
Linnastumine – maarahvastiku suhteline vähenemine (territoorium jääb samaks): 1. Maaelanike ränne linnadesse; 2. Linnaliste asulate osatähtsuse (%) kasv riigis.

Linnastumine on Hispaanias tõusnud probleemiks just keskkonnale, mistõttu teatud ringkonnad on asunud loodusesse valguvate linnade pealetungile vastu seisma.
Linnastumine e. Urbaniseerumine on linnarahvastiku osatähtsuse suurenemine rahvastikus. Linnastumisega kaasneb linnade kasv ja elanike linna kolimine.
Linnastumine - ebavõrdsus on tavaliselt linnades suurem kui maapiirkondades- suurema linnarahvastiku osakaaluga peaks kaasnema ka suurem ebavõrdsus.

Linnastumine - linnade arvu ja suuruse kasv, linnaelanikkude osatähtsuse suurenemine maa rahvastikus ja linnalise eluviisi levimine Arenenud maa-
Linnastumine on tänapäeval väga suureks probleemiks, sellega kaasnevad suurtes kogustes süsihappegaasi õhkupaiskumised, metsade lageraie.
Linnastumine e. Urbaniseerumine – majanduse ja ühiskonna arenguga kaasnev linnade kasv ning nende osatähtsuse suurenemine.

Linnastumine on muutunud arengu ja inimõiguste jaoks suureks väljakutseks ning linnade probleemide lahendamisega on kiire.
Linnastumine tööstus - ja infoühiskonnas * Industriaalühiskonnas – algas kiire linnastumine, vajati tööstusesse tööjõudu.
Linnastumine – tähendab linnadesse ja eeslinnadesse koondunud elanikkonna tasakaalu tõusu rahvastikus tervikuna.

Linnastumine ehk urbaniseerumine tähendabki linnade kasvu ning linnarahvastiku osatähtsuse tõusu rahvastikus.
Linnastumine – linnade kasvamine sinna elama asunud inimeste tõttu ja linliku elulaadi levimine maale
Linnastumine on linnade arvu, suuruse ja osatähtsuse kasvamine seoses majanduse ja ühiskonna arenguga.

Linnastumine – elanike ümberasumine maalt linna ja linnaelanike osatähtsuse kasv kogu rahvastikus.
Linnastumine on pidevalt kasvanud Etioopias, millel on kaks perioode märkimisväärselt kiiret kasvu.
Linnastumine on tööstuse arenedes loomulik protsess, mis toimub enamuses maailma riikides.

Linnastumine on jõudnud infoajastu tööstusajastu linnad, ülelinnastumine linnade järku
Linnastumine – linnarahvastiku osatähtsuse suurenemine rahvastikus ja linliku elulaadi
Linnastumine e. urbaniseerumine Inimeste koondumine linnadesse, linliku elulaadi levik.

Linnastumine - majanduse ja rahvastiku linnadesse koondumine ja linliku elulaadi
Linnastumine on linnade kasvu ja linnarahvastiku osatähtsuse tõus rahvastikus.
Linnastumine – Maal elavate inimeste osakaalu vähenemine riikide rahvastikus.

Linnastumine - linnade kasv ja areng; linnarahvastiku kasv kogu rahvastikust.
Linnastumine - senine traditsiooniline külaelu ja elulaad hakkasid lagunema.
Linnastumine – protsess, mille käigus inimesed asuvad elama linnadesse.

Linnastumine – linnarahvastiku osatähtsuse suurenemine rahvastikus.
Linnastumine – muudab inimmassi psühholoogiliselt anonüümsemaks.
Linnastumine - sajandivahetuseks pea iga viies Eesti elanik linlane.

Linnastumine on kiirem arengumaades, kus on kujunenud megapolised.
Linnastumine ehk urbaniseerimine On linnade arvu ja suuruse kasv.
Linnastumine - linnarahvastiku osakaalu suurenemine rahvastikus.

Linnastumine on selles riigis algeline, alles esimeses järgus.
Linnastumine on mõnedst vaatanurgast hea, teisest jälle halb.
Linnastumine on linnade ja linnarahvastiku osatähtsuse kasv.

Linnastumine – inimtegevuse mõju veesüsteemidele.
Linnastumine – suur osa rahvast elab linnades (%)
Linnastumine - linnas elab rohkem inimesi, kui maal

Linnastumine — linnade tekkimine, kasv ja areng.
Linnastumine on seotud linna kasvu ja arenguga.
Linnastumine e. urbaniseerumine Linnas LinnasTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun