Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Legitiimsus - monarhia on ainus õiguspärane vorm ( teoloogiline argument, piiblil põhinev, et kuningad on Aadama otsesed järeltulijad ning seega tema poliitlilise võimu pärijad ; ajalooline argument, et kuningad on hõimupealike legitiimsed pärijad) 2.Efektiivsus – demokraatia on viletsam valitsusviis ja monarhia on kõigile kokkuvõttes parem. Võimule saavad lihtsalt „hea rääkimisega“ isikud ning pärast võimule saamist ei suudeta pikemas perspektiivis otsuseid teha.
Legitiimsus pm - määras ära valitsemiskorralduse, dünastiad; võim läks tagasi revolutsioonieelsetele valitsejatele(v.a Rootsis uus dünastia); riikide taastamine(Saksamaa riiklik koosseis muutus, liitriike ühendati) Julgeoleku pm- puhverriigid ümber Prantsusmaa(Madalmaade Kuningriik, Šveits, Saksa ja Itaalia väikeriigid) Tasakaalu pm- maade jagamine võitnud riikide vahel enam-vähem võrdsena(Euroopa+asumaad)
Legitiimsus tervikuna on madal. Kõrge ja stabiilne osalus valimistel annab tunnistust demokraatia kindlusest; Hariv funktsioon, kampaaniaperioodil tarbivad inimesed rohkem poliitilist teavet, viivad end kurssi kodanikuõiguste ning erakondade vaadetega.

Legitiimsuse e. seaduslikkuse põhimõte è taastati Euroopas enne 1789 valitsenud dünastiate võim  Erandid: ei taastatud Sakas-Rooma Keisririiki  Rootsis ei taastatud Gustav IV Adolfi võimu  Konkr.
Legitiimsuse printsiip – seaduslikul abielul põhinev võimupärimine, kinnistus Bütsantsis 11.saj. Komnenoste dünastia ajal (varem määras keiser ära, kes tema järeltulijaks saab, sellest sai tema kaasvalitseja)
Legitiimsus tähendab juriidiliselt seda, kui võim on õiguspärane ja valitsetakse kehtivate seaduste põhjal. Legiimsus tähistas algselt lapsi, kes olid sündinud vanematel, kes olid ametlikult abielus.

Legitiimsus – Max Weberi oskussõna võimu populaarsuse ning usaldusväärsuse iseloomustamiseks; juriidilisest aspektist tähendab legitiimsus võimu õiguspärasust, st valitsemist seaduste põhjal
Legitiimsus seevastu on poliitiline ja psühholoogiline kategooria, mis näitab ühiskonna või selle erinevate sotsiaalsete gruppide valmisolekut võtta omaks antud poliitikasubjektide võimu ja valitsemist.
Legitiimsus - Max Weberi oskussõna võimu populaarsuse ing usaldusväärsuse iseloomustamiseks.Liberalism-parempoolne poliitiline ideoloogia, mis väärtustab turumajandust ning indiviidi vabadust.

Legitiimsuskriis – riigi põhilise kohustusena nähakse majandusliku kasvu kindlustamist, tootmise kooskõlla viimist ühiskondlike vajadustega ja sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamist.
Legitiimsus - valitsemine seaduste alusel valitsemise efektiivsus tulemuslikkus rahvastiku kvaliteet- rahvastiku haridustase, tervislik olukord, tööpotensiaal, kaasatus
Legitiimsus on tunnustatus. Legitiimsus pole sama mis legaalsus(seaduspärasus). Legitiimsus võib olla: 1)rahva poolehoidjad2)rahva vastupanu puudumine,leppimine

Legitiimsus – pol.psühholoogia kategooria, mis näitab subjekti autoriteeti, tema omaksvõttu, lugupeetust, võimuambitsioonide vastuvõetavust rahvale.
Legitiimsus - tunnustatus. Õiguskord säilitab endas need eelised, mis vastavad valitsevas seisundis olevate ühiskonnarühmade nõudmistele-Aarion .A.
Legitiimsus – organisatsiooni mõju on õigustatud, kui osapoolte vahel on sekkumise suhtes üksmeel ja nad on rahul võimu tasakaaluga oma suhetes.

Legitiimsus on inimestevaheline kokkulepe selle kohta, et võimu rakendamine antud olukorras ja teatud inimeste poolt on sotsiaalselt põhjendatud.
Legitiimsuspõhimõte - valitsenud dünastiate võim tuli taastada (restitutsioon). Bourbonid restauratsioon Prantsusmaal, Hispaanias ja Napoli kuningriigis.
Legitiimsus - INIMESTEVAHELINE KOKKULEPE SELLE KOHTA, ET VÕIMU RAKENDAMINE ANTUD OLUKORRAS JA TEATUD INIMESTE POOLT ON SOTSIAALSELT PÕHJENDATUD.

Legitiimsus põhimõte - seaduslikuse põhimõte- seetähendas seda, et enne Prantsuse revolutsiooni valitsenud dünastiate võim tuli taastada.
Legitiimsus - Varguse korral on see ametiga seotud ning organisatsiooni sekkumine on õigustatud. Olukord 1. Legitiimsus on kõrge.
Legitiimsususk on inimese veendumus, et mingi poliitilise süsteemi funktsioneerimise aluseks on tema jaoks olulised väärtused.

Legitiimsus Tähendab juriidiliselt seda, kui võim on õiguspärane ja valitsetakse kehtivate seaduste põhjal.
Legitiimsus tähendab poliitiliste või laiemalt sotsiaalsete süsteemide (kordade, korralduste) tunnustamist.
Legitiimsuse e. seadusandlikkuse põhimõte e taastati Euroopas enne 1789 valitsenud dünastiate võim.

Legitiimsus – seadus peab olema saanud ühiskonnapoolse tunnustuse ja järgimist väärivuse.
Legitiimsuskriisiks nimetatakse situatsiooni, kus inimesed ei usalda avaliku võimu institutsioone.
Legitiimsus - õigusjärgsuse taastumine Rev-äkiline ja vägivaldne pööre riigiajaloos

Legitiimsus - kas rahvas leiab, et võim on õiguspärane ja tunnistab võimulolijaid.
Legitiimsuse põhimõte - sooviti kõigi prantsuse revolutsiooni eelsete dünastiate taastamist.
Legitiimsus - võim on õiguspärane ja valitsetakse kehtivate seaduste põhjal.

Legitiimsuse printsiip on defitsiit, enam ei ole, nüüd on Inimõiguste Nõukogu.
Legitiimsus – revolutsioonieelsete dünastiate võimu taastamine
Legitiimsus – Võimulolijad hindavad rahvaga samu väärtusi.

Legitiimsus – väärivus olla tunnustatud.
Legitiimsus – võimu õiguspärasus.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun