Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Lateraal - jamediaalsuund=plaat, mis teeb inimese keskelt pooleks ja tagumist osa on näha Frontaaltasand=plaat, mis teeb inimese keskelt pooleks, aga esimest osa on näha(nägu, kõht jne) Sagitaaltasand= sama mis ventraal ja dorsaalsuund Horisontaalsuund=läbi kõhu olev plaat mis teeb inimese keskelt pooleks, ülemine ja alumine osa 6.Peamised kehaõõned Peaajuõõs, seljaajuõõs, rinnaõõs, kõhuõõs, vaagnaõõs, diafragma ehk vahelihas(rinna-ja kõhuõõne
Lateraalne varvastesirutaja - m. Pindluu, põlveliigese lateraalne 5 varba distaalne lüli (Car), 4..5 Varvaste sirutamine ja kannaliigese extensor digitorum lateralis, s. m. kaaskülne side, lateraalne varba sõraluu (su), 4 varba sõraluu painutamine extensor digitalis lateralis sääreluupõnt (Ru), pika (Ru), pärast ühinelist pika varvastesirutaja kõõlus (eq) varvastesirutaja kõõlusega 3 varba kabjaluu sirutusjätke (eq)
Lateraalne pidurdus – naabrusneuroni pidurdav mõju David H. Hubel & Elie Wiesel (1979) Värvirvitöötlus – Lueck et al., 1989 – PET uurimus V4 verevoolust, Aktomatopsia – värvitaju puudumine, liikumise ja kuju taju normaalne Liikumise töötlus – Anderson et al, 1996 – MEG ja MRI uurimused V5. Akinetopsia – liikumistaju puudumine, statsionaarsete objektide taju normaalne.

Lateriitmullad on tellispunase värvusega, tekivad sademeterohkes troopilises kliimavööndis rohkesti alumosilikaate sisaldavate kivimite murenedes (lateriidiline porsumine). Lateriitmuld tekib biogeensete tegurite kaasmõjul ja on väheviljakas muld.
Later on 26 May 1583. However, over the centuries readers have pointed to Shakespeare's sonnets as evidence of his love for a young man. Others read the same passages as the expression of intense friendship rather than sexual love.
Later on goes and talks with the child and finds out what makes him/her unhappy , maybe something very simple like, hmm, mommy wouldn`t let me have the sugar for my cornflakes this morning, something like that, ok that’s fine.

Lateraalne osa - reaktsiooni väljakujundamise ja allasurumisega seotud (käitumisvastus, planeerimine, tähelepanu hoidmine). Prefr. mediaalne osa – sotsiaalsed otsused, teise isiku olemuse ja kavatsuste mõistmine, moraalsed otsused.
Lateraalne pidurdus – neuronite vahelise vastastikmõju muster visuaalses süsteemis, nõnda et ühe neuroni aktiivsus pidurdab selle neuroniga kontaktis olevate kõrval asuvate neuronite aktiivsust.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Laterna kere on tilgakujuline või Katkesti plastist kaas 18 koos nukkmuhvi otsakule kin- moodustab ühtlasi roolisamba ülaosa voolujoonelise ümb- nitatud rootoriga moodustab j a o t u r i (joon. 59, 5). Roo- rise («Jawa», «Pannonia»). Viimane koosneb kahest kru- tori vooiujaotusplaat 13f mis on ühenduses süüt;epooli kõr- videga ühendatud poolest.

Later on several forms of the same name were used, such as Kik (Kyk) in de Kok, Kiek in die Küche, Pulffer-Thurm Giecken Köck.
Later on in the book it was revealed that since Mort was slowly taking over Death’s duties, Death started becoming more human.
Lateraalsed e. külgmised on kehaosad, mis asuvad mediaantasapinnast kaugemal, see tähendab kehaosi mis asuvad kehapinnale lähemal.

Lateraalne mobiilsus – geograafiline (füüsiline) liikumine teatud territooriumil; sageli kombineeritud vertikaalse mobiilsusega
Lateraalne pidurdus on siis, kui olles äsja millestki rääkinud, on seotud lähedalt sellega, mis indiviidile ei tule meelde.
Later eurostar on the way back, if this has cheaper seats available of if you'd like to stop off in Paris for a while.

Lateraalne mõtlemine – võime olukorda kõrvalt vaadata, asju ja probleeme uues perspektiivis või avaramas seoses näha.
Lateraani paktina - sellega lahendati ligi kuuskümmend aastat kestnud tüli Itaalia riigi ja katoliku kiriku vahel.
Lateralis - (KÜLGMINE). KEHAOSA, MIS ASUB MEDIAANTASAPINNAST KAUGEMAL, NIM. KÜLGMISEKS ehk LATERAALSEKS.

Lateraal – külghäälik, keele keskel kulgev sulg, õhk pääseb välja keele külgedelt (l).
Lateraalne ülekanne – ühes valdkonnas omandatud teadmiste ja oskuste rakendamine teises valdkonnas.
Later on in the night, Anna and Vronsky both arrive at Betsy's, though separately.

Lateriidid on tekkinud peamiselt ultraaluseliste ofioliitsete kivimite murenemisel.
Lateraalne mõtlemine on võime olukorda kõrvalt vaadata, asju ja probleeme uue persp näha.
Lateraalne – külgedele, väljapoole dekster – parempoolne (patsiendi poolt)

Lateriit on iseloomulik savannialadele, kus esineb ka kuiv aastaaeg.
Lateraal - õhuvool on konsonandi tekitamisel suunatud külgedele
Lateraalne geeniülekanne – omane prokarüootidele, avastatud ka taimedes.

Later on they were written in Middle English.
Lateraalne tallanärv – n. plantaris plantaarsed pöiad
Lateraami leping - sellega sai alguse Vatikani riik.

Lateralis - külgmine INTERNUS- sisemine
Vote UP
-1
Vote DOWN
Lateraalne mõtlemine - võime olukorda kõrvalt vaadata, asju ja probleeme uues perspektiivis või avaramas seoses näha (E. De Bono) Vertikaalne mõtlemine - suures osas samastub diskursiivse mõtlemisega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Lateraalne difusioon on ühe membraani kihi piires toimuv aktiivne lipiidide molekulide difusioonilineTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Error: