Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Lastekaitseseadus – vabadusekaotus on äärmuslik abinõu, arvestama peab spetsialistide soovitusi. Kriminaalmenetluse koodeksi § 47 järgi tuleb alaealise kriminaalasjas erilist tähelepanu pöörata tema elu- ja kasvatustingimustele, psüühika iseärasustele, käitumisele kuni kuriteoni ja pärast seda ning muudele asjaoludele, millel on tähtsust alaealise parandamise ja ümberkasvatamise vahendite valikul.
Lastekaitse on laste hoolekande ja sotsiaaltöö üks osa  Laste hoolekanne lähtub lapse heaolu edendamisest, turvalisuse ja kaitse tagamisest  Lastekaitse on peamiselt seotud hooletusse jäetud või väärkoheldud laste või riskis olevate laste abistamise/toetamisega  Anglin (2001) järgi on laste hoolekanne laiem teenustesüsteem, mis on suunatud abivajavatele lastele
Lastekaitse - sotsiaalhoolekande-perekonna seadused  16.10.2003a „Lapse õiguste tagamise strateegia“  Strateegial kolm osa: 1)põhivajaduste rahuldamise eesmärgid 2)laste erivajaduste rahuldamise eesmärkidele 3)lapse heaolu tagamine Laste müük

Lastekaitsetöötajad on kinnitanud, et kõige ohtlikumate ja kõige brutaalsemalt vägivaldsete meeste pereliikmete sõnul on füüsiline väärkohtlemine tabanud ka üht või mitut last.
Lastekaitsetöötaja ülesanne on ka jälgida, et lapse huvid oleks kaitstud kohtuistungitel ja eeluurimistel, kus otsustatakse alaealise karistamise üle, koosolekutel ja kohtumistel.
Lastekaitse on pädev sekkuma pereellu kui last on lubamatul viisil koheldud . Lastekaitse pakub abi lapsele kes on sattunud vägivalla või halva kohtlemise alla.

Lastekaitse seadus - Eesti Vabariigi lastekaitse seadus sätestab lapse rahvusvaheliselt tunnustatud õigused, vabadused ja kohustused ning nende kaitse Eesti Vabariigis.
Lastekaitse on perekonnapoliitika üks tähtsaim osa. 2. Lastekaitse tegeleb riigis lastega ja perekonnaga seotud probleemide kaardistamise ja ja parandamisega.
Lastekaitse on eriti tähelepanu pöörav nendele perekondadele kus laps on lapsendatud, sest pereprobleeme on seal tihedamini esinevad.

Lastekaitse liit on aastaid edendanud laste teadlikkust oma õigustest, korraldanud vägivaldset käitumist ennetavaid koolitusi
Lastekaitse on iga lapse jaoks koht kuhu pageda kui on probleeme oma elus ja ka teada anda kui teiste elus on probleeme.
Lastekaitse on toeks ja nõuks paljudele vanematele raskel ajal ja annavad abi igasugustel juhtumustel.

Lastekaitsetöös on kaks olulist printsiipi, mida tuleb järgida – lapsekesksus ja perekesksus.
Lastekaitsetöötaja töö on väga vastutusrikas ja raske nii vaimses kui ka füüsilises kontekstis.
Lastekaitset on eriti vaja siis kui laste on seksuaalselt kuritarvitatud.

Lastekaitse põhimõtteks on alati ja igal pool seada esikohale lapse huvid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Lastekaitse eestis on aastastega rohkem vajalikum ja samas on lastekaitsel ka rohkem võimalikum ehk on suurenennud mõjuvõimuga.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun