Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Laiemas tähenduses on avaliku sektori all ka need asutused ja organisatsioonid, kelle tegevuse rahastamiseks ei kasutata maksutulu ja seega ei finantseerita neid riigieelarvest ega kohalike omavalitsuste eelarvetest. Näiteks on need kasumit mittetaotlevad organisatsioonid (mittetulundusühingud), riigi- ja munitsipaalettevõtted, riigi keskpank, kelle ülesandeks on rahapoliitika kujundamine.
Laiemas tähenduses on anima naiselik alge mehes (sisaldab ka naiselikkuse ideaali), animus on mehelik alge naises (sisaldab ka mehelikkuse ideaali). Jungi meelest sellised arhteüübid nagu anima ja animus ilmuvad unenägudesse vastassugupoole kujunditena ja enamasti tundmatu naisena/mehena. Alateadvus on võimeline ennast hästi erinevatel kujudel ilmutama.
Laiemas tähenduses on seksuaalsuse sisuks inimloomuse põhivajadused, näiteks hoolimis- ja ühtekuuluvusvajadus. Mehed vajavad seksuaalse erutuse tekkeks vähem aega kui naised, piisab alasti naisekeha nägemisest. Naised vajavad pikemat eelmängu, hellitusi, kallistusi; mehed armastavad silmadega, naised

Laiemas tähenduses on selle osategevused usaldusväärsed. Modelleerimine: 1.füüsiline – tulemusena saadakse mudel, mis ülesannete ning prognoosi liigi määratlemine, *baasi- ja prognoosiperioodi esmane järgmised:1) sisseost, 2) laondamine,3) laosisesed operatsioonid 4) müük.
Laiemas tähenduses nimetatakse külmaks sõjaks otsest sõjalist vastasseisu vältivat konflikti, milles osapooled piirduvad majandusliku, poliitilise ja luuretegevuse ning propagandarünnakutega üksteise vastu, vallandades vahel ka niinimetatud asendussõdu kolmandates riikides.
Laiemas tähenduses on anima naiselik alge mehes (sisaldab ka naiselikkuse ideaali), animus on mehelik alge naises (sisaldab ka mehelikkuse ideaali). Vahel võib juhtuda, et inimeste anima ja animus põrkuvad või tõmbuvad inimeste kohtumisel.

Laiemas tähenduses on hermeneutilise ringi tunnistamine tekstide tõlgendamise puhul eelduseks nende käsitlemisele terviklikuna, arvestades nende ajaloolist, tekstiloolist, mõisteloolist jne horisonti, st laiemat konteksti.
Laiemas tähenduses on sotsiaalne vastutus mis tahes eetiline piirang kasumi püüdlemisel; kitsamalt on see ettevõtte võetud kohustus edendada sotsiaalseid hüvesid, sõltumata kasumitaotlusest.
Laiemas tähenduses - kirjandusteose iseloomulike joonte ja eesmärkide selgitamine, keskendumine nt žanri, struktuuri, teema ja mõju küsimustele; probleemide püstitamine, lahenduste pakkumine.

Laiemas tähenduses nimetatakse külmaks sõjaks otsest sõjalist vastasseisu vältivat konflikti, milles osapooled piirduvad majandusliku, poliitilise ja luuretegevuse üksteise vastu.
Laiemas tähenduses - inimeste psüühiliste joonte kogum, mis määrab inimese kvalitatiivse omapära ning mõjustab tema käitumist, s.t.karakter väljendab individuaalsust. Karakter
Laiemas tähenduses on distsipliin nii kasvatustöö tingimus kui ka tulemus, mis tagab õpilastel normaalse õppimise, õppimisoskuste kujunemise ja üldse sotsiaalse arengu.

Laiemas tähenduses on riigikorraldus, kus lisaks seadustele, mida järgitakse, on olemas ka põhiõigused, võimude lahusus, sõltumatud kohtud ja seadusi järgiv haldus.
Laiemas tähenduses on hermeneutilise ringi tunnistamine tekstide tõlgendamise puhul eelduseks nende käsitlemisele terviklikuna, arvestades nende laiemat konteksti.
Laiemas tähenduses on ta samane mõistega moraal ja kõlblus (sünonüümid). Nii on see kinnistunud argiteadvuses ja leiab kasutamist argises kõnepruugis.

Laiemas tähenduses on feodalism feodaalühiskond, mida iseloomustavad vasalliteet, mõisamajandus ja pärisorjus, seisuslik ühiskond ja katoliku kirik.
Laiemas tähenduses on ontoloogilised jumalatõestused kõik jumalatõestused, mis apelleerivad ainult mõistusele, mitte näiteks vaatlusele.
Laiemas tähenduses on eepose kangelaseks Rooma, mille tulevasele kuulsusele ja vägevusele eepose tegevuse käigus alus rajatakse.

Laiemas tähenduses - teatud ettekujutuste süsteem, kus religioon toimub inimese peas, psühhikas. Meelenähtus.
Laiemas tähenduses on tõlgendamine kirjandusteose iseloomulike joonte ja eesmärkide selgitamine.
Laiemas tähenduses on preester kindla rituaali täitja, kes kuulub suuremasse organisatsiooni.

Laiemas tähenduses on kliendiks iga inimene, kellele teenust/toodet pakutakse ja
Laiemas tähenduses on pragmaatika mistahes keelelise tegevuse uurimine.
Laiemas tähenduses on „eetika“ ja „moraal“ sünonüümid.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun