Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Ladinakeelne nimetus on Rosmarinus officinalis Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus – Harunenud, puitunud juurte alusel puitunud vartega, igihaljas poolpõõsas. Looduslikul kasvukohal kuni 2m kõrgune põõsas, põhjapoolsetel aladel jääb palju väiksemaks ega ole piisavalt külmakindel.
Ladinakeelne nimetus on nitrogenium, mille võttis teaduses kasutusele Chaptal ning tähendab “salpeetri tekitaja” ja elemendi sümbol on N. Lämmastiku avastas Daniel Rutherford 1772 aastal Edinburgis.
Ladinakeelne nimetus on Hyssopus officinalis Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus – igihaljas 30-60 cm kõrgune põõsasjas taim, alusel puitunud ja tihedalt lehistunud vartega taim.
Ladinakeelne nimetus on Coriandrum sativum Sugukond sarikalsed Botaaniline iseloomustus - Koriandrit nimetatakse ka kinzaks ning poelettidelt võimegi seda sageli just niisuguse nime all leida.
Ladinakeelne nimetus on Oregano Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus - Taimed kõrgusega 30-60cm. Väikesed purpursed õied koondunud õisikutesse moodustades kilbikujulise kobara.
Ladinakeelne nimetus on Anthriscus cerefolium Sugukond sarikalised Botaaniline iseloomustus - 30-60 cm kõrgune habras põõsasjas rohttaim, meenutab välimuselt peterselli või porgandit.
Ladinakeelne 96 - leheküljeline teos sisaldab palveid, ristimisvormeleid, vaimulikke tekste eesti (~200 sõna), läti, poola, saksa k. Tekst pole otsetõlge, vaid ärakiri.
Ladinakeelne tõlge - Vulgata Esimesed jäljed ladinakeelsest Piiblist on 2. saj, kuid tegemist on mitmete tõlgetega, mis tavaliselt võetakse kokku nimetuse alla Vetus Latina.
Ladinakeelne nimetus on Nasturtium officinale Sugukond ristõielised Botaaniline iseloomustus - on 10-60 cm kõrguseks kasvav mitmeaastane rohttaim, mis õitseb maist augustini.
Ladinakeelne nimetus on Mentha piperita Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus - Piparmünt on bastard ja tal on kindel positsioon ravim- ja õlitaimede seas.
Ladinakeelne nimetus on Thymus vulgaris Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus – Püstiste, alusel puitunud, 30-40 cm vartega igihaljas poolpõõsas.
Ladinakeelne nimetus on Ocimum basilicum Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus - 15-40 cm kõrgune hästi harunenud ja lehistunud rohttaim.
Ladinakeelne nimetus on Artemisia absinthium Sugukond korvõielised Botaaniline iseloomustus - mitmeaastane kultuuristatud rohttaim, 40-60 cm kõrge.
Ladinakeelne nimetus on Majoranahortensis (Origanum majorana) Sugukond huulõielised Botaaniline iseloomustus - Õrna väljanägemisega rohttaim.
Ladinakeelne nimetus on Chamomilla recutita Sugukond korvõielised Botaaniline iseloomustus - Teekummelit leidub hajusalt kõikjal Eestis.
Ladinakeelne nimetus on Levisticum officinale Sugukond sarikalised Botaaniline iseloomustus - Kõrge, kuni 2 meetrine tugeva juurega taim.
Ladinakeelne meditsiinilis - botaaniline käsikiri "Herbarius-Codex", mis sisaldas taimede kirjeldusi ning juhatusi ravimtaimede kasutamiseks.
Ladinakeelne nimetus on Anisum vulgare (Pimpinella anisum) Sugukond sarikalised Botaaniline iseloomustus - Kuni 50 cm kõrgune rohttaim.
Ladinakeelne tõlge - vulgata • 1739 tõlgiti Eesti keelde • esimestel sajanditel pKr arendasid kirikuõpetust edasi kirikuisad.
Ladinakeelne nimetus on Borago officinalis Sugukond karelehelised Botaaniline iseloomustus - Kurgirohi kasvab 20-70 cm kõrguseks.
Ladinakeelne nimetus on Agastache foeniculum Sugukond korvõielised Botaaniline iseloomustus - Kuni 80-90 cm kõrgune rohttaim.
Ladinakeelne nimi on Cannabis sativa(kanep). Tegemist on üheaastase taimega, mis võib kasvada 5-6 meetri kõrguseks.
Ladinakeelne nimetus on Artemisia dracunculus Sugukond korvõielised Botaaniline iseloomustus – Põõsjas püsik.
Ladinakeelne väljend on “memento mori”, mis tõlkes tähendab “mäleta, et sa oled
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ladinakeelne nimetus on Lutra lutra ● rahvapärane nimetus on Udras ● looduslik vaenlane on hunt, aga rohkem neid eriti ei ole ● reeglina ei lähe saarmas jõest kaugemale kui 100 meetrit Kasutatud allikas https://et.wikipedia.org/wiki/Saarmas
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun