Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Lubamatu – reaal-arvul peab alati arvu sees olema punkt). AutoCADis on lubatud, et Kümnendmurru puhul, kui puudub täisosa, nulli mitte kirjutada, nii näiteks võib 0.825 asemel kirjutada .825 ja 825.0 asemel võib kirjutada 825 jne. NB! Arvuliste suuruste sisestamisel pole vaja, ja isegi pole lubatud ühiku lisamine arvu lõppu.
Liitjoone kasutamisel on siin seega määravaks põhimuutuja PLINEGEN: PLINEGEN = 0: katkendjoone seisukohast koosneb liitjoon üksikutest juppidest, kus katkendjoon algab lõpeb iga liitjoone osa algusest kriipsuga ja lõpeb samuti kriipsuga; PLINEGEN = 1: katkendjoone joonestamise seisukohalt võetakse kogu liitjoont kui ühte joont.
Läbimõõdumärgil – Ø. AutoCAD’i alusfaili (Fontfile) nimedes tehakse vahet „saledusega“: täht „O” on ümmargune, kuna number „null” on külgedelt kokku surutud: 0 Muide, Windows-7 on hakanud jälgima ligikaudu sama vana tava: „nulli” sees on kaldkriips, kuid suunaga „ülalt vasakult alla paremale”: ⃠

Lülitamine – tegevus , mida juhib mingi „nupp” , millega saab seadet või tegevust nii sisse- kui ka välja lülitada, Kui on neist võimalik vaid üks – kas sisse- või välja lülitamine, siis on see eriti ära märgitud ja ühe nupu asemel on kaks nuppu (võrdle – seinal asuv lambilüliti).
Liitjoone muutmisel on käsuga PEDIT võimalikud järgmised tööd: – sulgeda või avada liitjoont; – jaotada liitjoon osadeks, iga osa on seejuures omaette liitjoon; – liita olemasolevale liitjoonele sirglõike või kaari (võimalik ka siis, kui ei ole matemaatilist kokkulangevust.
Lähend - trapets – liitjoone kaarjad osad kuvatakse koosnevatena üksikutest võrdhaarsetest trapetsitest:, mis toetuvad haaradega üksteise vastu; põhimuutuja SPLINESEGS määrab nende trapetsite arvu ja ka selle, kas trapetsite alused kuvatakse sirg- või kaarjoontena.

Layer - kihid Joonise valmistamine kihilisena omab seda eelist, et kihte saab muuta nähtavateks või nähtamatuteks, neid võib “külmutada” ja “lukku panna”. Igale kihile võib anda oma värvuse, jooneliigi ja joonejämeduse.
Lühitellimus – Shortcut – väike vestlusaken, õigemini – ikoon, kuvaril või selle serval, mille abil saab vaid ühe-kahe hiireklõpsuga mingit tegevust välja kutsuda, sellised on näiteks ikoonid Windowsi töölaual.
Lokaalsete muu - tujate loetellu kuuluvad muutujad (kui need puuduvad, siis pole ka eelnevat kaldkriipsu vaja) ei ole väljaspool seda protseduuri kättesaadavad, isegi kui teised protseduurid kasutavad samanimelisi muutujaid.

Lohistamine – hiire kursor viiakse objektile, vajutatakse hiire vasakule sõrmisele ning seda lahti laskmata nihutatakse kursor koos objektiga vajalikku kohta, kus sõrmis vabastatakse.
Lõige 1 - 1 M 1:50 3.Lõige 2-2 M 1:50 4.Hoone vaade M 1: 50 5. Sõlm S1 M 1:20 6.Sõlm S2 M 1:20 7.Konstruktiivne skeem lõige 2-2 M 1:50 8.Konstruktiivne skeem plaan M 1:50
Lühendiga – VP), mis võimaldab vaadelda joonist suvalisest suunast paralleelprojektsiooni meetodil. Selle meetodi puhul pole vaatepunkti kaugus oluline, küll aga suund.

Lõikejoontena on kasutatavad käskudega ARC, CIRCLE, ELLIPSE (ka elliptiline kaar), LINE, PLINE, POLYGON, RAY, REGION, SPLINE, TEXT, XLINE ja 3DPOLY kujundatud objektid.
Liitjoone offset - kujundid. Algsed jooned: a ja k. □ – objektivalik, + – punkt, mis näitab suunda algjoone suhtes; d - kaugus, millel peab paiknema OFFSET-kujund
Liitjoone - tüüpi ellipsis saab katkestust pikendada, kuid ellipsi lähendkaarjoon pikendatakse selle raadiusega, mida ta omab pikenduspunktis.

Liitobjekte – liitjooni, hulknurki või muid teisi sisestatud plokke ("plokk plokis"), siis neid esimesel korral üksikobjektideks ei jaotata.
Lõikesse jäävad – laia joonega laiusega 0.5 mm. Plaani saamiseks tehakse lõige 1.2 m kõrgusel põrandast, nii et ka aknaavad on nähtaval.
Lõpuks küsi - takse viibaga Rotate arrayed objects? [Yes/No] :, kas polaarmassiivi moodustamisel tuleb objekte ka pöörata.

Lõikepindade viirutamine - Peab jälgima, et detaili joonise kõikidel kujutistel oleks viirutus ühesuunaline ja ühesuguse tihedusega.
Liugribaga on siin võimalik vaadata kõiki programmiga AutoCAD kaasas olevaid jooneliike (neid on umbes seitsekümmend):
Laes on ripplagi (kipslagi), mis on mõeldud varjamaks ventilatsiooni ja elektrijuhtmeid (va tehniline ruum).

Linetype filter – jooneliikide filter; jooneliigi kuvamise sirvimine ja valik; võimalikud on järgmised valikud:
Luminance – värvuse kirgastus (heledus); seadistatakse liuguri nihutamisega kitsal väljal üles- alla.
Linetype – jooneliigi nimetus; Ülesanne 2 Tihend 56 Apperance – jooneliigi kuju ikoonis kuvamisel;

L6igu moonde - Jdrelikulton ristprojekteerimisel teguravaldatavnurgafunktsiooni kaudu A'B'= m = * coss.
Laotuvad pinnad – saab deformeerida tasapinnaks painutamise teel, pind ei veni, rebene, ei lähe volti.
Loodav paral - leeljoon on lähtejoonega sama tüüpi, ka värvus ja joonetüüp jäävad muutmata.

Lihendavat ringjoont nimetatakse k6verus- - liikuvapunktitrajektoorina; rinqiooneksjoone antud punktis.
Liitmis - ja lahutamislausetel on erijuhud – ühe võrra suurendamine ja vähendamine.
Linnuke – ebasümmeetrilise V-tähe kujuline märgend (✓) valikuruudukestes, mis

Lusi – juhendit tuleks vaadelda vaid kui abivahendit põhivõtete omandamiseks.
Lokaalne – kohalik, mõju on vaid joonise teatud osale, üksikobjektile jne.
Length – pikkusühikud (näide: pikkus 2 m 1 cm 9.3 mm)

Lihtsalt kommentaar – protseduuri täitmisel jäetakse ta vahele.
Luprec – pikkusühikute täpsus (tüvekohtade arv):
Lõike pealkirjaks on kaks kriipsukesega eraldatud suurtähte.

Linetype – kihile omistatud jooneliigi nimetus;
Liitjoon on jaotatud kaheks omaette liitjooneks)
L6ikejooneosad on mingisvaatesndhtavad, laotuseks.

Lineweight – kihile omistatud joonejämedus;



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun