Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Lähenemine on õige asi (kasutati loenguid: filmimaailm on oopium rahvale jne). Samas manipuleeriti tegelikkusega ise. Rouch samamoodi ei vaadelnud, vaid sai aru, et kaamera niivõinaa mõjutab inimesi, provotseerib inimesi paremini ennast avaldama ja tõelisemalt näitama, kaamera annab filmitavale publiku ja publiku olemasolu provotseerib käitumist.
Loomagruppides on oluline, et üksikisendite käitumine vastaks grupi teiste liikmete omale - ei ole kasulik magada, kui teised suunduvad toituma, ega teha kära, kui teised on uinunud jne. Põhjused: mingi liigi isendid kalduvad sooritama teatud asju kindlatel päevaaegadel.
Laiendatud juhtumiuuring - rituaal Gluckmanni käsitluses – Uuris ritualiseeritud vastuhakke/ülestõuse Näitas, et ritualiseeritud vaenulikkuse vormid, kus indiviidid saavad välja elada oma probleeme võimulolijatega, aitavad säilitada sotsiaalset korda.

Lell – isavend; Sõtse – isaõde; Käli –naiseõde; Küdi – mehevend; Nadu – meheõde; Nääl – naisevend või õemees; Onu – emavend; Tädi –ema õde. Lineaarse sugulased – eellased, kellest pärinetakse otseliinis.
Lastekasvatusteooria - üldiselt laste eest hoolitsevad naised (97% ühiskondadest). Tegevused jaotatud nii, et naistele on jäetud tööd, mis on seotud või ühendatud lastekasvatusega. Majandusiku pingutuse teooria - läheb kokku lastekasvatusega
Lk 18 - 20 32 Eesti Käsipalliliit, http://www2.handball.ee/est/voistlused/muud_voistlused/ > Link: 07.09.09 (19.03.2011) 33 Eesti Käsipalliliit, http://www2.handball.ee/est/voistlused/muud_voistlused/ > Link: 13.09.09 (19.03.2011)

Lutz – 4 postmodernistliku lähenemise tunnust (uurimuse tulemused ei pruugi olla selged; maailm pole selgelt määratletav) 2) J.-F. Lyotard – teadmiste brändid 3) J. Bandrillard – simulaakrumid
Lucien levy - Bruhl „Primitiivne mõtlemine“ (1930): • Kollektiivsed kujutemad – antakse kultuuri kaudu kaasa ja me kasutame neid kogu aeg. Eriti kollekriivsed on religioossed vaated ja kujutelmad.
Loomadega on püütud suhelda arvutiklaviatuuri, tähesümbolite, häälitsuste jms. abil Need uuringud on paljastanud loomade märkimisväärse võimekuse suhtlemisel LOOMADE

Laste puhul on üheks tervise indikaatoriks laste kehaehituse areng ning üks võimalus selle arengu hindamiseks on süstemaatiliste antropomeetriliste uuringute tegemine.
Linnart mäll on öelnud, et nende kahe sümboli ühendus tähistab mees- ja naispooluse lahutamatut terviklikkust, üldises mõttes väge, loomist ja vaimset vabanemist.
Lääne inimesed on hakanud kasutama harjutusi, meditatsioone ning sooritama maagilisi rituaale seksuaalsuhetes, et jõuda lisaks naudingule kõrgemale teadvustasandile.

Laste kasvatamine on väga raske, kohe uut ei saa teha, seega kui sünnib tüdruk on sagedane lapsetapp (tüdrukul on halvemad tingimused täisikka jõuda.
Linnupete – arvati, et talveks lähevad linnud teispoolsusesse ja hommikul pidi enne väljaminemist kindlalt sööma lindude eest kaitseks.
Lastekasvatusteooria – lastega tegelevad eeskätt emad (peaaegu universaalne), seega teevad naised ka seda, mis on lastekasvatamisega seotud.

Liinsoo alustaja on alati tuntud ajalooline isik, klanni esiisa või esiema aga muutiline olend, võib olla loom või taim.
Lisaks filmile on ka kirjalikke tekste, mis avab tausta, sündmuste käiku, analüüsi; tekst ja pilt on omavahel seotud.
Laine trapido on kirjutanud, et pea kõikides kultuurides on arumunud loonud oma riitusi.

Lastekasvatusteooria – naised teevad üldjuhul seda, mis on ühendatav laste kasvatamisega.
Loogiline kriitika – funktsioonid olemas enne institutsiooni, kuid peaksid koos kujunema.
Liigutused jms – kõigil neil detailidel on oma tähendus, mida ei ole juhuslikku.

Leviraat - tava, mille kohaselt lesknaine abiellub oma surnud mehe vennaga.
Liinid on järjestatud hierarhiliselt, nii et üks grupp moodustab aadli.
Lk 187 - 190 30 Kogunud LAUER, E., Kehra spordiloo andmebaas.

Lifrarpylsa – maksavorst rupskitest, maksast ja rukkijahust.
Leviraat – lesknaine abiellub oma surnud mehe vennaga.
Lähenemiste aeg on läbi. Viib erandlike kultuurinähtusteni.

Leviraat - lesknaine abielub enda surnud mehe vennaga
Lse - lt (London School of Economics) Oxfordi.

Lk 354 - 355 (Filmi sisukokkuvõte)
Lk 36 - 37. (Minu tõlge – S.V.)Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun