Sõnu seletav sõnaraamat

Lauapesu - a. Laudlina – lauakaunistuste taust, kaitseb määrdumise eest, ei tohi olla plekke, liitmisel asetatakse järgmise lina serv 20-30 cm eelmise lina servale , puuvill, lina, villane, siid, pits, brokaat,jnejnejne kasutatakse ka kaitsetekki, et ei libiseks, summutatakse heli ja ei ei määrduks b. Salvrätid c. Kohalinikud d. Kattelinad e. kelnerirätid ja käterätid f. seelikud (näiteks selvelauale kinnitamiseks)
Lk 5 - 6 4. Piusa koobastiku looduskaitseala kaitse-eesmärk lk 7 5. Piusa koopa ürgorg lk 8 6. Piusa koobaste ajalugu lk 9 7. Loodus lk 10 8. Tiigilendlane lk 11-12 9. Veelendlane lk 13-14 10. Tõmmulendlane lk 15-16 11. Habelendlane lk 17-18 12. Nattereri lendlane lk 19-20 13. Pruun-suurkõrv ehk suurkõrv lk 21-22 14. Põhja-nahkhiir lk 23-24 15. Piusa matkarada lk 25-28 16. Kokkuvõte lk 29 17. Kasutatud allikad lk 30
Low season - madalhooaja hind, letihinnast madalam hind, peamiselt ärihotellides hooajavälised nädalalõpud; puhkepiirkondades hooajavälise aja hind high season - kõrghooaja hind, letihinnast kõrgem hind ürituste ja teiste väga kõrge nõudlusega perioodi ajaks ( tuleb anda koos letihinnaga periood ette ) weekend rate - erihind nädalalõpuks võib olla nii kõrgem kui madalam letihinnast

Loodusturimi trendid - ?? 2. Loodusturimi võimalused-?? 3. Võimalused turismialaste partnerluste loomiseks-?? 4. Võimalused tarbijate ootuste rahuldamiseks- ?? 5. Avaliku sektori roll loodusturismi toetamisel ja arendamisel-?? 6. Turismi toode erineb vabriku tootest- turismi toode ei valmi tehastes ja seda ei olegi vaja valmistada, nt looduses on miljonied vaatamisväärsusi, lilled, puud, vesi.
Lahkumisintervjuu - sageli seda ettevõtetes ei tehta, ehkki nii mõnelgi juhul annaks see väärtuslikku infot – nii tagasisidet organisatsioonis toimuvast kui ka teavet tööturutingimuste kohta (palgatingimused, karjäärivõimalused, soodustused jms.). Ideaalkliima võtmesõnaks on vastuvõtlikkus (uuri detaile, näiteid ja üldmuljeid!). Oluline on ka intervjuu ajastatus.
Lennupiletid tallinn - Bergamo-Tallinn 200.0 Rongipiletid Bergamo-Verona-Bergamo 16.0 Rongipiletid Bergamo-Milaano-Bergamo 20.0 Buss Bergamo lennujaam-hotell-lennujaam 4.2 Bergamo köisraudtee 2.1 2 MAJUTUS 3 ööd hotellis Arli Hotel Bergamo 114.0 kahene tuba ühele 3 MUUD TEENUSED D'uomo külastus 6.0 4 REKLAAM JA TURUNDUS Facebooki sõprade abil levitamine 0.0

Lühemaks on jäänud ka toodete eluiga (paljud IKEA kaubamajaketist mööblit soetanud klientide sõnul on kvaliteet üsna vilets), mistõttu oma võimaluste ärakasutamiseks (pakkuda kauakestvat ja kvaliteetset toodet) tulebki kiirelt minna välisturgudele. Soovime ekspordi puhul panna rõhku pigem kvaliteedile kui kvantiteedile.
Lõunast metsa - Karpaatidega, loodest Visla jõega, põhjast Sani jõe suudme ja Zbrutši jõe lätte vahelise joonega ning kagust Zbrutši, Dnestri ja Tšeremoši jõega. Alates umbes 1800. aastast kuulub Galiitsia koosseisu piirkond Karpaatidest lõunas, Väike-Poolast idas ning Transilvaaniast ja Moldovast põhjas ja loodes.
Lugupidamisse - turism põhineb inimkonna ühiste kõlblushinnangute mõistmisel ja levitamisel, austaval ja sallival suhtumisel kõigisse religioossetesse, filosoofilistesse ja kõlbelistesse tõekspidamistesse; kõigi inimrühmade sotsiaalsete ja kultuuritraditsioonide arvestamisel, kaasa arvatud vähemused ja põlisrahvad.

Lisa 5 – Aktiivne puhkusepäev AKTIIVNE PUHKUSEPÄEV Aktiivse puhkuse päeva eesmärgiks on eelkõige pakkuda osalejatele meelelahutust ning lõõgastust. Kuna koolitusel osalejate eelistus on veeta päev väljaspool hotelli, et üheskoos midagi aktiivset ette võtta, algab aktiivne lõõgastus Eesti Kunstimuuseums.
Lisaks baasnõuetele on neljale majutusliigile (puhkeküla ja -laager, kodumajutus, puhkemaja, külalistemaja) välja töötatud järgunõuded (järgu väljastamise õigus on MTÜ-l Eesti Maaturism). Samuti on järgunõuded olemas hotellidel ja motellidel (järgu väljastamise õigus on Eesti Hotellide ja Restoranide Liidul).
Lisaks neile on vaja erinevaid pisiasju: pihustuspudel, prügikühvel, prügikotid, ämber, press-seadeldis, õlilapid(mööbli kuivpuhastus), antistaatilised lapid, hari, pesumopp, pikavarreline plaatmopp, tualettseep, vedelseep, kummikindad, jm. Vajalikud puhastusained Aine WC poti puhastamiseks ning WC hari.

Lemaitre on oma lühikese karjääri jooksul täiskasvanute seas võitnud kolm medalit, mis kõik on kuldsed. Lisaks suurepärastele tulemustele on Lemaitre läinud ajalukku ka sellega, et ta on esimene valge sportlane, kes on 100 m jooksus suutnud edestada sprinterite jaoks maagilise 10 sekundi piiri.
Looduskaitseala - kaitse-eeskirja 8. http://www.google.ee/imgres? q=piusa+koopad&um=1&hl=et&rlz=1T4ADRA_enEE455&biw=1366&bih=517&tb m=isch&tbnid=feNKyQs2glm_RM:&imgrefurl=http://pilt.delfi.ee/album/80191/%3F view%3Dblog%26page %3D9&docid=F5UjF3JgwzCE0M&imgurl=http://y.delfi.ee/norm/80191/3750423_TV ATZj.
Lisaks sellele on ka Eesti riiklikkus turismiarengukavas välja toodud säästva turismi põhimõtted ning tegevused: • säästva arengu põhimõtete rakendamise edendamine; • ökoturismitoodete loomise edendamine; • keskkonnajuhtimissüsteemide rakendamise ja sertifitseerimise edendamine.

Lisateenustest on kõigil spordiklubidel ühine personaaltreening, milleta üks spordiklubi muidugi hakkama ei saakski, kuid lisaks on veel Fittest klubis olemas ka kosmeetik ja füsioterapeut, mida kahjuks pole aga Arctic Sport Clubis, kus on jällegi solaarium, kardiotuba ja Shiatsu massaaž.
Luksushotellis on aga tavaline, kui helistatakse vahel ilma põhjuseta numbrituppa ning küsitakse „Kas kõik on korras? Kas on midagi vaja?“. Lisaks on tavaline, et oma autoga hotelli saabudes pargitakse see ära hotellitöötaja poolt ära ning ise ei pea sellega vaeva nägema.
Loobuda kättesaadavast - pakutavast. Kultuuri ja kitsamalt religiooni pandud tõkked inimese hävitavale eneseteostusele ei ole, nagu nägime, osutunud piisavaks ja neidki on kiirelt purustamas praegune tarbimisfundamentalism, kiirele rahuldusele ja naudingule orienteeritud tsivilisatsioon.

Lisa 2 – Lõunasöögi menüü Lõunasöökide menüüd Buffet menüü 1 – 09.05.2013 Külmad eelroad “Jääkeldri lõhe” - köömnete ja viinaga marineeritud lõhe mädarõikakreemiga Heeringas sibula ja hapukoorega Kuivatatud puuviljadega täidetud sealiharulaad
Leeds bradford – Riia x x 0650 – 1135 x <---- <---- <---- Leeds Bradford'i saabuvad lennud Malta x x x 1520 – 1805 Alicante x 1740 – 1945 x 1755 – 2000 Fuerteventura x x x x Lanzarote 1200 – 1630 x x x Malaga x 2105 – 2320 x x Tenerife Sth x x 1900 – 2330 x
Lina 150x260 - 270 cm • Padjapüür 55x65 tasku 20 cm • Suur padjapüür 65x85 cm tasku 20 cm Laiad tooted  Tekikott 220x240 cm  Lai lina 250x270 cm Lina ääred õmmeldakse tavaliselt 2+2 cm , et äär oleks laiema ja paksem ning ei rulluks.

Laiemas kontekstis on rekreatsioon üks osa pleisure industry-st, mis moodustub vaba aja, mängu ja rekreatsiooni ühisosadest. Turismi ja rekreatsiooni ühisosaks on kasutatav ressurss mõlemad ihaldavad looduskauneid paiku ja väärtuslikku ümbrust.
Linoleum on nii koju kui ühiskondlikesse ruumidesse sobiv • kulumiskindel põrandakate, mis põhineb 100% looduslikult toorainel: sideaineks linaseemneõli segantuna loodusliku vaiguga, täiteaineks puidutolm, lubjakivipulber ja korgipuru.
Lindude kaitseks on algatatud Euroopa Liidu LIFE-Nature projekt “Natura 2000 biotoopide kaitse Räpina poldril”, mille eesmärk on tagada kaitset vajavate lindude peatumis-, toitumis- ja pesitsustingimuste pikaajaline säilimine Räpina poldril.

London luton – Tallinn 0735 – 1230 x 0745 – 1240 x <---- <---- <---- London Lutonisse saabuvad lennud Malta x 1125 – 1355 x 1125 – 1355 Gran Canaria x x x x Lanzarote x x x 0705 – 1125 Tenerife Sth x 1850 – 2320 x x
Linnuse omanikeks on olnud paljud eri rahvustest isandad (Vastseliina... 2009). Hetkel on linnusest säilinud ainult põhja-, kagu- ja kirdetorn ning eeslinnuse lõunamüür, kuna Põhjasõjas (1702) hävitati linnus venelaste poolt.
Leidnud kaubandus - Tööstuskojast (www.koda.ee) ja Eesti Väliskaubanduse Liidust (www.etc.ee). 4) Finantsvahendite nappus Pankade jaoks on VKE-d enamasti liiga kõrge riskiastmega ning omakapitali suuremateks laienemisteks napib.

Läbivalt hoiatav – spetsiifilisi kutseoskusi nõudvate ametikohtade täitmise keerukuse kõrval laekub kõrghariduslikku kvalifikatsiooni mitte-eeldavatele töökohtadele arvestataval hulgal kõrgkoolidiplomiga noorte avaldusi.
Linna tänavad on suhteliselt lihtsa ülesehitusega: suurimad tänavad liiguvad põhjast lõunasse ning idast läände, peamine vaatamisväärsuste ja aktiivse elu kese jääb Tônlé Sabi jõe äärde idaossa.
Loodusturism - on loodusressurssile baseerv turism, mille phul looduskeskkond võib olla nii: a) objekt(Piusa liivakoopad), b) eesmärk(nt. Linnuvaatlus kui ka), c) motivaator( nt. Looduses toimuv paintboll).

Lcd - televiisor, interaktiivne TV-süsteem, tasuta traadita internetiühendus, seif, minibaar ja föön. Lisaks leiad meilt toad nii suitsetajatele, erivajadustega inimestele kui ka allergikutele.
Lisaks neile on vähem kurte, kes on hajutatud üle kogu Türgi, Iraani ja Iraagi, juudid, kes elavad peamiselt Iisraelis ja pakistanlased, armeenlased ja kreeklased, kes elavad peamiselt Küprose saarel.
Laiendatud toode on toode, millega koos pakutakse lisateenuseid, nagu nõuanded, garantii, järelmaksu võimalused, paigaldus, kauba või teenuse kätte toimetamine, müügieelne ja –järgne teenindus jms.

Lisaks saunadele on ka mullivann, kaminasaal mugvatae istumiskohtadega eesruum, väike köök, riietusruumid ja wc-d. *Saunaga puhkemaja- tavaline 2-magamistoaga puhkemaja, mis sisaldab sauna ja mullivanni.
Loodusõnnetused on paratamatus ning tänapäeval turismi pärssivad nähtused, kuid minu arvates tuleks hakata leidma viise, kuidas katastroofid hoopis tõmbaksid turiste ligi, mitte ei peletaks eemale.
Lisa teenustena on neil solaarium, massaaž, kardiotest, Shiatsu teraapia ja on olemas ka lastetuba, kuhu on inimestel võimalus jätta oma laps ajaks, mil nad ise treeningus viibivad.

Loomahirmud on kahtlemata uuritumad hirmud ja nende tekkepõhjused ja olemus aina selgemaks saab Kuigi hirm võib muutuda koormaks, ei ole siiski võimalik elada päris hirmuvaba
Luxor on jagatud kaheks: Niiluse idakaldal asub 'elavate linn' ja läänekaldal 'surnute linn'. 'Elavate linnas' on kaks hiiglaslikku templit: Karnaki ja Luxori tempel.
Luxori tempel – Tempel asub veepiiril Luxori südames ning on üks muljetavaldavamaid iidseid monumente Egiptuses oma elegantse näitega vanaegiptuse templiarhitektuurist.

Lisaks jookidele on kapis ka mitmesuguseid suupisteid: soolapähklid, šokolaadid vms. • Minibaari iga hotelli administratsioon koostab selle vastavalt oma äranägemisele.
Lähenemisel on omad eelised ja puudused: • Kliendikeskne lähenemine iseloomustab paremini loodusturismi sügavamat olemust ning sihtgruppi – st, loodusturisti.
Lennujaamahotellid – sihtturg, ärikliendid, lennuliinide reisijad, kes peavad ühe öö vahepeal peatuma, tühistatud lendude reisijad, lennuliine teenindav personaal.

Leeliseline - Kasutatakse kui igapäevased puhastusained ei anna tulemusi Tugevalt paakunud rasvase, sissesööbinud ja valgulise mustuse, tahma eemaldamiseks.
Lapimaa on midagi sellist, mis jääb igaveseks hinge oma värvikirevuse ja kõnnumaa puutumata loodusega ning mis kisub igal sügisel nagu magnet tagasi.
Lisa 7 – Gourmet Coffee Gourmet Coffee Kadrioru kohviku menüüst leiate hea valiku eelroogasid, suupisteid, pearoogasid, desserte ja kondiitritooteid.

Laboratooriumi test on tõestanud, et see tapab negatiivsed ja positiivsed bakterid, kaasa arvatud MRSA (stafülokokki) 60 sekundiga ja samuti ka Hepatiit B ja HIV.
Looduslik aspekt – sobiv looduskeskonnale 3) Turistlik aspekt – kas turiste pole liiga palju, sihtkoht pole enam atraktiivne nõudlikumale osale turistidele.
Lisaks online - jaemüügile on B2C kategooriasse lisandunud ka online-pangadus, reisiteenused, online oksjonid ning tervisealase teabe ja kinnisvara saidid.

Laias laastus on omandivorme kaks:  sõltumatud hotellid – täiesti iseseisvad ettevõtted, st. teistel ettevõtetel pole selles hotellis omandust.
Liiga sageli on jõukamate riikide abi kasutatud arengumaades turismi arendamiseks ilma sotsiaalsete ja ökoloogiliste probleemide lahendamiseta.
Lisaks eelnimetatule on FO teiseks oluliseks ülesandeks vastuvõtu töö automatiseerimine ning seeläbi klienditeeninduse kõrge kvaliteedi tagamine.

Laevas on võimalik pidada erinevaid konverentse, seminare ja nõupidamisi ning samuti on kõike seda võimalik teha seisvas laevas.
Laissez - faire ehk passiivne/liberaalne juht – motiveerib töötajaid läbi vabaduse, sekkudes minimaalselt töötajate tegevusse.
Lisas 1 on toodud valem, mis otseselt ei lange kokku antud teemaga, kuid on vajalik välja tuua seoses tööülesande täitmisega.

Linna tööstusrajoon on eraldatud elamurajoonidest Soome lahte suubuva Sõtke jõega, jõge tõkestavad tammid moodustavad tiigid- veehoidlad.
Luksushotell on hotell, millele on kehtestatud 121 miinimumnõuet ning tärnide saamiseks on vaja saada kokku minimaalselt 570 punkti.
Langusfaas –  kas toode/teenus turult kõrvaldada, muuta ta uuesti atraktiivseks  lisades omadusi/tehes muudatusi

Liskas on järv staadionist 50 meetri kaugusel, mis teeb palaval ilmal enese jahutuse mänguvoorude vahel eriti mõnusaks.
London stansted – Riia 1705 – 2140 1705 – 2140 1705 – 2140 1705 – 2140 <---- <---- <---- London Stanstedi saabuvad lennud
Laenuraha kahju on mõjutanud ehitajaid ja nende kliente, ning raskendanud laenu saamist 2008 aastal paljudes maailmapiirkondades.

Lisaks sellele on ala üldiselt pime ning asotsiaalide kogunemispaiga kuulsusega (sellest ka rahvasuus nimetus „Pätipark“).4
Logiraamat - vastuvõtutöötajate töövahend, kuhu pannakse kirja igapäevase töö korraldamiseks vajalik informatsioon.
Luksuslik tuba - suurem, parem sisseseade, parem asukoht Executive floor esinduskorrus, kus on paremad toad; võimalik eraldada

Lühemaks on jäänud ka toodete eluiga, mistõttu oma võimaluste ärakasutamiseks tulebki kiirelt minna välisturgudele.
Linna vapil on kujutatud sinisel põhjal kollaseid astmeid, mis sümboliseerivad silda ja mäge ning osutavad linna nimele.
Lisa 3 – õhtusöögi menüü Menüü 1 – 09.mai.2013 – Vene restoranis Balalaika TRADITSIOONILINE „VENEMAA“

Luxor – Uue riigi pealinna Teeba kohale ehitatud Luxor on tänapäeval saanud kuulsaks kui Niiluse oru turismimeka.
Lisavoodi 280 - 350 kr Beebivoodi 100 kr Hotellis on suurepärased võimalused konverentside ja seminaride korraldamiseks.
Luu - ja lihaskonna vaevused esinevad tavaliselt seljas, kaelas, õlgades ja kätes, kuid mõnikord ka jalgades.

Luu - ja lihaskonna vaevusteks võivad olla ka õnnetuse korral tekkivad ägedad traumad, näiteks luumurrud.
Lisavõimalusteks on toitlusamine ettetellmiseks. Telkimisvõimalus suurel maa-alal. Korraldatakse kanuumatki Kunda jõel.
Loro pargis on suur pingvinaarium, lisaks toimuvad siin etendused dresseeritud vaalade, delfiinide ja merilõvidega.

Luu - ja lihaskonna vaevused on tööga seotud lihase-, liigese-, kõõluse-, sideme- ja närvikahjustused.
Lineaar - aktiivsed – konkreetsed, ülesande lahendustele orienteeritud, kõrgeltorganiseeritud planeerijad.
Lisaks loetutele on ka Spas Ilusalong, ilusalongis on juuksur, kosmeetik ning võimalus teha ka jalgade,käte hooldust.

Luksushotell on kõigi külastajate seas just sellepärast nii meeldival kohal, et seal on olemas kõik mugavused.
Late check - out ( 2 ) hiline väljaregistreerimine 14.00-18.00, hinnale lisandub 50% toa hinnast (letihinnast)
Lisa magamistuba on turvatöötajatele jt abilistele, kes reisivad kaasas presidendi või mõne muu tähtsa isikuga.

Linnale on lisandunud lisandunud rida teisi sündmusi, mis ettevõtjate arvates toovad linna enim turiste.
Lisavõimalusteks on veel sportimine rannavolleplatsil, sõudepaat, kalastamiseks ja loojangureisideks lappajapaat.
Lady - KILLER (Gordons London Dry džinn,De Kuyper Apricot Brandy liköör,jõhvikamahl,ananassimahl)

Liikumise tahe on inimestel iga aastaga järjest suurenenud, üha rohkem sisustatakse oma vaba aega aktiivselt.
Lisaks sellele on piirkonnas mitmeid turismiobjekte, kuid lihtsalt antud sektor ei ole piisaval arengutasemel.
Linoleum – ei talu vett, toime peab olema lühike, ei talu leeliseid, mille pH on üle 9 ja kuumust.

Linoleum on looduslikest ainetest põrandakattematerjal, mille tootmist tuntakse juba üle saja aasta.
Leevaku küla on tuntud oma vana viljaveski poolest, mis 40.ndatel aastatel ehitati ümber elektrijaamaks.
Luksushotellis on tasakaalus disain, luksus, kvaliteet, lisateenuste rohkus ning esmaklassiline teenindus.

Läbirääkimislaudadele on sobiv paigutada mitu joogikandikut nii, et need oleksid läbirääkijate haardeulatuses.
Laavakivimassaaž - 90 min 670 EEK Massaaž vesivoodil - 30 min 200 EEK Massaaž vesivoodil - 15 min 110 EEK
Looduspärand on alati unikaalne, olles igas riigis isesugune ja luues igale rändurile erineva elamuse.

Laenuraha - - - - - - Muud tulud - - - - - - KOKKU 62310 70000 65320 63000 62310 65320 SISSETULEKUD
Linnuse pindalaks on 3,2 hektarit ja linnuse kohal kõrgub võimas 51 meetri kõrgune Pikka Hermanni torn.
Lisaks sellele on Krundile üks lubatud ehitada kõrgem hoone ja samuti on olemas luba sauna ehituseks.

Luksushotellil on küll kallis hind, aga tegelikult makstakse seda hinda makstes kogu oma luksus kinni.
Lisaks rõngaskromosoomile on bakteri tsütoplasmas mõned väiksemad DNA rõngad, mida nimetatakse plasmiidideks.
Loodusõnnetused on nõudnud sadade tuhandete imeste elusid ning turismimajandus on langenud madalseisu.

Linnuse konvendihoone on ainuke oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne kindlusehitis Balti riikides.
Luksushotelli klientideks on kindlasti väga rikkad inimesed, kellel on võimalik vastavat summat välja käia.
Luksushotellis on kliendil võimalik ööbida ka sviidis, standardhotellis see võimalus aga puudub.

Lisas 1 on välja toodud sissetuleva turismi liigitus transpordi alusel 2012. aasta seisuga.
Lühireisid – on see muutumas ja tänapäeval on kruiisireisija keskmiseks vanuseks 46 aastat.
Lisahommikusöök - hotelli kliendile 99 EEK / 6 EUR - väljaspoolt hotelli kliendile 125 EEK / 8 EUR

Looduse vahendajateks nimetatakse inimesi, kes tegelevad loodusturismi erinevate ettevõtete juhtimisega.
Lühikesed reisid - kuni 3 päeva • Transiit reisid- 12 tundi • Reisitenta- algab alates 1 kuust.
Liiklus on ohtlik. Kiirusepiirangud ja sebrad võivad olla märgitud aga mitte arusaadud.

Lisaks sellele on selles sektoris võimalik pidevalt täiendada nii iseennast kui ka ettevõtet.
Lodz on suuruselt teine linna Poolas, mis on meelispaigaks kunstnikele ja teadlastele.
Laevaühendus on nendeks teguriteks, mis soodustavad eriti soomlaste kaubaturismi Tallinnasse.

Laudparkett on kuni 20cm laiustest ja ühe-kahemeetristest plankudest mitmekihiline põrand.
Lahkudest - kuhu jääb võti? Viibimine- tehingud mis sooritatakse pannakse toa arvele.
Lahtine mustus - praht, liiv, tolm, veepiisad, lumelörts jmt kuiv või märg lahtine mustus.

Luksustoad – nt Sviidid – vähemalt kahe toaga majutusruum – elutuba ja magamistuba
Lisaks neile on veel linnuvaatlus , seiklusrajad kaljuronimine, paintball ja vibulaskmine.
Lisaks krokodillidele on pargis omaette vaatamisväärsuseks ka loodus ja teised huvitavad loomad.

Lisaks lindudele on pargis veel kalatiigid, tiigrid, kilpkonnad, ahvid, põdrad ja orhideed.
Lähim raudteejaam on 3 km lõunas asuv Vaivara raudteejaam Narva jääb 25 km kaugusele itta.
Lennuliiklusele - ja reisimisele mõjus enim 11. septembril 2012 toimunud terrorirünnak.

Liinibuss - sõidab nagunii oma marsruudil ja üks turist mõjutab saastvust vähe.
Lagundab wc - pottides leiduva mustuse ja sette, nagu lubjakivi, rooste, uriinikivi.
Laminaatpõrandad on tundlikud vee suhtes, seega kasutada niisutatud ja niisket meetodit.

Lend helsingi - Peking AY051; lennu kestvus – 18.00-07.55 – 7 tundi ja 45 minutit
Laiune keskrisaliit on fassaadil kergelt esile ulatuv, seda ilmestab järsukaldeline viil.
Linna liigendamisel on suur osa looduslikel veekogudel ja neid ümbritsevatel rohealadel.

Lk 3 – 228. 4. Kotler, P., McDougall, G. H. G., Armstrong, G. Marketing.
Lviv on üks ilusamaid linnu Ukrainas, tõeline Euroopa arhitektuuripärl.
Loodusturism – eesmärk viibida looduskeskkonnas ja või pakkuda looduselamusi.

Luksushotellile on see, et teenindajad nimetavad kliente nimepidi, pöörduvad otse.
Läänerannikul – mõnes sealses piirkonnas on suurim aastane sademete hulk koguni
Laagriõlledest on tuntumad kerged ja hästivahutavad pilsnerid ning kanged bockid.

Lisamüük – paketid, rent, vahendus(nt, pakettis mingi matk, teatripiletid.
Laienemiseks on meil vaja uusi ruume, kuna hetkel rendime olemasolevaid ruume.
Linasekiul on vähe õhuauke ja seetõttu on ta meeldivalt jahe ja värske.

Lend tallinn - Helsingi AY3926; lennu kestvus – 14.45-15.20 – 35 minutit
Lihtsustamine on kujunemas eluliselt tähtsaks turismimajanduse komponendiks.
Lisamaterjalina on uurimustöös infot mustade esitlustest muudel spordialadel.

Lisaks hoolitsustele on tähtis ka tervislik toit, aktiivne puhkus, vaikus ja rahu.
Loro pargis on suurel hulgal eksootilisi taimi: kaktuseid, palme ja teisi.
Lihtsustatud käsitluses tähendab see majutust maal väljaspool suuri turismikeskusi.

Loodusressurssideks on ka Mõnuste dolomiidikarjäär. (Vaatamisväärsused 2012)
Lisaks sugulaste - tuttavate külastamisele hakati kodukohast eemale reisima.
Linnametsade all on 86,5 ha, mis paiknevad peamiselt Viljandi järve ümber.

Lambavill – ainult see vill, mis on lambalt pügamise teel saadud.
Leadership capability on performance. - International Journal of Bank Marketing.
Lisaks teedeke on puudus välja koolitatud tööjõust turismivaldkonnas.

Lõuna eestis on palju ilusaid järvekesi, enamus kohtades saab telkida.
Lammasmäe puhkekeskus – asub Lääne – Virumaal, kauni Kunda jõe käärus.
Linna rahvaarv on 632 000, mis teeb temast Poola neljanda suurima linna.

Lahkumisjärgne etapp - saadetakse külalisele tänukaart, ja uued pakkumised.
Lemaitre - esimene valge mees, kes jooksis 100 m alla 10 sekundi.
Lisaks majutusele on Ammende Villas ka palju kunsti- ja muusikaüritusi.22

Linna arengukavas on toodud juba mitmeid lahendusi turismi arendamiseks.
Lend helsingi - Tallinn AY3929; kestus 16.55 - 17.25 – 30 minutit

Liivakivipaljandi pikkus on ligi 190 meetrit ja kohati on ta kuni 13 m kõrge.
Lindude populatsioonist on esindatud kajakad, kormoranid, pistrikud ja muud.
Linna rahvaarv on umbes 1,71 miljonit ning kuna see on mõjuvõimas

Läänemeri on kõige kiiremini kasvav kruiisipiirkond maailmas.
Laguna park - Kanaari saared (Hispaania), Tenerife, Costa Adeje
Liivarannad on seal musta värvi, mis paljudele tundub huvitav.

Lisamajutuskohaks on ka karavaniparkla, mis mahutab 50 karavaniautot.
Lahus tantsimine on alguse saanud individualistlikest kultuuridest.

Lend peking - Helsing AY 052; kestus 10.55- 14.25 – 8h 30min
Linane on nahal mõnusalt jahe ja näeb luksuslik välja.

Lisa 6 – Kuulsaal Kuulsaali bowlingu-ja piljardiklubi

Lisaks ametlikule on inimese ümber ka mitteametlik isiklik ruum.
Leilikuumuse jahutamiseks on igas saunas tavaline bassein või jacuzzi.

Lossihoov on mitmete vabaõhuürituste toimumispaigaks.
Lisa 1 - Ajakava – tegevus- ja teenindusprogramm
Lahkumine - täpsus ja kiirus, arvete valmistamisel.

Lahkumine on kliendi külalistsükli viimane etapp.
Lisandumine tallinn - Helsingi liinile 2007. ja 2008. aastal.
Lammutus - ja ehitustööd käisid paralleelselt.

Lk 347 – 370. 15. Vastseliina piiskopilinnus.
Linane – valmistatud looduslikust linakiust.
Lurjused - koht kus näeb elavalt Briti ajalugu.

Looduskiust harjased – valmistatakse hobusesabajõhvist.
Liikumis - , kuulmis- ja närvisüsteemipuue.
Linane on eriti vastupidav ja hästi tugev.

Lähiajal on võimalik tooteid ka kaasa osta.
Lewis - 19 tiitlivõisluste medalit (9)
Linnurikkad rannaniidud on kaitseala suurimaid väärtusi.

La finca tähendab hispaania keeles talu
Lemmikloomad on lubatud. Võidakse kohaldada

Lendude koodid - BT316; BT791; BT792; BT313

Lõkkeõhtu - valmistame nõgesekotlette

Lobio - punastest ubadest salat.
Linna pindala on 10,68 ruutkilomeetrit.

Laminaat - kapid ja tööpinnad.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Lennujaama - äriklientuur, lennuliinide reisijad, töötajad, konverentsisaalid, keemiline puhastus, iluteenused jne
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto