Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Lüsosoom - ühekordse membraaniga ümbritsetud põieke, milles lagundatakse mitmesugulised makromolekule, oma otstarbe kaotanud rakustruktuure või fagotsüteeritud aineosakesi Lüütiline tsükkel - viiruste paljunemisprotsess, millega kaasneb viiruseosakeste moodustumine ja peremeesraku hukkumine Makroenergiline ühend - madalamolekulaarne orgaaniline ühend, mis osaleb keemilise energia salvestaja ja ülekandjana biokeemilistes reaktsioonides.
Lüsosoom – ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed, kus lagundatakse erinevaid makromolekule. Golgi kompleks – koosneb üksteise kohal asetatud plaatjatest tsisternidest, põiekestest ning neid ühendavatest kanalitest.
Lüsosoom - membraaniga ümbritsetud rakuorganellid/ põiekesed, mis sisaldavad ensüüme, ensüümid lõhustavad rakkudesse transporditud toitaineid, jääkprodukte ja surnud rakuorganelle, võõra orgaanilise aine lagundamine

Lüsosoom on üks rakuplasmas asetsevatest rakuorganellidest, ühekordse membraaniga ümbritsetud põieke, mille sees paiknevad ensüümid lahustavad rakusiseseid valke, makromolekule ja rakustruktuure.
Lüsosoomid on loomarakkudes üheks piirkonnaks, kus toimub kõige erinevamate ühendite lagundamine. Lüsosoomidesse liiguvad ja lagundatakse seal ka endotsütoosi ja fagotsütoosi teel rakkudesse sattuvad ühendid ja organismid, aga samuti teatud ERst punguvates vesiikulites olevad ained. Lüsosoomid on seotud ka vananenud ja mittefunktsioneerivate organellide lagundamisega.
Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed, milles lagundatakse vananenud organelle/valgumolekule/membraane/toitaineid. Mitokonder on „rakuaku“, mis on ümbritsetud kahe membraaniga (sisemine harjakestest). Mitokondri DNA sisaldab geneetilist infot organellile vajalike RNA ja valkude sünteesiks.

Lüsosoomid on seotud ka vananenud ja mittefunktsioneerivate organellide lagundamisega. Lüsosoomid on ühe membraanikihiga ümbritsetud organellid diameetriga~0.2-0.5 µm. Nende luumeni pH on happeline (4,5-5). Happelise pH tagab V-tüüpi H+- ATPaas lüsosoomide membraanis, pumbates prootoneid tsütoplasmast
Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed, milles lõhustatakse mitmesuguseid aineid k.a. makromolekulid, mõttetud rakustruktuurid, fagotsüteeritud aineosakesed. Ühtedes lüsosoomides on ainult ensüümvalgud, teistes lagundatavaid aineid ja lõhustavaid ensüüme.
Lüsosoom - ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed,milles lõhustatakse mitmesuguseid aineid.Mikrotuubul-päristuumses rakus esinev valguline toruke,mis kuulub mõnede organellide(tsentriooli,kääviniitide ja viburi)koostisse.Mitokonder-membraanidest koosn.

Lüsosoomid – ainete lõhustamine • Mitkonder – ATP süntees; raku varustamine energiaga • Tsentrosoom – osalevad kromosoomide jaotamises • Tsütoskelett – tugi-ja liikumissüsteem • Rakumembraam – raku valikuline transport, ühendab ja kaitseb rakku
Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed, kus lagundatakse erinevaid makromolekule. Golgi kompleks koosneb üksteise kohal asetsevatest plaatjatest tsisternikestest, põiekestest ning neid ühendavatest kanalitest.
Lüsosoomid on ühe membraanikihiga ümbritsetud organellid diameeriga~0.2-0.5 mm. Nende luumeni pH on happeline (4,5-5). Happelise pH tagab V-tüüpi H+-ATPaas lüsosoomide membraanis, pumbates prootoneid tsütoplasmast lüsosoomi.

Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed, milles lõhustatakse mitmesuguseid aineid. (makromolekule, oma otstarbe kaotanud rakustruktuure, fagotsüteeritud aineosakesi) 15. Golgi kompleksi ehitus ja ülesanded.
Lüsosoomid on ühekihilise membraaniga ümbritsetud lõhustavaid ensüüme sisaldavad organellid (Ensüümid lõhustavad aktiivses olekus valke, lipiide jt. aineid ning rakustruktuure.), mis moodustuvad Golgi kompleksist.
Lüsosoomid on membraansed põiekesed, mis moodustuvad üldiselt Golgi kompleksist, harvem otse ER-ist. Lüsosoomides on Golgi kompleksis sünteesitud ja pakitud valgud ning raku poolt lagundatavad aineosakesed.

Lüsosoom - ühekordse membraaniga ümbritsetud põieke, milles lagundatakse mitmesugused makromolekule Mikrotuubul-päristuumses rakus esinev valguline toruke, mis kuulub mõnede organellide koostisse
Lüsosoomid – ühekordse membraaniga organellid, kus lagundatakse mitmeid makromolekule. 1) primaarsed – sisaldavad üksnes ensüümvalke 2) sekundaarsed – sisaldavad lagundavaid ensüüme
Lüsosoomid - ühekihilised membraaniga ümbritsetud põiekesed, mis moodustuvad Golgi kompleksis; surnud ja mittevajalike rakustruktuuride lagundamine; orgaanilise aine lõhustamine.

Lüsosoomid – hüdrolaasid eraldamine • Ribosoomid – valkude süntees • Peroksioomid – aminohapete oksüdeerimine • Tsütoskelett – tagab raku kuju ja liikumisvõime.
Lüsosoom - ühekordse membraaniga ümbritsetud põieke, milles lagundatakse mitmesugulised makromolekule, oma otstarbe kaotanud rakustruktuure või fagotsüteeritud aineosakesi
Lüsosoom - toimub ainete lagundamine, sisaldab mitmesuguseid lõhustavaid ensüüme, nende abil suudab rakk fagotsütoosi käigus lõhustada ka suuri võõraid aineosakesi.

Lüsosoom – ühekordse membraaniga ümbritsetud Metafaas – päristuumse raku jagunemise (mitoosi põieke, milles lagundatakse mitmesuguseid või meioosi) teine faas.
Lüsosoom - lagundatakse mittevajalikke orgaanilisi ühendeid vakuool(X)-vee ja selles lahustunud ainete mahuti kloroplast(X)-fotosüntees rakukest(X)-kuju, tugevus
Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud ensüümpõiekesed, milles lõhustatakse mitmesuguseid aineid(makromolekulid ja oma otstarbe kaotanud struktuure).

Lüsosoom – 1x membraan põieke,ainete ensümaatiline lagundus. Kloroplast-taimerakus,fotosüntees ja valkude süntees 2membraani,seesDNA.Rakukest- taimerakul.
Lüsosoom – hüdrolüütilisi ensüüme sisaldav kehake oma aja ära elanud raku osiste ja rakku sisenenud võõra materjali lammutamiseks või seedimiseks.
Lüsosoom on membraaniga ümbritsetud hüdrolüütilisi ensüüme sisaldav organell, mis toimetab makromolekulide kontrollitud lagundamist rakusiseselt.

Lüsosoom – lagundab mittevajalikke orgaanilisi ühendeid; sisaldavad ensüüme; ehituselt väikesed membraaniga ümbritsetud põiekesed
Lüsosoomid – neis lagundatakse mittevajalikke orgaanilisi ühendeid . Golgi kompleks – selles sorteeritakse rakus sünteesitud valgud .
Lüsosoomid on põiekesed, mis toimivad rakusisestes seedimisprotsessides ja sisaldavad ohtrasti erinevaid aineid lagundavaid ensüüme.

Lüsosoom - (pisikesed põiekesed) membraan -ensüümid(valgud) nt amülaas -jagunemine (erinevate ainete, vanade rakuosakeste)
Lüsosoomid - seal lagundatakse mittevajalikud org. ühendid Golgi kompleks - seal sorteeritakse valke ja suunatakse neid edasi
Lüsosoomid on hüdrolüütilisi ensüüme sisaldavad membraanstruktuurid, kus toimub teatud orgaaniliste ainete lagundamine.

Lüsosoomid on ühekordse membraaniga õmbritsetud põiekesed, kus lagundatakse erinevaid makromolekule ja rakustruktuure.
Lüsosoom on ühekordse membraaniga ümbritsetud põieke, kus lagundatakse erinevaid makromolekule ja rakustruktuure.
Lüsosoomi membraanvalke on väga tugevalt glükosüleeritud - see aitab neid kaitsta lüsosoomide sees olevate proteaaside eest.

Lüsosoomid – on membraaniga ümbritsetud põiekesed (0,25 – 0,5 µm), mis sisaldavad lõhustavaid ensüüme
Lüsosoomid – hüdrolüütilisi ensüüme sisaldavad membraanstruktuurid, happelises keskkonnas hüdrolüüs
Lüsosoomid - membraanstruktuurid, mis sisaldavad aktiivseid ensüüme ja ümbertöödeldavat rakumaterjali.

Lüsosoomid – on ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed, kus lagundatakse erinevaid makromolekule.
Lüsosoomid on membraan struktuurid, mis sisaldavad lagundatavad materjali ja aktiivse toimega ensüüme.
Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud põiekesed,milles lõhustatakse mitmesuguseid aineid.

Lüsosoomi hüdrolaasid on aktiivsed vaid lüsosoomi madala pH juures, aluselises tsütosoolis nad inaktiveeruvad.
Lüsosoom - ühekordse membraaniga ümbritsetud põieke, milles lõhustatakse mitmesuguseid aineid.
Lüsosoomid on loomarakkudes üheks piirkonnaks, kus toimub kõige erinevamate ühendite lagundamine.

Lüsosoomid - ühekihilise membraaniga ümbritsetud põiekesed- seal toimub surnud ja mittevaj.
Lüsosoomid – membraaniga ümbritsetud põiekesed, mis sisaldavad lõhustavaid ensüüme
Lüsosoomid - surnud ja mittevajalike rakustruktuuride lagundamine, rakusisene seedimine.

Lüsosoomid on seotud ka vananenud ja mittefunktsioneerivate organellide lagundamisega.
Lüsosoomid on membraaniga ümbritsetud lõhustavaid ensüüme sisaldavad organellid.
Lüsosoom – Sisaldavad lõhustava toimega ensüüme ja lagundavat materjali.

Lüsosoomid - ühekordse membraaniga põiekesed, milles lõhustatakse aineid.
Lüsosoomid on membraaniga ümbritsetud põiekesed, mis sisaldavad ensüüme.
Lüsosoomid - 1 membraaniga ümbr põiekesed, lõhustatakse mitmeid aineid.

Lüsosoomid – lagundatakse rakus mittevajalikud orgaanilised ühendid
Lüsosoomid – 1x membraaniga kaetud põiekesed, milles on ensüümid.
Lüsosoome nimetatakse põiekesteks, mis on ümbritsetud membraaniga.

Lüsosoomid - neis lagundatakse mittevajalikke orgaanilisi ühendeid
Lüsosoomid on oma kuju ja suuruse poolest heterogeensed organellid.
Lüsosoomide ülesandeks on lagundada rakus mittevajalikke orgaanilisi aineid.

Lüsosoomid – Ühekihilsed membraaniga ümbritsetud põiekesd.
Lüsosoomid – põiekesed, mille ümber on ühekordne membraan.
Lüsosoom - ühekihilise membraaniga ümbritsetud põiekesed.

Lüsosoom - loomaraku organell (jääk)ainete lagundamiseks.
Lüsosoomid – raku struktuuride ja jääkainete lagundamine.
Lüsosoomid on ühekordse membraaniga ümbritsetud vesiikulid.

Lüsosoomid - on väga muutliku kujuga tillukesed põiekesed.
Lüsosoom – lüütiliste ensüümidega täidetud põieke
Lüsosoomid on spetsialiseerunud rakusiseseks seedimiseks.

Lüsosoom - membraniga põiekesed,lõhustatakse aineid.
Lüsosoomid - ühekordse membraaniga ümritsetud põieke
Lüsosoomid - nendes lõhustatakse mitmesuguseid aineid

Lüsosoom – ühe membraaniga ümbritsetud põeke.
Lüsosoomid on ühekordse moodustavad ka lüsosoomid.
Lüsosoom - lõhustab rakule mittevajalikke aineid

Lüsosoomid – Erinevate ainete lagundamiseks.
Lüsosoom – Lagundab mittevajalikke aineid
Lüsosoomid on välja kujunenud mõõdukalt.

Lüsosoomid – ühekihilised põiekesed.
Lüsosoomid – hüdrolaaside eraldamine.
Lüsosoom – koosneb membraanikihist.

Lüsosoom - Ümbritsetud membraanid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Lüsosoom - 1 membraanne, lõhutsab rakule mittevajalikud ained.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun