Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Kuulsamad teosed on ooperid „Figaro pulm“, „Don Giovanni“ ja „Võluflööt“(rahvusliku ooperi rajaja), sümfoonia nr 40 G-moll ja serenaad „Väike öömuusika“. Kuulsaim kolmest Viini klassikust (1756-1791) Ludwig van Beethoven – viimane kolmest Viini klassikust, kes on tuntud just oma mässulise meele poolest. Ta on loonud kokku 9 sümfooniat, neist kuulsaid on tema V sümfoonia.
Kuulsamad passioonid on : Johan Sebastian Bachi : „MATTIUSE PASSIOON“ ja „JOHANNESE PASSIOON“ Mattiuse passioon –1.osas jutustatakse naisest kes võitis kristuse pea kalli salmiga ( Kristuse ja tema jüngrite sõõmaajast) , ( Ööst Ketsemanni aiast) ja (Kristuse vangistamisest) 2. osa sisuks on kohtuotsus , jüngerite lahtiütlemine kristusest ja risti löömine Kolgatal.
Kuulsamad on aga Davidi kaasaja teemadel maalid (David läks algul kaasa Prantsuse revolutsiooniga, hiljem sai tast Napoleoni pooldaja ja viimase „õuekunstnik“). □ „Tapetud Marat“ – iseloomulik suur lihtsus, sugestiivsus □ „Napoleoni kroonimine“ – maali mõõtmed 6,1 x 9,3 m. Sündmus toimus 1804 Pariisi Notre- Dame`i katedraalis.

Kuulsamad kuntsnik on Leonardo da Vinci ja tema maal „Püha õhtusöömaaeg“. Renessansi ajal tuli palju uut ja huvitavat juurde ja see kõik on muutnud meie maailma nii fantastiliseks nagu see praegu on. Meil ei ole vaja muud teha kui tänada neid inimesi kes on renessansiga seotud ja aidata ise ka natuke kaasa maailma arengule.
Kuulsamad lasteraamatud on kindlasti „Lotte reis lõunamaale“, „Sirli, Siim ja saladused“ ning „Sibulad ja šokolaad“. Täiskasvanutele ja noortele mõeldud raamatutest on kuulsamad „Mees, kes teadis ussisõnu“, „Romeo ja Julia“ ja muidugi ka „Rehepapp“, mida olen ise luguenud ja mulle isiklikult see meeldis.
Kuulsamad on Wilde näidendid: komöödia „Leedi Windermere’i lehvik“ –leedi kahtlustab, et tema mehel on armuke, kuna mees on teinud salapäraseid makseid kellegile Erlynne´ile. Lord Darlington leiab, et nüüd on õige aeg teha leedile lähenemiskatset ja avaldab armastust.

Kuulsamad skulptuurid on “Taavet” ( pilt 2 ), “Püha Matteus”, “Madonna lapsega” ( pilt 3 ). Maalikunstid, mis said üle maailmselt kuulsaks: “Sixtuse kabel” ( pilt 1 ), “Taavet ja Koljat”, “Viimne kohtupäev”. Michelangelo looming on oluliselt mõjutanud hilisemat kunsti.
Kuulsamad teatritükid on sellest ajast Eesti Draamateatri Hugo Raudsepa „Mikumärdit“ ja Oskar Lutsu - Andres Särevi „Kevade“. Kuigi Tallinn oli teatrielu keskuseks, siis kutselised teatrid tegutsesid ka Tartus, Pärnus, Viljandis ja Narvas.
Kuulsamad on aga Davidi kaasaja teemadel maalid (David läks algul kaasa Prantsuse revolutsiooniga, hiljem sai tast Napoleoni pooldaja ja viimase „õuekunstnik“). □ „Tapetud Marat“ – iseloomulik suur lihtsus, sugestiivsus

Kuulsamad helilooja - sümfonistid on Mozart, Beethoven, Brahms, Berlioz, Tšaikovski, Bruckner, käesoleval sajandil Mahler, Šostakovitš, Sibelius jt. Maailma tuntumate sümfooniate hulka kuulub kahtlemata Beethoveni 5. Sümfoonia.
Kuulsamad teosed on “Peer Gynt” ja Klaverikontsert a-moll. Ema õpetas talle selgeks varakult klaverimängu ning Leipzigi konservatooriumis täiustas ta end muusikateooria ja komponeerimise alal.
Kuulsamad neriidid on näiteks Amphritite (Poseidoni abikaasa) ja Thetis (kõige tähtsam neriid ja Achilleuse ema). Tavaliselt on iga neriidi nimega seotud mingi kindel kaitsevõime või omadus.

Kuulsamad maalid on “Põrgu” , “Kabaree” , “Lamav tiger” ja “ Kaameli pea” . “Põrgu” valmimine oli tema kunstnikuelu kõrghetk nin teos sai väga kuulsaks.
Kuulsamad teosed on ’Poliitika’ ja ’Ateena politeia’. Aristoteles arvas, et poliitika on praktiline teadus, mis tegeleb kodanike õnnelikkusega.
Kuulsamad kunstnikud on Giorgione (hülgab maalides usuteema, tema looming on pigem romantiline ja lüüriline, jääb truuks valgusele ja varjule.

Kuulsamad on "Vanem Edda" ja "Noorem Edda", mis on ka tänapäeval tuntud jutud ning mitmete tesite lugude alustekstideks.
Kuulsamad teosed on "Peer Gynt" ja klaverikontsert a-moll. Veel 140 soololaulu, klaverisonaate ja -kontserte ning kammermuusikat.
Kuulsamad kunstnikud on Giorgione (pole usulised, loom pigem romant ja lüürlne, truu valgusele ja varjule.

Kuulsamad ooperid on "Figaro Pulm", "Võluflööt" ja "Don Juan" . "Figaro Pulm" - 2 vaatuseline ooper.
Kuulsamad koopamaalid on Lascauˇx koopamaalid, nendel piltidel on tabatud loomade poos ja liikumisviis.
Kuulsamad on püstitatd Giza väljale vaaraode: Cheopsile, Chefrenile ja Mykerinosele.

Kuulsamad on Pythagorase ja Eukleidese teoreemid. Keemias on tuntud Mendelejevi tabel.
Kuulsamad on keiser Caracalla ehitatud termid (e. lihtsalt Caracalla termid) Roomas.
Kuulsamad ooperid on „Figaro pulm“ , „Don Giovanni“ ja „Võluflööt“.

Kuulsamad koopamaalingud on vast Prantsusmaal Marseille’si lähedusest leitud pildid.
Kuulsamad on “Suur maailmateater”. Teos on puhas allegooria.

Kuulsamad teosed on „Muhu rauk“ ja autoportree.
Kuulsamad kirikud on loomulikult püstpalkkirikud.

Kuulsamad on camembert ja roquefort.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Kuulsamad diktaatorid on Führer Adolf Hitler, ametliku tiitliga Saksamaa kantsler ja tiitliga riigipea, duce Benito Amilcare Andrea Mussolini, oli Itaalia peaminister ja diktaator ning ta juhtis Saksamaa marionettvõimuna Itaalia Sotsiaalset Vabariiki, voždj narodov Jossif Vissarionovitš Stalin oli Nõukogude Liidu diktaator.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun