Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Kuulsaimad kangelaseeposed on prantslaste ,,Rolandi laul “, hispaanlaste ,,Laul minu Cidist” ja sakslate ,,Nibelungide laul”. Germaani kangelaslauludest kuulsaim ,sakslaste ,,Nibelungide laul”,pärineb XII ja XII sajandi vahetusest , seega ajast,kui Euroopa eepilises kirjanduses oli juba laialt levimas uus suur nähtus , rüütliromaan. ,,Nibelungide laulu” autor ja püritolu on tänini lõplikult lahendamata . On teada ,et lugulaul loodi XIII sajandi alguses.
Kuulsaimad ooperid on „Figaro Pulm“, „Võluflööt“, „Don Juan“ ja „Haamerirööv“. Peamiselt on võetud nende ainestik Mozarti minevikust, kuid on ka selliseid teoseid, mis on oma ainestiku saanud tema kaasaegsemast elust, näiteks „Figaro Pulm“. Põhitelg ooperite sündmustikul on armastus ning neid läbib armastuse, headuse ja valguse jõud, mis muudab inimese peaaegu kõikvõimsaks, kavaldades üle saatuse plaane ja iseenese nõrkuseid.
Kuulsaimad tööd on “Taavet”, “Mooses” ja “Pieta”. 1505. aastal kutsuti Michelangelo Rooma paavst Julius II hauamonumenti looma, mille kallal ta töötas 30 aastat aga jäi katkestatuna uutest tellmustest lõpetamata. “Taavet” kujutab üht kangelast. Skulptuuri juures ülistas Michelangelo noorust, tarkust ja jõudu.

Kuulsaimad kunstiteosed on kuni 3m kõrgused basaldist inimpead. Nendest arenesid välja Sapoteegid ( arvukalt keraamilisi skulptuure) ja Misteegid (omapärane piltkiri).Maajad – õitseaeg u 300.-900.; linnriigid võitlesid sageli omavahel, kuid olid ka rahulikud põlluharijad.
Kuulsaimad muusikalid on „Jesus Christ Superstar“ , „Cats“, The Phantom of the Opera“ , „Evita“ jne. Andrew Lloyd Webberit on tunnustatud seitsme Tony, kolme Grammy, seitsme Oliver', ühe Oscari, kahe rahvusvahelise Emmy ja Praemium Imperiale'i auhinnaga.
Kuulsaimad tööd on „Mona Lisa“ ja „Püha õhtusöömaaeg“. Tema töödest on alles võib-olla 15, kroonilise edasilükkamiste tõttu Ta konstrueeris helikopteri, tanki, kalkulaatori ja kontsentreeris päikeseenergia.

Kuulsaimad on 12 Apostlit, aga ka The Arch, London Bridge ja Bay of Islands . The Grampians Great Ocean Roadist põhja poole jääb Gramipansi rahvuspark, mis on nimetatud samanimeliste mägede järgi Šotimaal.
Kuulsaimad tamperlased on kirjanik Minna Canth, sportlane Tommi Evilä, kirjanik Aaro Honka, laulja ja helilooja Juice Leskinen, kirjanik Väinö Linna, helilooja Usko Meriläinen a kirjanik Kalle Päätalo.
Kuulsaimad luuletused on „Nõmmeroosike“, „Ränduri öölaul“ ning ballaad „Metsahaldjas“. Goethe huvitus palju antiikkunstist, reisis palju Itaalias ja muutus tõsisemaks.

Kuulsaimad tööd on „Lamp ja kuu” ja „Koera ja keti dünaamika”. Skulptuuris kujutas Umberto Boccioni (1882-1916) liikumist vormide väljavenitamise ja moonutamise teel.
Kuulsaimad manifestid on „Futurismi esimene manifest” ja „Kirjandusliku futurismi tehniline manifest”. Marinetti sündis Aleksandrias 1876. aastal.
Kuulsaimad on prantslaste Brie, Reblochon, Camembert ja Port-du- Salut; Itaalia Bel Paese ja Fontina; Shveitsi Vacherin ja USA Monterey Jack.

Kuulsaimad teosed on „Joodikud“, „Piigid“, „Õuedaamid“ ja „Ketrajad“. Meiserlikuimaks peetakse aga paavst „Innocentius X portree.
Kuulsaimad on Giza püramiidid, vaarao Cheops’ile, Chephren’ile ja Mykerinos’ele. Vana riigi ajal hakati ehitama templeid.
Kuulsaimad lauljad on suutnud laulda isegi 10000-20000 värssi ning teeninud selle eest aunimetuse „Seto lauluema“.

Kuulsaimad on 1927. ja 1935. aasta ekraniseeringud, mille peaosalist Anna Kareninat mängib Greta Garbo.
Kuulsaimad püramiidid on püstitatud Cheopsile, Chefrenile ja Mykerinosele tänapäeva Kairo lähedal Giza väljal.
Kuulsaimad maalid - Sixtuse kabeli lagi ja altariseina kaunistamine freskodega ja Medicite hauakabel Firenzes.

Kuulsaimad soololaulud on „Metsahaldjas”(1815), „Forell”(1817), „Muusikale”(1817), Ave Maria”(1825)
Kuulsaimad albumid on "Terast, mis hangund me hinge" (1999), "Hiiekoda" (2004) ja "Karjajuht" (2014).
Kuulsaimad tragöödiad on näiteks ‘’Hamlet’’, ‘’Romeo ja Julia’’, ‘’Othello’’.

Kuulsaimad kunstiteosed on hiiglaslikud kuni 3 m kõrgused süngeilmelised basaldist inimpead.
Kuulsaimad on Benihassan. Sissekäigule anti tavaliselt fassadi kuju.
Kuulsaimad on Fra Angelico freskod Firenzes San Marco kloostris.

Kuulsaimad teosed – Rotterdami Erasmuse portree, Henry VIII portree.
Kuulsaimad maarijärved on Saksamaal Rheinland-Pfalzi liidumaal.

Kuulsaimad bändid on aga: Twisted Sister ja W.A.S.P.
Kuulsaimad on Olüpose ja Samose templid.
Kuulsaimad templid on Luxor ja Karnak, Ramasseum.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kuulsaimad karikaturistid on näiteks Hergé (Tintini seiklused), Peyo (Smurfid), Morris (Lucky Luke) ja Marc Sleen (Nero).Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun