Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kuulsad draamakirjanikud on norralane Henrik Ibsen (1828 -1906), rootslane August Strindberg (1849 -1912), venelane Anton Tðehhov (1860 -1904), sakslane Bertolt Brecht (1898 -1956); eestlased Eduard Vilde (1865 -1933) “Tabamata ime”, August Kitzberg (1855 -1927) “Tuulte pöörises”, Anton Hansen Tammsaare (1878 -1940) “Kuningal on külm”, Juhan Smuul (1922 -1971) “Lea”, Enn Vetemaa (1936) “Õhtusöök viiele”.
Kuulsad on tema puulõikeseeriad Kristuse kannatusloost („Suur passioon“ ja „Väike passioon“) ning Johannese ilmutuse raamatust inspireeritud vaselõiked „Rüütel, surm ja kurat“, „Püha Hieronymus“ ja „Melanhoolia“. (Vikipeedia, 2014) Oma töös "Melanhoolia" on kunstnik kujutanud tiibadega naist sirkli ja teiste instrumentide keskel.
Kuulsad on Hector Guimardi loodud Pariisi metro sissepääsud. Juugendstiil on tekkinud kui mass tööstuse vastu, kuid ahitektid hakkasid üha enam kasutama uusi tööstuslikke ehitusmaterjale, eriti raudbetooni ja klaasi, mis võimaldasid enneolematuid rumilahendusi ja hiiglaslike aknede sillustamist.

Kuulsad sordid on varajane ja keraja juurega `Cherry Belle`, silinderja valgetipulise juurega `French Breakfast`. Taime koostises Orgaanilised happed, aldehüüdid, alkoholid, estrid, …, sinepiõlid (isotiotsüanaadid, glükosiididena). 39. Sugukond korvõielised- Compositae, Asteraceae.
Kuulsad on tema puulõikeseeriad Kristuse kannatusloost („Suur passioon“ ja „Väike passioon“) ning Johannese ilmutuse raamatust inspireeritud vaselõiked „Rüütel, surm ja kurat“, „Püha Hieronymus“ ja „Melanhoolia“. Hollandi renessansi omapära ja meistrid.
Kuulsad on ANTONIO SANT’ ELIA nägemused tulevikulinnadest (mis osaliselt on hiljem ka teostunud). Neis linnades pole jälgegi loodusest või vanast arhitektuurist, võidutseb tehnitsistlik tehiskeskkond – rangevormilised pilvelõhkujad ja mitmekordsed sõiduteed.

Kuulsad on ka kaks klaverikontserti, lisaks veel klaveritsüklid jne. Palju väikevorme. Orkestril on tuntud süidid „Sigurd Jorsalfar“ jne. Griegi loomingu tipud on süit Pear Gynt. Süidis on 22 pala, millest helilooja koostas 2-neljast süidist koosnevat pala.
Kuulsad on Rembrandti maastikugravüürid „Kolm puud”, „Sajakuldnaleht”, „Kristus Emmanuas” ja „Ecco Homo”. Elulugu Rembrandt sündis 1606. aastal Leidenis Harmen Gerritsz van Rijni ja Neeltgen Willemsdr van Zuytbroucki üheksanda lapsena.
Kuulsad kreeka - Pärsia sõjad • Kestsid 499-450 e.Kr • Kuningad dareios ja Xerxes • Kolm kuulsat lahingut 1. Marathoni lahing 490 e.Kr 2. Termopüülide lahing augustis 480 e.Kr 3. Salamise merelahing septembris 480 e.Kr

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kuulsad draamakirjanikud on norralane Henrik Ibsen (1828–1906), rootslane August Strindberg (1849–1912), venelane Anton Tšehhov (1860–1904), sakslane Bertolt Brecht (1898–1956); eestlased Eduard Vilde (1865–1933) "Tabamata ime", August Kitzberg (1855–1927) "Tuulte pöörises", Anton Hansen Tammsaare (1878–1940) "Kuningal on külm", Juhan Smuul (1922–1971) "Lea", Enn Vetemaa (1936) "Õhtusöök
Kuulsad on A. Sant´Elia nägemused tulevikulinnadest, kus pole jälgegi loodusest või vanast arhitektuurist, vaid tehiskeskkond: rangevormilised pilvelõhkujad ja mitmetasandilised sõiduteed.
Kuulsad on ka seguviskide ikoonsildid: Johnnie Walker, Famous Grouse, Ballantine's, Grant's. Pudelisildil on peale viskimargi reeglina ka viski tüüp ning - kui on tegemist

Kuulsad on „Taavet“, „Apollon ja Daphne“, „Püha Teresa ekstaasis”. Tal on veel palju dekoratiivseid moodustusi nagu Paavsti troon Peetri kirikus.
Kuulsad heliloojad on : F.Mendelssohn • Teksti ja meloodia mittevastavus tähendab seda, et laul võib olla kurva meloodiaga ja rõõmsate sõnadega või vastupidi.
Kuulsad läbirääkijad on öelnud: “Sa ei anna midagi ära, kui sa hoiad oma suu kinni.” Vaikus on lihtne, kuid võimas vahend.

Kuulsad poolakad on astronoom Kopernik, helilooja ja Krzysztof Kieslowski, meie hulgast lahkunud paavst Johannes Paulus II. 5
Kuulsad on jäälindude pulmalennud, mil isa- ja emaslind koos madalal vee kohal lendavad ja pidevalt kriiskavad.
Kuulsad on väljakud paljudes Rooma impeeriumi linnades, eelkõige muidugi Rooma linna foorumid.

Kuulsad on John Lennoni sõnad : “Before Elvis there was nothing - enne Elvist polnud midagi.
Kuulsad on ka Ateena skulptori Myroni teosed, eriti „Kettaheitja“. Myron suutis kujutada
Kuulsad on tänapäeval eksootilisteks muutunud toidud : lutfusk ja surströmming.

Kuulsad on ka tema naise Nofretete portreebüstid. Egiptuses oli naise iluideaal.
Kuulsad on portreed vene kirjanikest ja heliloojatest (Tolstoi, Mussorgski jt).
Kuulsad on HECTOR GUIMARD’i (1867-1942) loodud Pariisi metroo sissepääsud.

Kuulsad on templi viilufiguurid, mida säilitatakse Müncheni glüptoteegis.
Kuulsad on prelüüdid, ballaadid jne. Ta kirjutas ka palju kontsertvalsse.
Kuulsad on ka nende templid, sambad, skulptuurid, vaasimaalid ja odakandja

Kuulsad on tantsiva Šiva pronkskujud, tal on tihti rohkem kui kaks kätt.
Kuulsad inimesed on hädas kõmufotograafidega, kes jälgivad nende igat liigutust.
Kuulsad läbirääkijad on öelnud: “Sa ei anna midagi ära, kui sa hoiad oma suu kinni.

Kuulsad on klassitsistlikud Brandenburgi väravad Berliinis (1791, arh.
Kuulsad on Hector Guimardi loodud Pariisi metro sissepääsud.
Kuulsad on Antonio Sant´ Elia nägemused tulevikulinnadest.

Kuulsad on näiteks keiser Caracalla ehitatud termid Roomas.
Kuulsad on väljakud paljudes Rooma impeeruimi linnades.
Kuulsad seeriad - ühte ja sama motiivi erinevatel ajahetkedel.

Kuulsad on Ajanta templi seinamaalid oma meela iluga.
Kuulsad on Ajanta kaljutemplite seinamaalid oma meela
Kuulsad on Ajanta kaljutemplite seinamaalid Indiast.

Kuulsad luuletajad on tol ajal : K.A. Tema peažanr on ballaad.
Kuulsad on paljud tordid, magusad saiad ja koogid.
Kuulsad on Ajanta kaljutemplite seinamaalid.

Kuulsad on näiteks Caracella termid Roomas.
Kuulsad on ka üsna õhukesed kuivad leivad.

Kuulsad teosed on juba enne eksisteerinud.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Kuulsad poolakad on astronoom Kopernik, helilooja Chopin, teadlane Maria Curie- Sklodowska, filmirežissöörid Roman Polanski ja Krzysztof Kieslowski, praeguseks lahkunud paavst Johannes Paulus II. (Euroopa Liidu portaal 2011)Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun