Sõnu seletav sõnaraamat

Kultuurilis - ajalooline psühholoogia rõhutab kultuuri olulist rolli vahendajana, eeskätt keele rolli) kõrgmate mentaalsete funktsioonide arengus nii ontogeneesis (liigi arengus) kui ka fülogeneesis (indiviidi arengus). Lev Võgotski (1896 – 1935) 1920ndatel tekkis Venemaal kultuurilis-ajalooline psühholoogia ja selle üheks rajajaks ning olulisemaks esindajaks sai Lev Võgotski.
Kultuurilis - psühholoogilised juured Vastuolud Läänega Lääne püüded islamimaad ohjeldada Soov kätte maksta pika alanduse eest Moslemite suurenev osatähtsus Afganistani sõda 7. oktoober 2001 Iraagi sõda 23. märts 2003 Click to edit Master text styles Second level ● Third level ● Fourth level ● Fifth level Terrorism
Kultuurilis - spetsiifilised) , on universaalsed (ka põlisrahvaste seas). Kõik sotsiaalsed nähtused on individuaalsed. Indiviidi motivatsioon  majandust käimapanev jõud, eesmärk on alati maksimaalselt kasu saada, lähtuvalt sellest teeb otsuseid, mis on institutsioonide poolt korrastatud.

Kultuurilised eeldused - ühtlustus eesti kirjakeel, rahvusliku haritlaskonna kujunemine( Tartu, Peterburi, Helsinki- seal saadi kõrgharidus), rahvusliku eneseteadvuse kujunemine ( suurüritused aitasid kaasa) 2. Majanduslikud eeldused- eestlased said omada kinnisvara( oma maja, korterid ja majad linnas.
Kultuurilised tegurid – moes on olla peenika, sotsiaalne surve, kõik tahavad olla peenikesed, näljutamine. Toitumisprobleemid: • Bulimia nervosa • Anorexia nervosa • Liigsöömine • Häiritud kehataju • Kontrollivajadus Põhjused: psüühhiline või füüsiline häire.
Kultuurilisi tegevusi – keelt, kunsti, jne. Selle kõrval on saksa filosoofias aga oluline ka materialistlik traditsioon, mis näeb kultuuri eeskätt kui osa teatavast sotsiaalsest korrast, intellektuaalset tegevust kui sotsiaalse tegevuse poolt kujundatut.

Kultuurilised erinevused – erinevatel kultuuridel on privaatsuse vajadus erinev (näiteks kas igal pereliikmel on oma tuba või elatakse kõik koos ühes suuremas ruumis). Taustatingimused. Siia kuuluvad kõik asjad, mis ei ole fookuses.
Kultuuriliste väärtushinnangutega on vanemad. Peamiselt kirjutas H.Pajusaar kuidas tuleks täpsemalt endid ette valmistada võõrastesse kultuuridesse sisenedes, mida tuleks endile selgeks teha ja millele tuleks täpselt tähelepanu pöörata.
Kultuurilistest tavadeks on ajaloos meeste ümberlõikamine, tugevad sugulussidemed, levinud arusaam võimu maagiast, täheteadus, astroloogia ja traditsiooniline jaotus sotsiaalsete klasside vahel- aadlikud, lihtrahvast, ja orjad.

Kultuurilis - poliitilised piirangud kadusid, asemele tulid majanduslikud probleemid. Esile kerkis terve hulk muusikatootjaid, produtsente, aga selgus, et kasumit teenida pole sugugi lihtne.
Kultuurilis - ajaloolisel taustal; tekst on autori ja lugeja dialoog: teksti tõlgendus sõltub uurija ajaloolisest vaistust, kogemusest ning valmidusest dialoogi astuda.
Kultuurilis - AJALOOLINE VÄÄRTUS 1) Traditsiooniline kultuurmaastik 1. Maastiku struktuuri indikaatorid: Maastiku struktuuri muutused punkt-, joonja pindelementides.

Kultuurilis - sotsiaalsete funktsioonide, sealhulgas ka tähelepanu areng seisneb selles, et inimesel tekivad elu ja tegevuse käigus erinevad stiimulid ja märgid.
Kultuurilis - ajalooline väärtus 2. esteetiline väärtus 3. looduslik väärtus 4. identiteediväärtus 5. rekreatiivne ja turismipotentsiaal ehk puhkeväärtus
Kultuurilised väärtused on sügavalt juurdunud orientatsioonid, mille inimesed omandavad varastes elustaadiumites, mis aitavad seletada meie suhtumisi, arvamusi ja

Kultuurilised eeldused - ühtsus kirjakeel, levisid eesti keelsed raamatud, asutati ajalehti, eneseteadvust tugevdavad suurüritused, rahvuslik haritlaskond
Kultuuriliselt on inimeste väärtushinnangud erinevad siis iga seadus väljendab siiski selle kultuuri huve, kus see seadus on vastu võetud.
Kultuuriliselt on mehed vähem võimelised oma tundeid väljendama ning on tavaliselt ka teadmatuses tunnete väljendamise kasumlikkusest.

Kultuurilis - ajalooline, esteetiline, looduslik, rekreatiivne ja identiteediväärtus – mida sisaldab ja mis on väärtuslik.
Kultuurilisus on suur. Ei tohiks ära jätta mainimata teiste kultuuride mõju eesti kultuurile, sest oleme siiski vastuvõtlikud.
Kultuuriliselt mitte - assimileeritud indiaanlased elavad Kolumbuse eelsetes kogukondades ja peavad kinni vanadest traditsioonidest.

Kultuurilised õigused on õigus haridusele ja kultuurile; õigus rahvuskultuuri ja –keele säilitamisele; õigus teabeabile.
Kultuurilisi kontakte - Kontakti tulemusena saab üks grupp teada, kuidas teine grupp oma säilimisülesannetega toime tuleb.
Kultuurilised universaalid – lastekasvatamise pikk periood, aastaringne seksuaalsus, sümbolid, tööriistade kasutamise võime

Kultuuriliselt on sidemeid erinevate fenomenide vahel varemalt peetud eraldiseisvateks ja suhteliselt fikseerituteks.
Kultuuriliselt on toimunud tõus ja progress nagu ajaga ikka läheb. Mõnel ajal küll vähem mõnel ajal rohkem.
Kultuurilisi mõjutusi on saadud paljudelt tsivilisatsioonidelt, nt Sheba Alkoholi tarbimine on avalikult keelatud.

Kultuurilisel tasandil on Jungi järgi vastandid spirituaalsus ja seksuaalsus, kuid need on “seotud vastandid.
Kultuurilisus on just väga oluline väärtushinnangute tekkimisel ning eesmärkide püstitamisel.
Kultuurilises tähenduses on need Norra, Rootsi, Taani ja teised riigid kus kõneldakse põhjagermaani keelt.

Kultuuriliste ettevõtmiste – seltside, kirjandusringi, rmtk, trükikoja, mees-ja naisgümnaasiumi rajamisel.
Kultuurilis - ajalooline väärtus – väljund: maastiku ajaloolise struktuuri säilitamine.
Kultuuriliselt on telekommunikatsioon suurendanud avalikkuse juurdepääsu muusikale ja filmile.

Kultuurilised teenused on erinevalt regioonist erinevad ning neid tuleks igas regioonis uuesti hinnata.
Kultuurilis - ajalooline arenguteooria- Sotsiaal-konstruktivistlik õppimise käsitlus
Kultuuriliseks objektiks on Madagaskari Ta on mitu korda kerkinud ja taas maha kulutatud.

Kultuurilisele alaväärsustundele – läheb veel tükk aega, kuni me ooperilugu sajandipikkuseks
Kultuurilised tähendused – kehakeel argielus vastavalt ajastule ja ühiskonnale.
Kultuurilis - poliitilise liikumise (Risorgimento) agar pooldaja.

Kultuurilistest taustadest on inimestes rohkem ühiseid jooni, kui erinevaid.
Kultuurilistel faktoritel on sügav mõju klienditeeninduse eristamisel.

Kultuurilisest keskkonnast on samuti seiklusturisti jaoks oluline.
Kultuurilised vajadused ehk ühiskonnast tingitud vajadused

Kultuuriliselt lõuna - Skandinaavia kultuuriprovintsiks.
Kultuurilis - ajalooline mõtlemiskäsitlus.

Kultuurilised juured on Aafrikas ja Prantsusmaal.

Kultuurilis - ajaloolise keskkonna.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto