Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Kuld on eredat kollast värvi, mida on ajalooliselt peetud atraktiivseks, lisaks on ta pehme, tihe, läikiv ja kõige vormitavam ning plastilisem väärismetall. Juba eelajaloolistest aegadest alates on kulda peetud tähtsaimaks metalliks. Egiptuse hieroglüüfid kirjeldavad kulda juba aastal 2 600 eKr. Ka Vanas Testamendis mainitakse mitmetes kohtades kulda.
Kuld on väärismetall. Normaaltingimustes on ta võrdlemisi pehme kollane metall, mille tihedus on 19,7 g/cm³. Kulla sulamistemperatuur on 1064°C Kuld mineraalina Kuld on isotroopne kuubilise süngoonia mineraal. Polarisatsioonimikroskoobis on ta maakmineraalile tüüpilisena läbipaistmatu. Lõhenevus ja magnetilisus puuduvad. Kullal on metalliläige.
Kuld - , hõbe- ja pronksmedaleid ● Universiaadil võitis kuldmedali ● 2006 Valgetähe 4. klassi teenetemärk ● 2007, 2008 ja 2011 aasta meessportlane ● 8. detsember 2008 anti talle Eesti Olümpiakomitee teenetemärk ● 2009 Valgetähe 1. klassi teenetemärk ● 2010 Aasta Kergejõustiklane Johannes Kotkas ● 3. veebruar 1915 - 8. mai 1998

Kuld on   siirdemetallide   ja   võivad   moodustada  pandeemiliste trivalentsete ja univalent katioone upon solvateerumisaste. At STP on  rünnanud aqua regia, moodustades chloroauric happe ja aluseliste lahuste tsüaniid,  kuid   mitte   vesinikkloriid,   nitraatlämmastikuna   või   vääveltrioksiidiga   happed.
Kuld - kübarnarmik Hydnellum aurantiacum Pruun kübarnarmis Hydnellum ferrugineum Pecki kübarnarmik Hydnellum peckii Mugul-põdramokk Sarcodon glaucopus Selts Thelephorales Sgk Thelephoraceae Harilik lehternahkis Thelephora terrestis Selts Dacrymycetales Sgk Dacrymycetaceae Suur sarvik Calocera viscosa Väike sarvik Calocera cornea Alamhõimk.
Kuld on kõige inertsem metall, milline seisab pingereas kõigist teistest metallidest kõige paremal pool, normaaltingimustes reageerib see enamiku hapetega ja ei moodusta oksiide, mistõttu arvati ka väärismetallide hulka erinevalt teistest tavalistest metallidest, millised on kergesti purunevad keskkonnamõjude toimel.

Kuld on inimkonna ammune tuttav, mis ei ole olnud mitte kunagi meie sõbraks, ning mis on toonud palju õnnetust ja häda, kuid on sellest hoolimata saanud suure kuulsuse ja külgetõmbava jõu. Inimesed on teinud ränkrasket tööd kulla leidmise nimel.
Kuld on väärismetall nimega aurum, lühendatult Au. Kulla järjekorranumber on 79 ning selle aatommass on 197. Kuld on kollase tooniga, pehme ja raske metall (tihedusega 19 300 kg/m3). Sulab temperatuuril (1064.18 °C). Kuld on ka hea elektrijuht.
Kuld on I perioodi element, mille järjenumber on 79 ja aatommass on 196,9665. Normaaltingimustel on ta võrdlemisi pehme helekollane läikiv metall, mille tihedus on 19,32 g/cm3 ja kõvadus 2,5-3. Lõhenevus ja magnetilisus kullal puuduvad.

Kuld on väärismetall. Normaaltingimustel on ta võrdlemisi pehme kollane metall, mille tihedus on 19,7 g/cm³. Kulla sulamistemperatuur on 1064°C. • Kirp (lk 477) - Kirp kuulub tõeliste parasiitide hulka, elades oma "peremehe" verest.
Kuld on oma kõrgeima punkti saavutanud tavaliselt perioodil September-Detsember. Välja arvatud aastatel 2006 ja 2008. Peamiseks põhjuseks on toodud pulmad Indias, Hiinas ja muudes Ida-Aasia riikides, kus peamiseks kingituseks oli kuld.
Kuld on keemiline element, mille sümbol on Au ( ladina keeles: aurum). Järjenumber on 79. Kuld on väärismetall, mis on suure tiheduse (19,7 g/cm³), läikiv, pehme ning kõige paremini vormitav ja kõige plastilisem metall.

Kuld on väärismetall. Normaaltingimustel on ta võrdlemisi pehme kollane metall, mille tihedus on 19,7 g/cm³. Kuld on plastiline, seega kergesti töödeldav ja võimaldab sepistada väga erineva kujuga esemeid.
Kuld on keemiliselt passiivne, ta reageerib ainult väga väheste ainete segudega (nt. kuningveega, mis on lämmastik- ja kloriidhappe segu). Kulla tähiseks on Au, mis tuleb ladinakeelest sõnast aurum.
Kuld on kollane metall, väga vastupidav korrosioonile, kasutatakse elektroonikas ja elektrotehnikas eriti vastutusrikaste kontaktide korrosioonikindlate katete, fotoelementide jne. valmistamiseks.

Kuld - ja hõbe lehtedest jätkuva kasutuse, aga aristrokraatide teenistuses olevad juveliirid hakkasid kasutama granulatsiooni- ja filigraantehnikat ilustamaks väärismetallidele ornamente.
Kuld - , hõbe- ja pronksmedalid (Pilt 1 lk 12). Kullast ja hõbedast valmistatud kuldmedaleid (60×3 mm, kaal 134,1 grammi, kulda 6 grammi) valmistati kokku 483 ja neid anti 416 sportlasele.
Kuld on plastiline, see tähendab, et see on kergesti töödeldav, nagu näiteks ka tina, hõbe ja vask. Ehetes kasutatav kollane kuld sulatatakse tavaliselt kokku hõbeda või vasega.

Kuld on tuntud ja kasutusel juba väga ammustest aegadest, nt. Müntide valmistamiseks. Looduses peamiselt ehedana leiduvat metalli hakati juba varakult kasutama väärismetallina.
Kuld on üks komponente kvaliteetsete CD- de peegelkihis.  Et hoida lennukite piloodikabiinide aknaid jäävabana, pannakse klaasi sisse väga õhuke kullakile.
Kuld on läbi ajaloo oma väärikuse säilitanud ja korduvalt tõestust leidnud kaitsevahend kõikvõimalike majanduslike katastroofide vastu.” (Kosares 2007, 91)

Kuld on raske metall, tiheduseda 19 300kg/m3. Ta sulab temperatuuril 1064.18 °C. Kuld on samuti hea elektrijuht ning ta on keemiliselt inertne, kuid mitte alati.
Kuld on põlu all, sellest tehakse orjadele ahelaid hoopis jne. 7. orjad on utooplaste endi või teiste maade kurjategijad, nemad teevad mustemaid töid.
Kuld on sobiv investeering ka finantsmaailmaga vähem kursis olevale inimesele, kuna ei pea igapäevaselt jälgima majandusuudiseid ja neid analüüsima.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kuld on väga raske metall: puhtast kullast kuul 46 mm läbimõõduga kaalub 1 kg. Ühe liitrine kullaliivaga täidetud pudel aga kaalub ca 16 kg. Kulla raskus on selle kaevandamisel oluliseks eeliseks. Kõige lihtsamad tehnoloogilised protsessid nagu näiteks kullauhtmine lüüsides, lubavad kätte saada küllaltki suure koguse kulda uhutavast veest.
Kuld on väärismetall. Normaaltingimustel on ta võrdlemisi pehme kollane metall, mille tihedus on 19,7 g/cm³. Kulla sulamistemperatuur on 1064°C.
Kuld on keemiline element järjenumbriga 79.Kullal on üks stabiilne isotoop massiarvuga 197.Keemilistelt omadustelt on kuld väheaktiivne metall.

Kuld on hea elektrijuht kasutatakse seda peaaegu kõikvõimalike kõrgtehnoloogilistes seadmetes, kus elektrilised ühendused on väga olulised.
Kuld on väga haruldane aine, esinedes maakoores ainult 3 ühikut iga miljardi kohta (0,000000003). Sellega võib seletada kulla kallist hinda.
Kuld on niivõrd hea ehtematerjal, sest ta ei ole toksiline, ei tõmbu õhuga kokku puutudes mustaks, ei määrdu ja säilitab oma väärtuse.

Kuld on stabiilne ja pikaajaline investeering, mille pealt ei maksa kiiret kasu oodata, kuid pikas perspektiivis on see tasuv ja ohutu valik.
Kuld on tuntud ja kasutusel juba väga vanadest aegadest, sh müntide valmistamiseks – kuld on paljude maade rahandussüsteemide aluseks.
Kuld on suurepärane vara säilitaja, tagab kindluse majanduse kehvematel aegadel ning teatud tingimustel võimaldab teenida ka kasumit.

Kuld on tihe, plastne, läikiv ja pehme väärismetall; see on nii keemiline element kui ka lihtaine, mis esineb looduses mineraalina.
Kuld on loodusvara, mille varud on piiratud ja mille tootmine on võimalik ainult leiupiirkondades ja tootmiskulud on kasvutrendiga.
Kuld on I perioodi element, mille järjenumber on 79 ja aatommass on 196,9665. Ta on veel isotroopne kuubilise süngoonia mineraal.

Kuld on keemiline element, mille ladina keelne nimetus on Aurum ning tema kristallstruktuur on tahkkeskendatud kuubilise võrena.
Kuld on kuubilise süngoonia mineraal. Polarisatsioonimikroskoobis on ta maakmineraalile tüüpilisena läbipaistmatu.
Kuld on haruldane metal, kui leidumise tõttu ehemetallina pävis ta oma värvi ja läikega meie eellase tähelepanu.

Kuld - 2Na((Ag(CN)2))+Zn2Au+Na((Zn(CN)4)) (Kuld ei reageeri isegi tugevate oksüdeerijatega, nagu lämmastikhape)
Kuld on kollase värvusega, ta on pehme ning kõvadus on 2,5. Pehmuse pärast kasutatakse kulda vaid sulamitena.
Kuld on keemiline element, mille sümboliks on Au (lad. Aurum). Kulla sulamistemperatuur on 1065 kraadi.

Kuld on tähtis väärismetall, mida on sajandeid kasutatud rahana, vara säilitajana ja juveelinduses.
Kuld on lõhnatu ja maitsetu tänu oma inertsusele, sest metallidele annavad maitse metalli ioonid.
Kuld on keemiline element, mille sümboliks on Au (lad. Aurum). Kulda peetakse päikese metalliks.

Kuld on kallis väärismetall, siis seda said lubada endale ainult rikkad valitsejad ehk vaaraod.
Kuld on kollane, ilus, väga pehme ja plastne raskemetall, mis juhib hästi soojust ja elektrit.
Kuld on jõukuse sümbol ning meeldib seetõttu inimestele, kuid tal on palju muidki huvitavaid

Kuld on kõige mõjuvõimsam metall ilmas, mille pärast on inimene võimeline isegi tapma.
Kuld on väga heade omadustega metall ning suures osas ka tänu sellele kõrgelt hinnatud.
Kuld on valuutametall, mille vanim kasutusala on juveelitoodete valmistamine ja müntide

Kuld - , hõbe- ja pronksmedal; bioloogias hõbe ja pronks; füüsikas hõbe ja pronks.
Kuldaarete puhul on norra arheoloogid veendunud , et seda ohverdati jumalatele , eelkõige Odinile.
Kuld - Ämblik, Must-Vähk jne. Seda, millist nime väike Raimond kasutas, pole teada.

Kuld on loodusvara, mille varud on piiratud ja mille kaevandamiskulud üha suurenevad.
Kuld - soverbiell – Sowerbyella imperialis krookustorik – Hapalopilus croceus
Kuld on ülihea elektrijuht, tänu millele on ta kasutust leidnud elektroonikas.

Kuld on pehme, tihe, läikiv ja kõige vormitavam ja plastilisem väärismetall.
Kuld on erekollast värvi ja kulla pind on läikiv kuna ta ei reageeri õhu ning
Kuld - , hõbe- ja pronksmedaleid paljudel rahvusvahelistel võistlustel MM-l ja

Kuld on üks vähestest elementidest, milline leidub looduses ehetükkidena.
Kuld - ja hõbemüntide tootmine ja hoidmine on kulukas, transport tülikas.
Kuld on vara viimase häda korral ja seega kõige olulisem osa varandusest.

Kuld on arvatavasti üks esimesi metalle, mida inimene tundma on õppinud.
Kuld on tuntud ja kasutusel juba väga vanadest aegadest, sh müntide
Kuld on I perioodi element, mille järjenumber on 79 ja aatommass on

Kuld on peaaegu kõigis keeltes saanud oma nimetuse päikese järgi.
Kuld on päikene, osata kulda teha tähendab Jumalaga võrdne olla.
Kuld on pehme (kõvadus 2,5), raske (tihedus 19 300 kg/m3) metall.

Kuld on arvatavasti teine inimese poolt kasutusele võetud metall.
Kuld on väga pehme metall ja ei talu mehaanilist töötlemist.
Kuld – selle kaevandamine on kiirelt kasvav tööstusharu.

Kuld on üks esimesi metalle, mida inimene tundma õppis.
Kuld on tihe, plastne, läikiv ja pehme väärismetall.
Kuld - kukeseenik on pisut väiksem ja peenema jalaga.

Kuld on põlu all. Ahnuse pattu tõukab see tagant.
Kuld on ka paljude maade rahandussüsteemi aluseks.
Kuld - ja hõbenõusid ning töödeldud kalliskive.

Kuld – metalliläige, lõhenevus ja magnetilisus
Kuld on isotroopne kuubilise süngoonia mineraal.
Kuldaeg 61 - 64. Hilisematele stiilidele m]ju avaldav.

Kuld on aga reaalselt Sinu käes ja puutumatu.
Kuld on põimitud ka paljudesse müütidesse.
Kuld on kergesti sepistatav ja veniv metall.

Kuld on raha ja ehete valmistamise materjal.
Kulda n - ö võltsida, lisades seda kullale.
Kuld on kõige elektronegatiivsem metall.

Kuld on väga pehme ja suure tihedusega.
Kuld on pehme ja läikiv väärismetall.
Kuld2006 - 7,5+7,5 km suusavahetusega sõit

Kuld - , 7 hõbe- ja 12 pronksmedalit.
Kuld - mündid ja langenud hobustega.
Kuld – METALLIDE KUNINGAS referaat

Kuld on saanud nime päikese järgi.
Kuld on üks ihaldatumaid metalle.
Kuld on pehme ja hakaksid kuluma

Kuld - Merikoger 45-50 12-24 20
Kuld on kergesti töödeldav.
Kuld on püsivamaid metalle.

Kuld2006 - 10 km klassikatehnikaTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun