Sõnu seletav sõnaraamat

Kujutlus on psüühiline protsess, mille peamiseks tunnusjooneks on objektide või olukordade psüühilise kujundi (vaimse elamuse) teke mäluandmetest ilma vastavate ärritajate otsese mõjuta meelelelundeile. Fantaasia on kõrgem psüühiline protsess, meelelise tunnetuse ja abstraktse mõtlemise vaheaste , kus varasema meelelise kogemuse alusel luuakse uusi psüühilisi kujundeid.
Kujutluses on võimalik seda läbi rääkida. Tihtipeale kasutataksegi seda võtet, sest see lõpetamata asi inimese sees võib saada lõpetatuks, kui ta peab sellist kujutletavat dialoogi (vahetades rolle, vastates iseendale). Lõpetamata asjade tunnuseks on mingid seotud emotsioonid.
Kujutlus on psüühiline protsess, mille käigus luuakse objektide ja olukordade psüühiline kujund mäluandmetest ilma vastavate ärritajate otsese mõjuta meeleelundile. Kujutlust saab inimene ise muuta ja vahetada, hallutsinatsioon aga on pealesunnituma iseloomuga.

Kujutlus - , mälu-, mõtlemis-, otsustamis- ning liigutusprotsessid viiakse ellu mitmetasandilise infotöötlussüsteemi poolt, mis kodeerib objektiivse maailma kohta käivat teavet sisemiste teabeesinduste (representatsioonide) vahendusel.
Kujutlus - võime mõista ühiskonda laiemalt (ajalooline tundlikkus, antropoloogiline vaade, kriitiline meel). Millest koosneb sotsioloogi vaatekoha olemus? ??? Vaatenurk e. aspekt, millest mingi teadus mingile objektile läheneb.
Kujutlus on psüühiline protsess, mille peamiseks tunnusjooneks on objektide või olukordade psüühilise kujundi (vaimse elamuse) teke mäluandmetest ilma vastavate ärritajate otsese mõjuta meeleelundeile.

Kujutlusperioodi lõppedes on laps rohkem kui üheski teises eas valmis kiiresti ja ahnelt õppima, saama “suureks”, et võtta endale kohustusi, alluda distsipliinile ja täita ülesandeid.
Kujutlusel on õppimise olemusest äärmiselt otsustav roll, mis määrab meie suhtumise õpetatamisse/õppimisse. Õpetaja edastab infot õppegrupile, kes selle vastu võtab.
Kujutlus on tegelikkuse esemete ja nähtuste meelelis piltlik peegeldus, mis tekib varemtajutu otsese mõjuta meeleelundeile, kuid eeldab varasema kogemuse olemasolu.

Kujutlus on lisaks kas reprodutseeriv või loov kujutlus (ehk fantaasia). Reprodutseeriv taaskordab mingisugust vana eeskuju, varasemat teadmist või kogemust.
Kujutluspildid on tulnud evolutsiooniliselt inimestele kasuks, sest nende abil paaraneb inimese loovus ning loovus on kasulik mitmesuguste probleemide lahendamisel.
Kujutluspildid on tekkinud meedia mõjutuste tõttu ning ma ei ole kunagi mõelnud sügavamate põhjuste ega terrorismi olemuse peale.

Kujutlus - ja arutlusvõime omandamine, probleemide lahendamine ehk siis tegevustega, mida käsitletakse intellektuaalsetena.
Kujutlused on üldistatud ja vähem detailsed, kui just ei esine eideetilist mälu, mille puhul inimne kujutleb detailselt.
Kujutlus inimesest on piibellik. -) Kaduma on läinud keskmine dimensioon: inimese ankurdatus kultuuri, rahvasse,

Kujutluse korral on representatsioonid (esindused) aktiveeritud ilma aktuaalse stimulatsioonita.
Kujutlus - motoorne • Sama võiks kehtida nt tuttava näo otsimises teiste hulgast.
Kujutlused on omandatud, peaks võimalikult tugev orgasm olema selle sammu kliimaksiks.

Kujutlus on varem tajutud kujundite reprodutseerimine taasesiletoomine teadvuses.
Kujutlus on seotud mõtlemisega, lapse mõtlemisoperatsioonide arenguga.
Kujutluslaadi põhitonaalsus on see, et eestlaste teoorjuseaegset elu kujutatakse süngelt.

Kujutlus – varem tajutud kujundite uuesti esiletoomine teadvuses.
Kujutlus - sõnamängud -välised abivahendid -üleõppimine jpm ).
Kujutlus on samasugune tõe lähendus kui matemaatiline tõestus.

Kujutlus on tegelikkuse keelelise tunnetuse sisuline komponent.
Kujutlus on taju, mis esineb ilma meeleorganeid ärritamata.
Kujutluse tekkel on kahesugused asjaolud: erinevad meeled.

Kujutlus on üldisem ja ebatäpsem kui taju.
Kujutlus on selle taasesitlus meie meeltes.

Kujutlus – vastuvõtja tõlgendus.
Kujutlusi luua on aga eelenevalt olemas.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto