Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kuivendussüsteem on maade kuivendamise otstarbel reguleeritud looduslike ja kaevatud tehisveejuhtmete kogum, mis ühe keskse veejuhtme − peakraavi − kaudu annab oma vee edasi suublasse. Kuivendussüsteemi koosseisu kuuluvad ka neil asuvad ehitised (sillad, truubid, purded, regulaatorid). Ühte kuivendusvõrku võib seega kuuluda üks või mitu kuivendussüsteemi.
Kuivendusintensiivsuse kriteerium on kokkuvõtlikult nõue, mida esitab põllumajanduslik tootmine maaparandusele. Kuivendusintensiivsuse alus näitab, mille põhjal on vajalik intensiivsus määratud e. millise tootmistingimuse parandamiseks on vaja maad kuivendada.
Kuivendussüsteemi suublaks on tavaliselt kas vooluveekogu (jõgi, oja, kanal) või seisuveekogu (meri, järv, veehoidla). Mõnikord on võimalik suublaks kasutada maa-alust veemahutit – karstitühimikku või hästi vettjuhtivat pinnast.
Kuivendus - ja niisutussüsteemid, vee saamine kalakasvatuseks jms) on vaja osata arvutada äravoolu iseloomulikke suurusi: äravoolunormi, max- ja minvooluhulki või vooluhulka ühel või teisel kuul või aastaajal.
Kuivendussüsteem - on ette nähtud igapäevaseks laeva alumistesse osadesse koguneva vee eemaldamise tavalistes eksplotatsiooni tingimustes 1) kondentsvesi 2 )vesi mis tuleb torudele laeva tihedusest ja korpuse pragudest.
Kuivendussüsteemi detailvõrgu ehk detailkuivendusvõrgu ülesanne on veerežiimi vahetu reguleerimine s.o. kuivendatavalt maa-alalt liigvee (nii pinna- kui ka põhjavee) vastuvõtmine ja põhivõrku edasijuhtimine.
Kuivendussüsteemiks nimetatakse maa kuivendamiseks rajatud veejuhtmete kogumit koos nendel olevate rajatistega, millest ühise keskse veejuhtme ehk ühise suudme kaudu juhitakse vesi suublasse.
Kuivendussüsteemi detailvõrguks ehk reguleerivaks võrguks nimetatakse neid veejuhtmeid, mis võtavad mullast vastu liigvee ja juhivad selle edasi suurematesse veejuhtmetesse - põhivõrku.
Kuivendusintensiivsuse kriteerium on mõõdetav kvantitatiivne suurus, mida saab aluseks võtta reguleeriva võrgu projekteerimisel ja rajatud kuivendussüsteemi kvaliteedi hindamisel.
Kuivendusviisi on suunatud pinnavee äravoolu kiirendamisele ning kolm viimast mulla veemahutavuse suurendamisele ning veevarude ümberpaigutamisele mullaprofiilis.
Kuivendussüsteem on maade kuivendamise otstarbel reguleeritud looduslike ja kaevatud tehisveejuhtmete kogum, mis peakraavi kaudu annab oma vee edasi suublasse.
Kuivenduskraavide ega - dreenide vett juhtida suublasse (jõkke, järve, merre) otse, vaid läbi looduslähedase puhasti - kraavilodu, puhvertiigi.
Kuivendussüsteem on ette nähtud igapäevaseks laeva alumistesse osadesse koguneva vee eemaldamiseks tavalistes ekspluatatsioonitingimustes.
Kuivendusviis – meetodi all mõistetakse abinõusid ja võtteid, mille abil liigniiskus kuivendatavalt maalt kõrvaldatakse.
Kuivendustööd on kallid. Ühe hektari kuivenduse hinnaks ligikaudu võib lugeda 30… 50 tuhat krooni.
Kuivenduse seisukohalt on vajalik suur läbilaskevõime ja arvutuslikul perioodil madal veetase.
Kuivendus - ja vee-eemaldussüsteem sellistesse, kus need süsteemid on olemas.
Kuivendussüsteemiks - kuivendusvõrgus võib olla üks või mitu kuivendussüsteemi.
Kuivenduskraavide võrk on osaliselt kinni kasvanud, seetõttu on vee äravool aeglane.
Kuivenduskraav on ettekäändeks, mis võimaldab Pearul konflikti vallandada.
Kuivendus - (trümmipilsi-, осушительная, masina pilsi-),
Kuivendussüsteemide ehitamine on võimaldanud kasutada alaliselt liigniiskeid muldasid.
Kuivendus vees on aga nii orgaanilist ainet kui biogeene rohkesti.
Kuivenduskraavis - saab rakendada metsakuivendamisel.
Kuivendus on mõeldud ajutise abinõuna.
Kuivendus - ja kõvera ordinaadid.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun