Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Kriteeriumi algväärtus on 0,33 ning kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse enne muutmist on 0,33/(1–0,33) = 0,49. Väärtuse muutmisel 0,33lt 0,99ni, on kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse 0,99/(1-0,99) = 99. Isegi sel juhul jääb liidriks Swedbank (0,319), sellele järgneb Salva (0,318) ning If kindlustus jääb kolmandaks (0,316). Eelkirjeldatud muudatus on vähetõenäoline, kuna see eeldaks taastamise ulatuse kriteeriumi tähtsuse suurendamist 99*(1/0,49) = 202 korda.
Kriteeriumiks on   väljakute   ja   varustuse  olemasolu. Näiteks, kui naabruskonnas on ainult üks suurem korpalliväljak, mida  kasutavad   suurem   osa   lastest,   siis   nad   tõrjuvad   välja   ülejäänud   huvialade  esindajad. Mängu võetakse meelsamini neid lapsi, kellel on paremad võimed ja  need,   kes   on   nõrgemad   jäävad   paratamatult   tegevusest   välja,   tegemata   neile  spetsiaalseid   järeleandmisi.
Kriteeriumid 1 - 8. 2. Personal (personali kvalifikatsioon ja areng, personalipoliitika). Kriteeriumid 9- 12. 3. Õigused (õigused ja kohustused). Kr 13-15. 4. Eetika (eetikastandard, rollid ja vastutused). Kr 16 – 19. 5. Koostöösuhted (koostööpartnerid teenuse osutamisel). Kr 20-21. 6. Osavõtt (teenuse kasutajate kaasamine, teenuse kasutajate volituste suurendamine). Kr 22-25. 7. Isikukesksus (kliendi vajaduste väljaselgitamine, ind. Rehab.

Kriteeriumiks on   jäetud   seaduste  järgimine. Ometi on eetika Euroopa kultuuriruumis juba rohkem kui kaks aastatuhandet  olnud poliitika ja õiguse vundamendiks. Vana­Kreeka poliste tavade kohaselt on poliitika  ja eetika lahutamatud, seega eetiliselt õige on ka poliitiliselt õige. Ent poliitikas kehtivad  teised   reeglid   kui   eetikas   –  piiriks   on   loomulikud   õigused.
Kriteeriumi algväärtus on 0,13 ning kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse enne muutmist on 0,13/(1–0,13) = 0,15. Väärtuse muutmisel 0,13lt 0,28ni, on kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse 0,28/(1-0,28) = 0,39. Eelkirjeldatud muudatus on küllaltki tõenäolline, kuna see eeldaks aastase kindlustusmakse kriteeriumi tähtsuse suurendamist kõigest 0,39*(1/0,15) = 2,6 korda.
Kriteeriumiks on tema jõud; jõupunktid=monaadid (asjade elemendid). Monaadi tunnused: 1)pole kuju, kuna see võimaldaks jagatavust; 2)neid pole võimalik substantsidena sünnitada ega hävitada; 3)individuaalsed (üks pole teisega identne); 4)"akendeta". Monaadid on pidevas muutumises: sisemine tung täiusele põhjustab nende üleminekut ühelt pertseptsioonilt (=seisund) teisele.

Kriteeriumi algväärtus on 0,33 ning kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse enne muutmist on 0,33/(1–0,33) = 0,49. Väärtuse muutmisel 0,33lt 0,98ni, on kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse 0,98/(1-0,98) = 49. Eelkirjeldatud muudatus on vähetõenäolline, kuna see eeldaks vara kindlustuse määra kriteeriumi tähtsuse suurendamist 49*(1/0,49) = 100
Kriteeriumideks on tunnused „ei olnud võimeline aru saama oma keelatusest“ ja „ei olnud võimeline oma käitumist vastavalt sellele arusaamisele juhtima“. Meditsiiniliste kriteeriumidega on määratletud need psüühikahäired, mille tagajärjel isik ei olnud võimeline oma tegude keelust aru saama või neid vastavalt sellele arusaamisele juhtima.
Kriteeriumit – kvaliteet, tarnekindlus, kiirus ja paindlikkus Kvaliteedi-tootlikkuse-paindlikkuse vahel võivad tekkida vastuolud (nende lahendamiseks vaja operatsioonijuhtimise meetodeid). Vastuolud:  Tootlikkuse ja kvaliteedi vahel – kui tahta kõrget tootlikkust, siis võib selle all hakata kannatama kvaliteet.

Kriteeriumivaliidsus – kirjeldab iseloomustatava kontrollivahendiga saadud näitajate ja sellest sõltumatu vahendiga saadud tulemuste kokkulangevuse määra (samasusvaliidsus ja prognoosiv valiidsus). Kontrollvahendi reliaablus iseloomustab korrektsust, millega kontrollivahend võimaldab õpitulemusi mõõta.
Kriteerium – Mallow Cp statistik • Alternatiivsete mudelite leidmisel on eesmärgiks leida mudel, kus Cp on võrdne või väiksem kui k+1. • Kui mitu mudelit vastavad sellele kriteeriumile, tuleb kontrollida, kas muutujad nendes regressioonimudelites on statistiliselt olulised.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kriteerium – korrigeeritud deterimantsioonikordaja • Mitmese regressioonimudeli konstrueerimine – sõltumatute muutujate valik – toimub mitmes etapis (etappide arv sõltub sõltumatute muutujate arvust) • Parimaks mudeliks osutub mudel, kus korrigeeritud determinatsioonikordaja omab kõige kõrgemat väärtust (parameetri hinnangud peavad olema selles mudelis statistiliselt olulised, võrrelda t‐statistikuväärtust t‐kriitiliseväärtusega)

Kriteeriumite 1 – 3 paikapidavust peab olema kontrollitud arvutuslikult tarkvarapaketiga PHPP ja õhupidavust peab olema mõõdetud meetodil Blower-door test, kusjuures mõõdetav väärtus on n50 näitaja, standardi EVS-EN 13829 alusel.
Kriteeriumiks on vaatlus. Kuid ta jagab selle väite kaheks: 1) leidub teadmise ülim allikas, millele teadmist tagasi viies on võimalik lõplikult kindlaks teha teadmise tõesust; 2) niisuguseks teadmise allikaks on just vaatlus.
Kriteeriume on kahte liiki, mille alusel hüvitist makstakse: Esimesel juhul saavad abi need, kes kuuluvad mingisse riskigruppi, näiteks kõik uudega inimesed omavad õigust invaliidsuspensioile, riik maksab toetust orbudele.

Kriteerium on tulemusvektori komponendi eesmärksüsteemi komponendile vastavuse hindamise vahend, st kriteerium väljendab tulemusvektori komponendi eesmärksüsteemi komponendi ühikutes.
Kriteeriumitega võrreldes on siiski enam vaeva nähtud, saab töö hinde “hea”. Komplitseeritud teemade puhul võib kirjutaja iga ja kogemust arvesse võttes teha mööndusi töö teaduslikkuse osas.
Kriteeriumitest on välja jäetud vara kindlustuse määr, kindlustuse makse ning lepingu sõlmimise mugavus, kuna tegemist on universaalsete kriteeriumitega, mis ei sõltu stsenaariumist.

Kriteerium t - stat peab olema üle 2 , saadud lahendis oligi see üle 2. Kuna osa näitajaid klapib sellega, mis peab olema, ja osa mitte, siis ei saa lugeda päris usaldusväärseks.
Kriteeriumiteks on ausus, positiivne suhtumine, kirg kuulamise, õppimise, arenemise vastu, soov anda endast iga päev parim, pädevus ja enesekindlus ning viiendaks, tähelepanelikkus.
Kriteerium on mõõdetav kvantitatiivne suurus, mida saab aluseks võtta detailvõrgu projekteerimise aluste väljatöötamisel ja ehitatud süsteemide kvaliteedi hindamisel.

Kriteeriumidest – tööstusühiskonna puhul peetakse tähtsamaks tööstustootmist ja tootmisvõimsust, postindustriaalses ühiskonnas aga teaduse ja tehnoloogia osa majanduses.
Kriteeriumit – eestvedamine, poliitika ja strateegia, töötajad, partnerlus, protsessid –, mis suunavad tähelepanu sellele, mida on vaja teha tulemusteni jõudmiseks.
Kriteeriumi algväärtus on 0,13 ning kriteeriumi suhe ülejäänud kriteeriumitesse enne muutmist on 0,13/(1–0,13) = 0,15. Väärtuse muutmisel 0,33lt 0,97ni, on kriteeriumi suhe

Kriteerium ehk eristamise Nõustumine / Uus Nõustumine / JAH EI kriteeriumi põhjendus või millegi üle otsustamise kriteerium põhjendusega kriteeriumi põhjendus
Kriteeriumitest on suurim osakaal taastamise ulatusel (0,335) ja koduse vara kindlustusel (0,335). Kriteeriumitest kõige väiksem kaal on kahju hüvitamise ajal (0,042).
Kriteeriume on ummikusse jooksnud ning selles olevat süüdi metafoor, nagu peegeldaks inimese sisemaailm, teadmised või keel välismaailma, loodust või reaalsust.

Kriteeriumite hindamine - paigutada kriteeriumid (nõuded) pingeritta 4. alternatiivide väljaselgitamine, ehk valikuvõimalsuete väljaselgitamine 5. alternatiivide analüüs.
Kriteeriumiks on sisetundel põhinev südametunnistuse hääl . Kui me näeme midagi ebaeetilist toimuvat, tekitab see meis tugevaid emotsioone.
Kriteerium - kõik info jääb alles, kui avatakse ja sulgetakse vähemalt kaks korda kiiremini kui on signaali maksimaalne sageduses.

Kriteeriumitena on sotsiaalpsühholoogid välja toonud järgmised: inimesed suhtlevad pikema ajavahemiku, mitte ainult mõne minuti
Kriteeriumis on selgitavalt välja toodud ka tabelis 2. (Vt tabel 2) Muutuste hulk ja raskus kummaski silmas võib olla erinev.
Kriteerium on sõna, mida väljaspool väitlust kasutatakse suhteliselt vähe ning mis paistab esmapilgul olema keeruline.

Kriteerium on majanduslike otsuste puhul universaalne ja sobib hästi ka keskkonda puudutavate otsuste langetamisel.
Kriteerium on täpselt paika pandud: kui aineline kahju on üle miljoni dollari või hukkub rohkem kui 100 inimest.
Kriteerium tähendab väitluskaasuse puhul ühist eesmärki, mille tõestamise poole kõik argumendid liiguvad.

Kriteeriumis on nõuete vastu tõsiseid eksimusi, kuid tööd võib siiski arvestada, on hinne 1/3 maksimumist.
Kriteeriumites on tema teooria vähemasti teadusfilosoofia probleemistiku valguses teaduslikuna käsitletav.
Kriteerium - teatud tingimus/ nõue, mille põhjal asju võrreldakse ning nende üle otsustatakse.

Kriteeriumideks on klientide vajadused ja ootused, mida püütakse vastavalt võimalustele rahuldada.
Kriteeriumiteks on kuivendusnorm (põhjavee sügavus maapinnast) ja põhjaveetaseme alanemiskiirus.
Kriteerium on logikaavaldis. Kui ta väärtuseks on “tõene”, siis kirje väljastatakse.

Kriteeriumiteks on eluga rahulolu, vähene surmahirm ja teadmine, et inimene ise otsustab oma elu
Kriteeriumiks määratlemiseks on see, et neid on võimalik osta ka mitteliikmetel (Kõuts ja Vihalemm, 2004).
Kriteeriumit – töötajate, klientide ja ühiskonnaga seonduvad tulemused ning toimivuse

Kriteeriumiks on nauding. Hedonismile rajas Aristippos tunnetusteooria e. sensualismi.
Kriteerium on loogikaavaldis, kus võib kasutada võrdlusi ja loogikatehteid.
Kriteeriumiteks on kasutus, läbilaskevõime, käibeaeg, ooteaeg, reaktsiooniaeg.

Kriteeriumi arvväärtuseks on kas: fikseeritud normatiiv; etalonalal mõõdetud suurus.
Kriteerium on välja selgitada, millist tuge programmilt eeldatakse.
Kriteeriumiks on võime rakendada kogemust oma tegevusvaldkonnas.

Kriteeriumit – nn „sümmeetrilise optimumi” kriteeriumit.
Kriteeriumvaliidsusel on kaks alaliiki: samasus ja prognoosiv valiidsus.
Kriteeriumi alusel on pädev otsustama tema mantlipärija küsimuse.

Kriteeriumiindikaatorid on kõige olulisemad asjad eesmärkide seadmisel.
Kriteeriumiks on hoone sobivus keskkonnatingimuste aspektist.
Kriteeriumiks on und katkestava äratusärriti intensiivsus.

Kriteeriumiks on võimalikult kauakestev nauditav seisund.
Kriteeriumiks on sisetunne/ südametunnistuse hääl.

Kriteerium – Reynoldsi arv 𝑉𝐿 𝑣𝑑
Kriteeriumiks on neid välja andnud riigiorganid.

Kriteeriumiteks on suurus, kuju ja suuruse ühtlus.
Kriteeriumist – vanus ja vaimne tervis.

Kriteerium - eeskiri, hindamis alus.

Kriteeriumiks on korrastatuse määr.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun