Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kontsertmeister - orkestri esimene viiuldaja või mõne teise pillirühma esimängija 13. vokaalsümfooniline- teos koorile (ja solistidele) ning suurele orkestrile 14. kollaaź (muusikas)- tänapäevane kompositsioonitehnika, mis ühendab muusikalist materjali erinevatest stiilidest ja kasutab sageli otseseid tsitaate varasemast muusikast 15. partituur- helitöö noot, milles on kohastikku välja kirjutatud kõik instrumentaal- ja vokaalpartiid
Kontsertstiil - sai alguse 16. sajandil rikaste kaubalinnade kirikutest, kus ühendati lauljate ja pillide partiisid, vastandati soliste ja suuremaid muusikute rühmi – inglimuusika.
Kontsert –  tavaliselt 3osaline teos solisti(de)le ja orkestrile. Kiiretes osades vahelduvad orkestri­ ja  soololõigud.  Concerto grosso – mitmeosaline orkestriteos, kus väike rühm soolot mängivaid pille võistleb  (vastandub) orkestriga. Need on pidulikud ja rõõmsad teosed, mis võimaldas ära kasutada orkestri kõlavärve  ja luua efektseid kontraste. Corelli ja Vivaldi; saavutab tipu Bachi loomingus – „Brandenburgi kontserdid“ 
Kontsert ON TASUTA.  Kasutatud: http://et.wikipedia.org/wiki/Pilt:JohannesBrahms.jpg http://www.youtube.com/watch?v=ESNbZl4GWm4 http://kultuuriaken.tartu.ee/?event=1325755383 http://et.wikipedia.org/wiki/Johannes_Brahms http://www.tfg.tartu.ee/foyou/wp-content/uploads/2010/11/noot-10469.jpg http://missmolly72.files.wordpress.com/2012/01/piano-sheet-music.jpg
Kontsert - (barokk)koosmäng, üheskoos mängimiseks, kaasalaulmine ja tantsimine,pilliantsambel.(tänapäev) avalik muusika ettekandmine, kindla muusikazanri esitamine.Kolm barikkiajastu levinumad stiilid- kiriklik stiil- jätkas pisut vabamal kujul Rooma koolkonna polüfoonilist kirjaviisi.
Kontsertidele eestis on ansambel esinenud veel Lätis, Leedus, Soomes, Norras, Tšehhis, Austrias, Belgias, Poolas, Venemaal, Prantsusmaal, Türgis, Luksemburgis, Portugalis, Saksamaal, Šveitsis, Inglismaal, Itaalias, Kreekas, Liibanonis, Kanadas ja kindaslti veel mõnes riigis.
Kontsertide aluseks on (ilmselt Vivaldi enese loodud) sonetid, mille eredamad kujundid on kirjutatud partituuri koos teravmeelsete muusikaliste vastetega, samas on see kujundlik programm elegantselt ühendatud traditsioonilise vormiskeemiga.
Kontsert - sonaadi paralleelvorm, eelduseks triost suurem koosseis Concerto grosso- Barokktriole on lisatud suurem ansambel, väike rühkm soolot mängivaid pille on vastandatud suurele orkestrile ( J. S. Bach )
Kontsert - loengu meile seal korraldas ning millega ta väga hästi hakkama sai. Muidugi oli informatsiooni kohati nii palju, et kõik meelde ei jäänud, aga üleüldiselt oli ikkagi huvitav kõike kuulata.
Kontsert d - duuris, RV 95, "La pastorella" • Kontsert C-duuris sopranplokkflöödile, RV 443 • Kontsert C-duuris sopranplokkflöödile, RV 444 • Kontser A-mollis sopranplokkflöödile, RV 445
Kontsert - muusikateos(t)e ettekanne, itaaliakeelse sõna algtähendus on "koosmäng". bel canto- it.k -ilus laul, improvisatsiooniline kaunistuste laulmine; omane laulvus, kergus, kandvus.
Kontsert on reeglina kolmeosaline (k- a-k); kiiretes osades vaheldub orkestri mängitud korduv teema virtuoossete soololõikudega, aeglases osas mängib solist meloodiat orkestri saatel.
Kontsertreisid lääne - Euroopasse. 1830 lahkus poolast, teadmata,et sinna enam kunagi tagasi ei saa. Lahkudes kinkisid sõbrad kaasa urni kodumaa mullaga, mida pidas elulõpuni kalleimaks varaks.
Kontsert - virtuoosne teos suuremale ansamblile või orkestrile basso continuo - harmooniasaade, mida esitavad basspill ja harmooniapill(id), ka selle saate esitajad
Kontsert - virtuoosne teos suuremale ansamblile või barokkorkerstrile loodud üks erivorm on concerto grosso, kus tavalisele barokktriole lisatakse suurem ansambel.
Kontsert - triost suurema koosseisu poolt esitatud mitmeosaline orkestripala Concerta grosso- suurorktester mängib koos vahldumisi väikse ansambliga
Kontsertkoor on tutvustanud ja esindanud Eestit mitmel pool Euroopas ja Skandinaavias ning osalenud arvukatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel.
Kontsert new - York´is, vaatamata hommiku intsidentile, Nirvana andis oma kontserdi, Kurt ei näidanut publikule, mida ta tõeliselt tundis.
Kontsert – concerto algtähendus it k on ‘koosmäng’, žanri- ja stiilinimena tuli käibele 16 saj lõpul Veneetsia koolkonnas.
Kontsertidel on laval ainult kaks tantsijat ja nemad on Eestist – Sandra Palm ja Lilian Laurits, kes teevad ka järgmises videos kaasa.
Kontsertitel kesk - Euroopas. 1944.aastal asus ta taas tööle Tallinna konservatooriumi ja alates 1947. sai temast teooriakateedri juhatja.
Kontsert – sonaadi paralleelvorm, Võidi kasutada sonaadiga kattuvas tähenduses, kuid eelduseks oli trisot suurem koosseis.
Kontserteeriva pianisti - ning dirigendikarjäär, Ferenc Liszt juhatas Weimaris tema esimesi suurteoseid, laienes tuntus heliloojana.
Kontsertmeister on orkestri juhtviiuldaja, kes esitab viiulisoolod ning annab enne kontserti orkestrile häälestuse: a-noodi.
Kontsertbändiks - ja täiesti õigustatult - oma maailmaturneedel purustasid nad kõik senikehtinud publikurekordid.
Kontsert - ja kunstmuusika kirikus Kirikusse jõuab mitmesugusel viisil ka nn kontsert- või kunstmuusika.
Kontsert – sonaati paralleelvorm, see on virtuoosne teos suuremale ansamblile või barokkorkestrile.
Kontsert a - moll I osa • Weimari-aastatel valmis suurem osa oreliteostest! Esines lossikiriku orelil.
Kontsert on väga suur elamus, kui esinejale naudib seda mida ta teeb ja annab endast sada protsenti.
Kontsert on ulatuslik mitmeosaline teos ühele või mitmele soolopillile ja orkestrile.
Kontsert – instrumentaalmuusikavorm, kolmeosaline, kujunes välja klassitsismi ajal
Kontserte on Kangrol veel flöödile, fagotile, viiulile ning kitarrile ja tšellole.
Kontsert – ulatuslik mitmeosaline teos ühele ja mitmele soolopillile, orkestrile
Kontsert - muusika esitamine peakirikutes, mis näitas linna jõukust ja hiilgust.
Kontsert on sellega lõppenud ja rahvas saalis tõuseb oma kohtadelt, et vestelda.
Kontsert on üks muusikažanritest, kus on üks soolopill, mida saadab orkester.
Kontsert - 3-osaline teos barokkorkestrile ja uhele-kahele soleerivale pillile.
Kontsert d - duuris, "La pastorella" 2. Kontsert C-duuris sopranplokkflöödile.
Kontsert – mitmeosaline sonaadivormis teos soolopillile ja orkestrile.
Kontsertmotett – piiblitekstiline laul soolohäälele basso continuo saatel.
Kontsert on virtuoosne teos suuremale ansamblile või barokkorkestrile.
Kontsert - on tulnud itaaliakeelsest sõnast ja tähendab koosmängu.
Kontserteid on üpris palju, ning leiduvad paljudes eestimaa linnades.
Kontsert – soolopillile ja orkestrile kirjutatud 3 osaline teos.
Kontsert – tavaliselt 3osaline teos solisti(de)le ja orkestrile.
Kontsert - lindistused aastastest 1989-1994. Albumid ja singlid
Kontsert - oli orkestrile mõeldud muusikažanr barokiajastul.
Kontsert - zanr, kus soolopill ja orkester koos musitseerivad.
Kontsert - Mitmeosaline teos soolopilli(de)le ja orkestrile.
Kontsert — Milanos mängiti sajale tuhandele inimesele.
Kontsertreisi ülem - Austria provintsilinnades ja - külades.
Kontsert – mitmeosaline sonaaditeos orkestrile
Kontsert c - duuris sopranplokkflöödile, RV 443
Kontserte on loodud kõikvõimalikele pillile.
Kontsert – soolopilli(de)le ja orkestrile.
Kontsert - lindistused aastastest 1989-1994.
Kontsert – muusikateoste avalik ettekanne.
Kontserte on esitatud mitmel pool maailmas.
Kontsert – orkestrižanr barokiajastul.
Kontsert c - duuris sopranplokkflöödile.
Kontsert – muusikateos(t)e ettekanne.
Kontsert - avalik muusika ettekanne
Kontsert - muusika avalik esitamine
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kontsertstiil – esituses läheb enam hinda virtuoossus ja isikupära.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Kontsertstiil - 2.Intermeedium- meelelahutuslik vahemäng tõsises ooperis 3.Primadonna- sopran ooperis 4.Kantaat- koosnes kahest/kolmest retsitatiivi aariapaarist, sarnanes väikese ooperistseeniga 5.Passioon- heliteos koorile,vokaalsolistidele ja orkestrile, mis jutustab Kristuse kannatustest ja ristisurmast.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Kontsertstiil - muusika väljus väikesest koosmusitseerivast ringkonnast suure publiku ette. Vastandina renessansiajastu muusikale (kirikumuusika oli jumalateenistuse funktsionaalne osa, seltskonnamuusika mõeldud koos mängimiseks või tantsimiseks) oli barokkmuusika mõeldud pingsaks kuulamiseks.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun