Sõnu seletav sõnaraamat

Konstruktiivne osa on lahendatud selliselt, et katus on parapetiga lamekatus, mis on sisemise äravooluga. Katuse kaldeks antakse 5° ehk i=1:20. Hoone välisseinteks on projekteeritud monteeritavad raudbetoon sandwich paneelid 310 mm samuti E-Betoonelemendist, soklipaneelideks on samad raudbetoon sandwich paneelid, erinevus vaid soojustuse paksuses, mis solkipaneeli puhul on 120 mm. Siseseinad on kergvaheseinad – metallkarkassil kipsseinad, niisketes ruumides vastavalt niiskuskindel kips.
Konstruktiivne - Destruktiivne kuulamine on tihtipeale lihtsam konsrtruktiiv- sest. Kerge on kritiseerida rääkija välimust, tema hääldust, halba ette- kandmist. Selline kritiseerimine aga võib viia selleni, et tähtis informatsioon jäetakse hoopis tähelepanuta.
Konstruktiivset e. geomeetrilist abstraktsionismi esindas KAZIMIR MALEVITŠ(1878-1935). -Malevitš hakkas Moskvas esimesena maalidel üksnes ristkülikuid ja ruute kujutama -1915. valmis tal teos „Must ruut valgel pinnal“ -“Valge ruut valgel pinnal“ 1918. aastal maalis Kazimir Malevitš valge ruudu valgele lõuendile, mis tema tõlgenduses tähendas ei miski ei miskis.

Konstruktiivne ehk geomeetriline abstraktsionism: Piet Mondrian neoplastitsism, Kazimir Malevitš supermatism Vassili Kandinsky(1866-1944)
Konstruktiivne - tegeldakse teiste oluliste küsimustega. Radikaalne-üldistav tunnetus on ülepea võimatu.
Konstruktiivne dilemma on süllogism, mille üks eeldus koosneb kahest materiaalsest implikatsioonist ning teine eeldus on disjunktsioon implikatsioonide aluste vahel, sümbolkujul [(p→ q) & (t → s)], p ∨ t ⊨ q ∨ s. Tabel 10.8. Konstruktiivse (mittevälistava) dilemma kehtivuse hindamise tabel.

Konstruktiivelement on ehitise osa, mis täidab ehitises alati sama funktsiooni ja neid võib vaadelda ehitusprojektis tinglikult eraldi (näiteks; kandvad seinad, katuse konstruktsioon). Nende maksumused hinnatakse eraldi ning kogumaksumuse leidmiseks summeeritakse üksikute elementide maksumused.
Konstruktiivne võimekus – teaduse saavutuste kasutamine, kaasaegsed treeningu programmid, mudelid, näitlikud vahendid. Analüüsivõime, mõistuse kriitilisus ja sügavus, mõtlemise paindlikkus ja dialektilisus. Loominguline mõtlemisvõime, treeneri pedagoogiline meisterlikkus.
Konstruktiivne arutelu on raske kui teine pool sellele vastu töötab ja konflikti jõuga lahendada üritab. Sel juhul vajame oma parimaid veenmisoskusi selgitamaks patnerile, et koos tegutsedes on paremad võimalused leida rahuldav lahendus.

Konstruktiivne kriitika – täiendav instruktsioon, aitab parandada liigutuse sooritamise õigeid detaile, õpetab õpilasi suuliselt väljendama liigutusega seotud tegevust, nii, et suudab seda ka hiljem teistele seletada.
Konstruktiiv - , tõlgendamistestid ja assotsiatsioonimetoodika). Isiksuse küsimustikud – on sellised testid, kus vaataja keskendub subjektiivselt elamusele ja tunnetele või väljendab huvisid.
Konstruktiivselt lahenduselt on kivisilluseid kolme tüüpi: kihtsillus, kiilsillus, kaarsillus. Kihtsilluseks loetakse 0,5 m kõrgust müüritise osa ava kohal, mis toetub armeeritud 3 cm mördivööle.

Konstruktiivsed võtted – luuakse seente arenguks ebasobivad füüsikalised tingimused, selleks tuleb puitkonstruktsioone kaitsta niiskumise eest ja teha konstruktsiooniks tuulutatavad.
Konstruktiivelement on kui "ehitise osa, mis vaatamata ehitise tüübile täidab alati sama funktsiooni" ja mida võib projektis vaadelda eraldi, arvestamata seejuures viimistlust.
Konstruktiivne tüli on suhteid hoidev, aitab kohaneda ning vastastikku kompromisse tehes üksteisest paremini aru saada – nagu peale äikesevihma on õhk puhas ja värske.

Konstruktiivne kriitika – paha ettepaneku järgi teha muudatusi.Ühiskonnas võib reguleerida ainult neid suhteid, mis on ühiskonnas objektiivselt välja kujunenud.
Konstruktiivselt on hammasliide sarnane mitme liistuga liistliitega ning moodustub hammastest võllil ja neile vastavatest soontest rummus.
Konstruktiivne loogika on uusi lahendusvõimalusi pakkuv mõtlemine, kõikide üksikosade ja suhete vastastikune sõltuvus ja põhjendatus.

Konstruktiivne tekstianalüüs – tekstid konstrueerivad mingi pildi maailmast ja teevad seda keeleliste valikute kaudu.
Konstruktiivsete asjadega — ühiskonda sisuliselt arendavatega, tegelemiseks seda suuremat järgi ei jäägi.
Konstruktiivne mäng on see, kui laps kasutab materjale, püüab midagi luua, konstrueerida (samas:127).

Konstruktiivselt on need laevad ilma põikvaheseinteta, mitmetekilised ja mahutavad kuni 30 lihtrit.
Konstruktiivne loogika - kõikide detailide ja proportsioonide vastastikune sõltuvus ja põhjendatus.
Konstruktiivsed kihid on need, millede paksus määratakse või kontrollitakse tugevusarvutusega.

Konstruktiivne abstraktsionism – tööd koosnevad peaaegu ühesuunalisest toon- toonis värvilaikudest.
Konstruktiivne apraksia – võimetus osadest tervikut kokku panna – tähtedest sõna, puzzlet.
Konstruktiivselt on nad ideaalse isolatsiooniga ja isoleeriva ballastiga.

Konstruktiivsed mõtted – kõiki maja konstruktsioone kaitsta niiskuse
Konstruktiivne - teab täpselt, teab paremini kui teie.
Konstruktiivselt on siseseinad kandvad ja mittekandvad.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto