Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Konstitutsiooniline monarhia - riigikord, kus monarhi võim on piiratud põhiseaduse Jakobiinid- toetusid peamiselt Pariisi Kesk- ja väikekodanlusele, pooldasid revolutsiooni süvenemist Valgustus- mõtteviis, mis kujunes XVII-XVIII saj. ja millega rõhutati uut maailmakäsitlust, inimeste harimist Revolutsioon- murranguline, pöördeline periood ühiskonna ja riigi ajaloos, plahvatuslik üleminek ühelt ühiskondlik-poliitiliselt korralt teisele.
Konstitutsiooniline monarhia – riigivalitsemisvorm, mille puhul valitseja võimu ulatus on määratud konstitutsiooni ehk põhiseadusega
Konstitutsiooniline monarhia - monarhi võim on piiratud põhiseadusega ning tal on esindusfunktsioon. Riiki juhib valitsus ja seaduseid võtab vastu parlament (nt Jaapan). Absoluutne monarhia- monarh on ainuvalitseja, kellele kuulub seadusandlik- ja täitevvõim ning kõrgeim kohtuvõim (nt Brunei, Vatikan).
Konstitutsiooniline alus - Lätis on kahetasandiline omavalitsussüteem (2007; vt Läti Vabariigi koduleht): I (esmatasandi) moodustavad 527 kohaliku omavalitsuse üksust e munitsipaliteeti: - 7 vabariiklikku linna ja 53 linna (vrd maakonnalinnad); - 432 valda; - 35 ühendatud (liitunud) KOV üksust.
Konstitutsiooniline ehk piiratud monarhia – valitsemisvorm, mille puhul ainuvalitseja ehk monarh jagab võmi rahva poolt valitava parlamendiga ning tegutseb põhiseaduse raames Vabariik – riigivalitsemisvorm, kus kõrgemad riigivõimuorganid on valitavad või need moodustab parlament
Konstitutsiooniline monarhija - selline riigi valitsemise vorm, milel puhul monarhi pädevaus on kindlaks määratud demokraatlikult kehtestatud põhiseadusega ehk konstitutsiooniga. Ja seadusandlik võim kuulub parlamendile ja täidesaatev valitsusele.
Konstitutsiooniline referendum on selline, millega muudetakse põhiseadust või võetakse vastu uus põhiseadus. Tühistav referendum ehk rahvaveto on referendum, millega tühistatakse täielikult või osaliselt parlamendis vastu võetud seadus.
Konstitutsiooniline - instituudiline lähenemise sorteeritus mis oli mõjutatud“ klassikalistest“ tüüpidest omandati üheksateistkümnenda sajandi lõpus ja kahekümnenda sajandi alguses.
Konstitutsiooniline monarhia - Monarhi pädevus on kindlaks määratud demokraatlikult kehtestatud konstitutsiooniga, seadusandlik võim kuulub parlamendile ja täidesaatev võim valitsusele.
Konstitutsiooniline monarhia ehk piiratud monarhia – valitsemisvorm, mille puhul ainuvalitseja e monarh jagab võimu rahva poolt valitava parlamendiga ning tegutseb põhiseaduse raames.
Konstitutsiooniline alus - Maakonda juhib meie mõistes maavanem (ing governor, Apskrities viršininko), maakond on avalik- õiguslik juriidiline isik ja riigi regionaalne tasand.
Konstitutsiooniline – monarhi võimutäius oluliselt piiratud: Rootsi, Norra, Holland, Belgia, UK. Vabariik: presidentaalne ja parlamentaarne.
Konstitutsiooniline ehk piiratud monarhia – nendes riikides jagab monarh võimu rahva poolt valitava parlamendiga ning tegutseb PS raames.
Konstitutsiooniline monarhia ehk põhiseaduslik monarhia on riigikord, kus monarhi võim on piiratud põhiseaduse ja teiste seadustega.
Konstitutsiooniline e. Parlamentaarne- riigivalitsemisvorm, mille puhul kuningas jagab võimu parlamendiga.
Konstitutsiooniline monarhia – Monarhi võim on piiratud põhiseadusega ja tal on pigem esindusfunktsioon.
Konstitutsiooniline monarhia – riik kus monarh jagab võimu parlamendiga ja tegutseb põhiseaduse raames.
Konstitutsiooniline – monarhi võim on piiratud põhiseadusega ja tal on esindusfunktsioon.
Konstitutsiooniline monarhia - monarhi võim on piiratud põhiseadusega ning tal on esindusfunktsioon.
Konstitutsiooniline – Monarhi võim on piiratud põhiseadusega, pigem esindusvõim.
Konstitutsiooniline - Kõik riigid ei tahtnud seda, referendumi tegid 3 riiki.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Konstitutsiooniline monarhia on riigivalitsemise vorm, mille puhul monarhi pädevus on kindlaks määratud demokraatlikult kehtestatud konstitutsiooniga, seadusandlik võim kuulub parlamendile ja täidesaatev võim valitsusele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Konstitutsiooniline monarhia ehk põhiseaduslik monarhia on riigikord, kus monarhi võim on piiratud põhiseaduse ja teiste seadustega. Põhiseaduslik monarhia võib olla (aga ei ole alati) demokraatlik.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun