Sõnu seletav sõnaraamat

Kompenseerimine - positiivne kogemus või tagasiside, et tasandada tähelepanu teistele valdkondadele või oskusetele, kus tegutsemine on olnud tõhus ja seotud spoitiivsete emotsioonidega. (kui mul on eneseväärtustamisega probleeme, kasutan riietust, kui aga probleeme sellega ei ole, on riietumiskäitumine teisejärguline) Kui olen kompetentne, saan hästi hakkama.
Kompenseerimata osa – ning eraldub soojus – adsorptsioon on eksotermiline nähtus - väikeste molekulide puhul eraldub ~1...5 kcal/mol, suuremate puhul ~10…20 kcal/mol. • Faaside eralduspindadel toimuval protsessil eraldub seda rohkem energiat, mida suurem on mõlema faasi molekulaarjõudude erinevus.
Kompentsatsioonimandaat - antakse erakonnale suletud nimekirja alusel VALITSEMISSÜSTEEMID: majoritaarne, proportsionaalne, segasüsteem kahest eelnevast Avalik huvi- olulised on ühishüvised ehk hüved, mida ei kasutata eratarbimiseks, vaid mis on kõigile kättesaadavad, nagu loodus, turvalisus, kultuur jne.

Kompensatsiooniala e. ökotsoon – ökoloogiliselt tasakaalustav ala kultuurmaistus, suhteliselt intensiivse kasutusega alade vahel olev ekstensiivselt kasutatav ala, mis puhverdab või mahendab keskkonna kahjustusi ja mitmekesistab maastikku.
Kompensiat - siooni on pangakaart, millega saab tasuda kaupade ja teenuste eest, võtta laenud; b)valuutaswapid, krediidiswapid, 2)Valuuta ümberarvestuse automaadist sularaha kontojäägi ja kokku-lepitud limiidi piires.
Kompententsi on võimalik mõõta väga erinaval moel, milline on lugemisoskus, matemaatilised võimed jne. Mõtekas minna valdkondadesse kus inimeste õppimine on oluline, kes suudavad lahendada kompleksied ülesandeid.

Kompenseeritakse - kas vaba aeg samas mahus või - lisatasu mitte vähem kui 50 % tunnipalgamäärast (see peab olema eraldi kokku lepitud) Keskmiselt 48 h 7-päevase vahemiku kohta 4-kuulises arvestusperioodis.
Kompensatsioonisüsteem - suurendatakse dividende, võttes arvesse osa ettevõtte poolt tasutud tulumaksust, täielik kompensatsioonisüsteem- suurendatakse dividende kogu ettevõtte poolt tasutud tulumaksu ulatuses.
Kompensatsioonimähis wk on ette nähtud mõõtemähistes voolava voolu poolt tekitatud magnetvoo mõju vähendamiseks ergutusmagnetvoole ja ta kas lühistatakse või ühendatakse temaga takisti.

Kompensatsiooni põllu - ja karjamaade vähesusele pakub üha uute alade kasutuselevõtt ning paremate taimesortide külvamine, kuid needki ressursid on lõppkokkuvõttes siiski piiratud.
Kompensatsiooni ehk asendamise seaduspärasus seisneb selles, et mingi aistinguliigi puudumise või nõrkuse puhul arenevad teised aistinguliigid rohkem ja korvavad puuduvat.
Kompensatsioonivalgusfiltrid on valgusfiltrid, mida kasutatakse optilise kiirguse energia ümberjaotamiseks spektri ulatuses ja kiirgustajurite spektraaltundlikkuse korrigeerimiseks.

Kompenseerumisel on keha kas paigal või liigub ühtlaselt ja sirgjooneliselt 2. Inertsiks nim. nähtust, kus kõik kehad püüavad oma liikumise kiirust säilitada.
Kompensaatorid on ette nähtud temperatuurimuutustest või laevakere deformat- sioonist tulenevate nihkumiste aga ka vibratsiooni ja löökide kompenseerimiseks.
Kompenseerimine - -Nurk- ja radiaalsiirde kompenseerimine 39. Kuidas valitakse hammassidurit? 40. Hammassidurite valik põhineb standardi DIN 740-2 metoodikal.

Kompensatsioonimandaat - Kompensatsioonimandaatide jaotamisel osalevad ainult erakonnad, kes kogusid üleriigiliselt vähemalt 5% kehtivatest häältest.
Kompensatsiooni nimetatakse investori tegelikuks tuluks (real return). Kui hinnad ei muutu, tegelik tulu näitab fondide ostujõu kasvu.
Kompensatsioonivõimega on rohusööjad, eriti veis, vähem lammas ja tagasihoidlikumad on sead. Seetõttu kängunud põrsad enamasti hukatakse.

Kompenseeerimine - tähelepanu teistele valdkondadele või oskustele, kus tegevus on olnud edukas ja seotud positiivsete emotsioonidega.
Kompensatsioonipunkt on fotosünteetilise kiirguse selline aktiivsus, mille juures fotosünteediga saadud kasu on kadudega tasakaalus.
Kompensatsioonimandaadiga – jaotatakse nende erakondade vahel , kelle kandidaadid kogusid üleriigiliselt kokku vähemalt 5% häältest.

Kompenseerimine – kompensatsioonihoovus jms. Sagedasemad eksimused: selgitati mussoonide, frontide ja tsüklonite teket.
Kompensatsioonihoovusteks on külm Oja_io hoovus lääne pool piki Aasia rannikut ja Kalifornia hoovus piki USA läänerannikut.
Kompensatsioonimandaat - Jagatakse üleriigiliselt suurima jäägi põhimõttel, kuni saab täis 101 kohta riigikokku.

Kompentsatsioonimandaat - antakse erakonnale suletud nimekirja alusel - valimiskünnis 5% mis erakonnal ületada tuleb.
Kompensatsiooni - mandaat) Kuidas kandidaat osutub valituks Riigikogu valimistel? Kolm + üks võimalust:
Kompenssaator on spetsiaalne seade, mille abil viseerimiskiir võtab automaatselt horisontaalse asendi.

Kompentsatsioonimandaadis on suletud nimekiri, kus ei loe mitu häält te saite vaid mis kohal te nimekirjas olete.
Kompensatsioon – mingisugune puudujääk kompenseeritakse mingil teisel alal või teises suhtes.
Kompenseerimiseks on saak võimalik kindlustada ilmastikukahjude kindlustuspaketiga.

Kompenseerimine – ebatäiuslikkuse kompenseerimine edukusega teises valdkonnas.
Kompensatsioonihoovus – äravoolava vee kompenseerimiseks tekkinud ajutine hoovus.
Kompenseerimiseks on ELi välispiiril kehtestatud täiendavad julgeolekumeetmed.

Kompenseerumisel on keha kas paigal või liigub ühtlaselt ja sirgjooneliselt.
Kompensatsioon – kui üks aisting on nõrk, siis teised on tugevamad.
Kompenseeriv no3 - konnana asetseb õhukeste kiledena gaasimullide vahel.

Kompensaator on paigutatud turbolaaduri ja õhujahuti vahel.
Kompenseeriv no3 - laeng jaotubadsorbse ja difuusse kihi vahel.
Kompentsatsioonimandaat - antakse erakonnale suletud nimekirja alusel

Kompen - seerida kvalifitseeritud bürokraatia.
Kompenseerumisel on keha kas paigal või sirgjooneliselt.
Kompen - seerimiseks tekkinud ajutine hoovus.

Kompensatsioo - – TAR nimehhanism (?) – Ülekulu
Kompententsuse poole on kaasasündinud eluslooduse tunnus.
Kompensatsioon – ÜHE AISTINGU KORVAMINE TEISEGA.

Kompensatsioon - ühe aistingu korvamine teisega.
Kompensatsioon – Tasu, kahju heakstegemiseks.


Vote UP
-1
Vote DOWN
Kompensatsioon – ühe aistingu liigi nõrkuse või puudumise korral arenevad teised paremini välja.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto