Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Komisjon on seisukohal, et Eesti taasokupeerimine Nõukogude Liidu poolt 1944. aastal oli õigusvastane, ning järelikult oli vastupanuliikumises osalejate võitlus okupatsioonivõimudega õigustatud. Niisuguses kontekstis on kummagi poole kohuseks vähendada miinimumini võitlusest eemalejääjate kannatusi, ning sedavõrd, kuivõrd selle kohustuse täitmist sihilikult eirati, võib kõnelda toimepanijate võimalikust süüst inimsusevastastes kuritegudes.
Komisjoni kohustuseks on jälgida soolise võrdõiguslikkuse seaduse nõuete täitmist, komisjon võtab vastu isikute avaldusi ja annab ekspertarvamusi diskrimineerimise asetleidmise kohta, analüüsib seadusandluse mõju naiste ja meeste seisundile ühiskonnas, nõustab ja informeerib Vabariigi Valitsust ja valitsusasutusi, kohalike omavalitsusüksuste asutusi ning teisi asjast huvitatud isikuid soolise võrdõiguslikkuse seaduse rakendamist puudutavates küsimustes.
Komisjon on seisukohal, et Eesti Vabariigi endise poliitilise juhtkonna, sealhulgas valitsuse liikmete ning riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnike aastail 1940–1941 alanud kohtuliku jälitamise ja süüdimõistmise jätkamine oli õigusvastane.
Komisjon on juba välja töötanud viisid inimeste mäe lähedusest evakueerimiseks, leidnud võimalikud varjupaigad ja ennustanud laava, tuha, gaaside ja kivide võimaliku liikumistee vulkaanipurske korral.
Komisjoni personal on jagatud 36 osakonda, mida nimetatakse peadirektoraatideks (DG - Directorate-General) ja teenistusteks või talitusteks (nt õigustalitus). Iga peadirektoraat vastutab konkreetse poliitikavaldkonna eest ning seda juhib peadirektor, kes on vastutav ühe voliniku ees. Üldine kooskõlastamine on peasekretariaadi ülesanne, kes korraldab ka kord nädalas peetavaid komisjoni istungeid.
Komisjon –  ligikaudu 24 000 ametnikku Teised ELi institutsioonid – ligikaudu 10 000 töötajat Alalised ametnikud Valitakse avalike konkursside teel On pärit kõigist ELi liikmesriikidest Palgad on seadusega kindlaks määratud ELi haldamine maksab igale ELi kodanikule aastas 15 eurot
Komisjon - valdkondade järgi: rahandusk, majandusk, maaeluk,riigikaitse,sotsiaalk. Valimised: 1)üldised- Kõigi täisealiste teovõimeliste kodanike osavõtt valimistest. 2)ühetaolised: Iga valija kohta arvestatakse võrdne arv hääli, hääled lähevad võrdselt arvesse, st neil on võrdne kaal, ole ehitaja v juht.
Komisjoni asukohamaa on Soome HELCOMi eesmärgiks on töötada välja riikide ühist poliitikat Läänemere kaitseks, vahetada keskkonna-alast informatsiooni, töötada välja soovitusi mere olukorra parandamiseks ning teostada järelvalvet vastu võetud keskkonnastandardite elluviimise üle liikmesriikides.
Komisjoni juhtimisel on jõutud kokkuleppele keelustada keskkonnale eriti ohtlike toksiliste ainete DDT, DDE, DDD ning kloororgaaniliste ühendite PCB ja PCT kasutamine (Wirdheim 1992: 70-71). Selle tulemusena vähenes toksiliste ainete sisaldus merevees, kalades ja teistes mereloomades.
Komisjoni esimees on Teatrite Inspektsiooni arendusosakonna juhataja Mart Maastik; komisjoni liikmed: Teatrite Inspektsiooni kooliteatrite peainstruktor Mari Mätas, Kultuuriministeeriumi teatriosakonna peaspetsialist Jüri Kask, Harrastusteatrite Ühenduse projektijuht Madis Lepp.
Komisjon on poliitiliselt vastutav parlamendi ees, kellel on õigus see umbusaldushääletusega laiali saata. Komisjoni liikmel tuleb tagasi astuda siis, kui president seda palub teha, ning tingimusel, et teised komisjoni liikmed on tema tagasiastumisega nõus.
Komisjon on seisukohal, et Eesti kodanike kontrollimine filterlaagrites, sõjatribunalide rakendamine otsuste langetamiseks tsiviilisikute üle ning nende otsuste täidesaatmine kujutavad endast inimsusevastaseid kuritegusid.
Komisjon on kooskõlas nõukogu järeldustes esitatud taotlusega astunud järgmisi samme, et pidada kinni aruande tähtajast 2004. aasta keskel: 1. Valmistanud ette puidu impordi FLEGT-litsentsisüsteemi käsitleva määruse
Komisjonid – (11) Euroopa Lidu asjade komisjon Keskkonnakomisjon Kultuurikomisjon Maaelukomisjon Majanduskomisjon Põjiseaduskomisjon Rahanduskomisjon Riigikaitse komisjon Sotsiaalkomisjon Väliskomisjon Õiguskomisjon
Komisjoni istungid on avalikud. Ka parlamendi muud komisjonid arutavad vajaduse korral auditiaruandeid koos Riigikontrolli ja auditeeritud asutuste esindajatega ning võivad selle tulemusel esitada järelepärimisi valitsusele.
Komisjoni ülesandeks on olla aluslepingute täitmise järelevalvajaks. Kui tuleb koostada uus leping või muuta kehtivat lepingut, kutsutakse kokku valitsustevaheline konverents, kus saavad kokku liikmesriikide valitsusliikmed.
Komisjon on Euroopa Liidu mõistes täidesaatev organ – vastutab parlamendi ja nõukogu otsuste rakendamise eest (ELi igapäevaelu korraldamine). Komisjon on oma otsustes riiklikest valitsustest sõltumatu.
Komisjoni ülesandeks on kontrollida erakondade, aga ka valimistel osalevate valimisliitude ja üksikkandidaatide raha hankimise ja kulutamise seaduslikkust ning muude erakonnaseadusest tulenevate reeglite täitmist.
Komisjon on kaasatud otsustusprotsessi kõikidesse etappidesse. Ta võib igal ajal omi ettepanekuid muuta või ka neid tagasi võtta: seda nii omal initsiatiivil või ka Europarlamendi nõudel.
Komisjonid on Riigikogu peamine analüüside, läbirääkimiste ning õigusaktide ettevalmistamise ning redigeerimise organ; Riigikogu töö põhiosa õigusaktide eelnõudega toimub komisjonides.
Komisjon on vastutav parlamendi ees ning parlamendi umbusaldusavalduse korral peab terve komisjon tagasi astuma ning seejärel valitakse liikmesriikide ja parlamendi heakskiidul uued liikmed.
Komisjon on oma pädevust aja jooksul laiendanud, nt avaldab raporteid, kus on näidatud piirkonnad, kus rikutakse inimõigusi ja näitab näpuga riikide peale, kes rikuvad inimõigusi.
Komisjon on vastutav parlamendi ees ning parlamendi umbusaldusavalduse korral peab terve komisjon tagasi astuma. Alates 2004. aastast kuulub komisjoni üks volinik igast liikmesriigist.
Komisjonid - Alatised komisjonid teostavad oma valdkonna piires kontrolli täidesaatva riigivõimu teostamise üle ning valmistavad ette seaduseelnõusid Riigikogu täiskogus arutamiseks.
Komisjoni asukoht on Brüsselis (Belgia), kuid tema talitusi on ka Luxembourgis, esindusi (de, en, fr) kõikides ELi liikmesriikides ja delegatsioone (en) paljudes maailma riikide pealinnades.
Komisjon on organ, mis teeb ettepanekuid esmase ja teisejärgulise seadusandluse jaoks, samuti omab formaalset seadusandlikku võimu konkurentsi ning väliskauplemise valdkonnas.
Komisjon algatab - > Euroopa parlamendi arvamus ->Ministrite Nõukogu vastuvõtmine (EL Nõukogu).  2. lugemisel parlament kiidab heaks, laidab maha või teeb muudatuse ettepaneku.
Komisjon on kui EL täidesaatev võim: tegeleb poliitika rakendamisega, reeglite kehtestamisega, liikmesriikide poliitika kontrollimisega, eelarve täitmise jälgimisega.
Komisjon on põhilistest otsustajatest kolmas osa. Komisjon juhib Euroopa Liitu ning komisjoni liikmed määratakse liikmesriikide kokkuleppel ja parlamendi heakskiidul.
Komisjon helcom ehk Helsinki Commission Komisjoni üks eesmärke on kuulutada Läänemeri eripiirkonnaks, kuhu ei tohiks lasta ka puhastusseadmetest läbi käinud reovett.
Komisjoni töötajad – ametnikud, juristid, majandusspetsialistid, tõlkijad, tõlgid, sekretärid jne. Nad töötavad osakondades, mida nimetatakse peadirektoraatideks.
Komisjonid on parlamendi tööorganid; need jaotuvad: 1) Alatised – nt. Väliskomisjon, kultuurikomisjon 2) Ajutised – nt. Riigi eelarve kontrolli komisjon
Komisjoni ülesanne on esindada ja kaitsta ELi kui terviku huve.Euroopa Komisjon koostab uute seaduste ettepanekud ning esitab need Euroopa Parlamendile ja nõukogule.
Komisjon on kohustatud vastama Europarlamendi saadikute arupärimistele, sest Europarlamendil on õigus umbusaldushääletuse alusel Komisjon laiali saata.
Komisjon – riigikogu tööorgan, mis valmistab ette seaduseelnõusid Riigikogu täiskogus menetlemiseks; kattub ministeeriumide vastavate valdkondadega
Komisjoni otsused on avalikud, seega (üksikasju nimetamata) teavitatakse otsus on meediale. Komisjon soovitab ekspertarvamuse põhjal kohtuvälist lahendit.
Komisjoni volinikud nimetatakse liikmesriikide valitsuste poolt, kes konsulteerivad komisjoni tulevase presidendiga ning parlament peab volinikud heaks kiitma.
Komisjon on enda korralistel istungitel otsustusvõimeline, kui kohal on vähemalt 1/3 komisjoni liikmetest, nende hulgas esimees või aseesimees.
Komisjon on samuti teinud jõupingutusi inimkaubanduse vastaste meetmete väljatöötamiseks, eelkõige programmide TACIS ja CARDS kaudu.
Komisjon on seisukohal, et mitte ükski ideoloogia ei õigusta tuhandete süütute inimeste vangistamist, sandistamist ja hukkamist.
Komisjon on liidu suurim organ, seal töötab liitumisjärgselt u 25 000 inimest, 2002. a olid komisjoni kulud 3,1 miljardit eurot.
Komisjon on suuresti vastutav Euroopa Liidu ühise poliitika, näiteks teadusuuringute, arenguabi, regionaalpoliitika jne eest.
Komisjone on 10: keskkonna, kultuuri, maaelu, majandus, põhiseadus, rahandus, riigikaitse, sotsiaal, välis ja õigus komisjon.
Komisjoni asukohaks on Brüssel, kuid tal on talitusi ka Luksemburgis. Euroopa Komisjon on üks seitsmest Euroopa Liidu institutsioonist.
Komisjon on RA puudutavas märgukirjas fikseerinud summa 100 000 eurot 3 a jooksul - mida ei käsitlete riigi keelatud abina.
Komisjoni süsteem on viimastel aastakümnetel kaotanud märkimisväärselt toetust, kuna juhtimine on keeruline ja juhikoht jagunenud.
Komisjon – iga riigikoguliige kuulub ühte komisjoni, kus on nii opositsiooni kui koalitsiooni erakondade liikmed segamini
Komisjon on 27 volinikust koosnev poliitiline täitevorgan, mille iga volinik vastutab kindla poliitikavaldkonna eest.
Komisjonid –  parlamendi tööorganid. ♥ Alatised   –   iga   komisjon   tegeleb   ühe   valitsemisalaga.
Komisjon on seisukohal, et üksikutel juhtudel olid tõendid piisavad selleks, et õigustada määratud karistusi.
Komisjoni president on José Manuel Barroso. Ülesanded: Uute õigusaktide ettepanekute tegemine parlamendile ja nõukogule.
Komisjon on vastutav parlamendi ees ning parlamendi umbusaldusavalduse korral peab terve komisjon tagasi astuma.
Komisjoni esimeheks on kapten, kui kuriteo toimepanija kuulub laevapere juhtkonda ,siis teised kaks liiget määrab kapten.
Komisjoni leping on kah midagi muud, sest õiguslikud tagajärjed puudutavad müüjat mitte seda kelle kaupa müüakse.
Komisjonid - Alatised- valmisavad ette seaduseelnõusid Riigikogu täiskogus arutamiseks Erikomisjonid- moodust.
Komisjon on poliitiliselt vastutav parlamendi ees, kellel on õigus see umbusaldushääletusega laiali saata.
Komisjoni ülesanne on seista Euroopa Liidu ühiste huvide eest ja ta ei tohi kuuletuda ühegi liikmesriigi valitsusele.
Komisjoni ülesanne on kujundada liidu poliitikat, esitades ministrite nõukogule vastavaid ettepanekuid ja eelnõusid.
Komisjoni istungitel ehk parlamentaarsetel kuulamistel kuulatakse huvigruppide ja valdkonna spetsialistide seisukohti.
Komisjoni teenistuses on 36 peadirektoraadi ja talituse ametnikud, kes asuvad põhiliselt Brüsselis ja Luxembourgis.
Komisjon on väga paljugi vastutav Euroopa Liidu ühise poliitika, näiteks teadusuuringute jne eest.
Komisjon – saadikute rühm (erinevatest erakondadest), kes tegelevad mingis konkreetses
Komisjon on hindamisel otsustusvõimeline, kui kohal on üle poole komisjoni koosseisust.
Komisjon on vastutav Euroopa Parlamendi ees, kellel on ka õigus komisjon laiali saata.
Komisjon on otsustusvõimeline, kui kohal on vähemalt kolmandik komisjoni koosseisust.
Komisjoni liikmed on üldiselt olnud endised ministrid või oma kodumaa kõrgemad ametiisikud.
Komisjon on seisukohal, et küüditamine on vaieldamatult inimsusevastane kuritegu.
Komisjon - riigikogu töörühm, mille moodustavad erinevate erakondade saadikud.
Komisjon on hakanud väga liberaalselt ära kasutama siseriiklike meetmeid.
Komisjoni ülesandeks on ka pidada ELi nimel rahvusvaheliste lepingute läbirääkimisi.
Komisjon - riigikogus tööorgan, kus igast erakonnast kuulub üks saadik.
Komisjoni ülesandeks on haruldase liikide kaitse alla võtmise taotluste menetlemine.
Komisjoni kasvualgatuses on GMESi nimetatud ühena kiiresti alustatavatest projektidest.
Komisjoni asukoht on Brüsselis (Belgia), kuid tema talitusi on ka Luxembourgis.
Komisjon on samaaegselt õigusaktide algataja, haldaja ja kontrollija.
Komisjon on peaprokuröri ametisse nimetamise kohta öelnud järgmist:
Komisjoni valdkonnad - Seadusandlik võim-õigusloome ja poliitikate kujundamine.
Komisjoni liikmeid on paaritu arv ning töö eest vastutab komisjoni esimees.
Komisjon on Euroopa Liidu lepingu esimene ja peamine järelvalvur.
Komisjon on eelkõige Euroopa Liidu poliitika liikumapanev jõud.
Komisjoni liikmetel on võimalik hinnangu andmiseks kasutada hinnangulehte.
Komisjoni ülesandeks on kooliteatrite tarifitseerimistaotluste menetlemine.
Komisjoni ülesanne on esindada ja kaitsta Euroopa Liidu kui terviku huve.
Komisjon on Euroopa Liidu institutsioonidest üks tähtsamaid.
Komisjoni presidendiks on José Manuel Barroso, kes on pärit Portugalist.
Komisjoni president on José Manuel Barroso, kes on pärit Portugalist.
Komisjoni teenistuses on 36 peadirektoraadi ja talituse ametnikud.
Komisjoni ülesanne on esindada ja kaitsta ELi kui terviku huve.
Komisjoni meeskonnale on vajalik ka Euroopa Parlamendi nõusolek.
Komisjon on heaks kiitnud vahelmise kirjaviisi.
Komisjoni struktuuriüksustes – peadirektoraatides ja talitustes.
Komisjon on osaline kogu menetlemise vältel.
Komisjon on oma tegevuses üsnagi sõltumatu.
Komisjonid on parlamendi tööorganid.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun