Sõnu seletav sõnaraamat
UUS kiire ja vahendustasuta krüptoraha NANO Teeni tasuta NANO Sulge
Facebook Like
Add link
Kollektiivleping – vabatahtlik kirjalik kokkulepe töötajate või töötajate ühingu või liidu (arstide liit, vedurijuhtide liit jne) ja tööandja või tööandjate ühingu või liidu, samuti riigiasutuste või kohalike omavalitsuste vahel, mis reguleerib töötajate ja tööandjate vahelisi töösuhteid.
Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe töötajate või töötajate ühingu või liidu ja tööandja või tööandjate ühingu või liigu, samuti riigiasutuste või kohalike omavalitsuste vahel, mis reguleerib töötajate ja tööandjate vahelisi töösuhteid.
Kollektiivleping - leping, mis sõlmitakse tööandja ja töötajate ühingu, liidu või volitatud esindaja vahel 29. Töölepingu- Töölepingu alusel teeb füüsiline isik (töötaja) teisele isikule (tööandja) tööd, alludes tema juhtimisele ja kontrollile.

Kollektiivlepinguid on võimalik sõlmida ametiühingute ja tööandjate liitude või keskliitude vahel. Sõlmitud kollektiivlepingud on kohustuslik esitada 15 tööpäeva jooksul Sotsiaalministeeriumile. Kollektiivleping jõustub sellele allakirjutamise päevast.
Kollektiivleping on Saksamaal „tariifleping”, Šveitsis „ühtne tööleping”. Sellist üldist seotust kolmandatega käsitlevad mõned autorid kui määrust ja teised kui õigusakti mis seob riikliku pidamiskorra eraõigusliku lepinguga.
Kollektiivleping on vabatahtlik kirjalik kokkulepe töötajate või töötajate ühingu või liidu ja tööandja või tööandjate ühingu või liidu või riigiasutuste või kohalike omavalitsuste vahel.

Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe töötajate või nende liidu vahel, samuti riigiasutuste vahel, mis reguleerib tööandjate ja töötajate vahelisi töösuhteid.
Kollektiivlepingu mõiste - vabatahtlik kokkulepe töötajate ja tööandja või tööandjate ühingu või liidu, mis reguleerib tööandjate ja töötajate vahelisi töösuhteid.
Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe töötajate või tööandjate vahel ja see reguleerib tööandjate ja töötajate paremaid töösuhteid.

Kollektiivleping on vabatahtlik töötajate ja tööandja vaheline leping reguleerimaks tööalaseid suhteid ning tingimusi poolte vahel.
Kollektiivleping on tööandjate ja töötajate vaheline vabatahtlik kokkulepe, mis reguleerib osapooltevahelisi töö- ja olmesuhteid.
Kollektiivleping – kollektiivne tööleping, mis sätestab tööandja ja töötajate vahelised vastastikused kohustused ja õigused

Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe töötajate ja tööandja vahel, millega saab määrata kindlaks töötamise tingimused.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kollektiivlepingutel on kask osa: normatiivne, mis hülmab töösuhteid reguleerivaid sätteid (tingimused, milles kokkulepiti) ja võlaõiguslik, mis hõlmab poolte õiguseid ja kohustusi (poolte vastutused lepingu täitmata jätmise eest jne). Kollektiivlepingu vastu ei tohi streikida ja peab säilitama töörahu.
Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe, mis reguleerib tööandjate ja töötajate vahelisi töösuhteid.

Kollektiivlepingu lisad on lepingu lahutamatu osa ning nendel on kollektiivlepinguga võrdne juriidiline jõud.
Kollektiivlepinguid on võimalik sõlmida ka ametiühingute ja tööandjate liitude või keskliitude vahel.
Kollektiivlepingu sõlmimine on töötajatele hea viis seista ühiselt paremate töötingimuste eest.

Kollektiivlepingutes on sätestatud palgad, korralised puhkused ja tööajad ning palju muud.
Kollektiivlepingu sõlmimine – sõlmitakse vastastikuse usalduse ja informatsiooni alusel.
Kollektiivlepingu kehtivus on üks aasta, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kollektiivlepingu seadus – näeb ette kollektiivlepingu sõlmimiseks vajalikud protseduurid, lepingu kehtimise asjaolud ning pooltse kohustused kollektiivlepingu kehtivuse alal.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun