Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Kokkuleppeliselt on heade tavade ja kommete alla mahutatud keeld panna nimeks tähenduselt kohatuid sõnu, numbreid ja üksikuid tähti (sh nt Jr., Jun.). Kuid neidki on sünniregistrisse kantud, nt tüdrukutele Angry (ingl vihane), Bajana, Demona, Grisli, Marle, Silli (sm heeringas, ingl silly rumal, lollakas), Tsirkka (vrd circa); poistele Amor, Banda, Beg (ingl paluma, kerjama), Demo, Ego, Eros, Heikko (sm nõrk, jõuetu), Hermo (sm närv), Jonni, Klein (sks väike), Lucifer, Mango, Sagris; Vladimir Teine.
Kokkuleppeliselt on meie pisiimetajad täiskasvanult kuni 30 cm kehapikkusega imetajad, kes kuuluvad seltsidesse putuktoidulised (Insectivora), käsitiivalised (Chiroptera) ja närilised (Rodentia). Ametlikku liiginimekirja kantud liikidest kuuluvad pisiimetajate hulka kõik eelnimetatud seltside liigid v.a. kobras ja ondatra.
Kokkuleppeliselt 0 - meridiaanist ehk Greenwichi meridiaanist ida (idapikkus 0-180°) ja lääne (läänepikkus 0-180°) suunas Maa pöörleb ümber oma telje:  Maa pöörleb ümber oma telje poolusel vaadatuna kellaosuti liikumise vastusuunas, ekvaatoril vaadatuna läänest itta.

Kokkuleppeliselt on otsepuute kaitse piisav, kui on välistatud pingestatud osade puudutamine sõrmega. Kestade ja katete võime takitstada otsepuudet iseloomustab kaitseaste, mida tähistatakse IP ja sellele järgneva tunnus numbriga.
Kokkuleppeliselt on hakatud esimeseks arhiiviteoreetikuks nimetama Baldassare Bonifaciot, kes kirjutas 1631. a teose “De Archivis”. Esimese teoreetikuna kasutab terminit arhiiv (seni kasutusel kas kantselei või registratuur).
Kokkuleppeliselt on voolu suund vastupidine!! Coulombi seadus: Kahe keha vahel mõjuv jõud on võrdeline mõlema laengu korrutisega ja pöördvõrdeline nende vahelise kauguse ruuduga.

Kokkuleppeliselt on raku eesmine ots: (x) suunatud raku liikumise suunas () sealt kus väljuvad viburid; () see ots mis on teravama kujuga; () see kuhu poole jääb tuum
Kokkuleppeliselt on Eesti välispoliitika augustdaatumiks peetud 25. augustit 1917 - Jaan Tõnissoni kõne Maanõukogus - sakslaste kätte oli langenud Riia.
Kokkuleppeliselt nimetatakse neid positiivseks (+) ja negatiivseks (-). Samaliigilise laenguga kehad tõukuvad, eriliigiliste laengutega kehad tõmbuvad.

Kokkuleppeliselt on keskaegse Euroopa piirid määratud ristiusu leviku põhjal, seepärast ei kestnud keskaeg igal pool sama kaua.
Kokkuleppeliselt on jõumoment positiivne, kui ta pöörab keha vastupäeva, ja negatiivne, kui päripäeva.
Kokkuleppeliselt on otsepuute kaitse piisav kui on välistatud pingestatud osade puutumine sõrmega.

Kokkuleppeliselt on nõutav kogus kantud horisontaalteljele ja hind vertikaalteljele.
Kokkuleppeliselt on testi ja kordustesti vahelise korrelatsiooni nõudeks r suurem
Kokkuleppeliselt on nõutav kogus kantud MIKROÖKONOOMIKA 13

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun