Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kohanemine - individuaalne adaptatsioon isendite genotööbi otstarbekaks muutumine vastusena keskkonna tingimuste toimel Kohastumus - populatsiooni ja liigi isendite ühine pärilik omadus, mis soodustab nende eluvõimet ja edukat paljuneimist olemasolevates elutingimustes ja seega liigi säilimist.
Kohanemine –  harjumine Kohastumine – (looduslik eelis). Pärilikud tunnused, mis võimaldavad  teatud elukeskkonnas hakkama saada (nt. Kahel jalal kõnd, kala  voolujoonelisus).  Neil on suhteline keskkond = ainult teatud keskkonnas. Elukeskkonna  muutudes võivad kohastumised muutuda mõttetuks.
Kohanemine - Muutused mis on toimunud organismi elu jooksul • Kohastumine- Muutused mis on tekkinud paljude põlvkondade vältel • Ontogenees- Fenotüüpne kohanemine • Ökosüsteem- Funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete kaudu seostunud organismid.
Kohanemine - pöörduv ontogeneetiline (ontogenies- üksiku organismi individuaalne arenemine alates viljasatud munast kuni loomuliku surmani)- isendiline- adapsioonn; seisneb mittepärilikess reaktsiooninormi piires toimuvaid muutustes tagajärg on kohanemus.
Kohanemine - pöörduv, ontogeneetiline (ontogenees-üksiku organismi individuaalne arenemine sünnist surmani) – isendiline-adaptatsioon. Kohanemine seisneb mittepärilikes, reaktsiooninormi piires toimuvais muutustes, tagajärg on kohanemus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kohanemine - individuaalne ja mittepärilik muutus, võib olla pöörduv, suhteliselt kiire; n: inimese silmapupilli avardumine ja ahenemine minnes pimedast valguse kätte ning vastupidi Kõrbetaimede kohastumused- sügav juurestik, lihakad lehed/varred vee kogumiseks, või vastupidi kitsad ja nahkjad lehed ning hästi arenenud vahajad kattekoed auramise piiramiseks Lindude kohastumused- tiivad, kerged toruluud, suled.
Kohanemine on intelligentsuse tunnus,siis kaasneb kohanemisvõime arenguga intelligentususe areng. See toimub ; Assimilatisooni ehk sulanumise kaudu,liidetakse uus informatsioon juba olemasolevatesse
Kohanemine – pöörduv, ontogeneetiline (ontogenees – üksiku organismi individuaalne arenemine alates viljastatud munast kuni loomuliku surmani) – isendiline – adaptatsioon.
Kohanemine on pigem passiivne kui aktiivne protsess; selle ideaali saavutab igaüks, kes suudab olla õnnelik ilma individuaalsuseta, isegi hästikohanenud vaimuhaige või vang.
Kohanemine on protsess, mille käigus vähemuse liikmed teadvustavad endale domineeriva kultuuri vorme ja väärtusi, kuid ei tarvitse tingimata muuta oma norme ja väärtusi.
Kohanemine on vastastikune protsess: nii nagu keele struktuur mõjutab uusi sõnu, kohaneb ka keele süsteem omakorda laenudega, ning pole välistatud muutused keele
Kohanemine - tihti pöörduv, organismi ehituse ja talitluse mittepärilik muutumine  Kohastumine- pöördumatu, organismi ehituse ja talitluse pärilik muutumine
Kohanemine on protsess, mille käigus indiviid õpib keskkonna sündmusi ette nägema ja kontrollima. Selle käigus toimubki tedvuses uute skeemide konstrueerimine.
Kohanemine – organismi ehituse tunnus on pärilik ja muutuv triiplutika hoiatav punane värvus) Kohastumine - organismi ehituse tunnus on pärilik ja muutumatu
Kohanemine e. isendiline adaptsioon (organismi elu jooksul toimunud) ja kohastumine e. evolutsiooniline adaptsioon ( paljude põlvkondade kestel toimunud)
Kohanemine – isendi fenotüübi otstarbekas muutumine vastusena keskkonnategurite toimele. Kohanemine seisneb isendi tunnuste mittepärilikes muutustes.
Kohanemine – ollakse väga tähelepanelik teise osapoole suhtes, kuid ei peeta silmas oma eesmärki, surutakse alla oma vajadused, huvid ja seisukohad.
Kohanemine – kui saan igakuu 50euri rohkem, kas see jääb sul üle. Kui hästi sa kohaned sellega, kui tulud suurenevad, suurenevad ka kulud.
Kohanemine keskkonnaga - liigid, kes viiakse näiteks loomaaiast vabasse loodusesse Kindel eluiga, mis lõppeb alati surmaga- organismidel on erinev eluiga
Kohanemine – teise huvid ja eesmärgid on tähtsamad kui minu omad, püütakse olla teisele meele järgi, mitte kahjustada suhteid.
Kohanemine - iga indiviid võib oma elu kestel sobituda elutingimuste muutustega nimelt päriliku reaktsiooninormi piires.
Kohanemine - Individuaalne adaptsioon, isendi fenotüübi otstarbekas muutumine vastusena keskkonnategurite toimele.
Kohanemine on fenotüübiline, nt mingile temperatuurile, kuid ei anna seda omadust oma järglastele edasi.
Kohanemine - indiviidi elu kestel sobitumine elutingimuste muutustega päriliku reaktsiooninormi piires.
Kohanemine - toimub isendiga konkreetsetes keskkonnatingimustes, mittepärilik, võib olla pöörduv.
Kohanemine - pöörduv,ontogeneetiline,adaptatsioon või liigi säilimine ja populatsiooni arvukuse
Kohanemine – organismi ehituse ja talitluse mittepärilik ja üldiselt pöörduv muutumine
Kohanemine on nähtus, millega laps puutub kokku pidevalt oma elu esimesest päevast alates.
Kohanemine - isend kohaneb tingimustega-kohanemus,pöördubprotsess,sõltub organismi
Kohanemine – isendite fenotüübi otstarbekas muutumine keskkonnategurite toimele.
Kohanemine on üldmõiste.Mida nõrgem ärritajate voog,seda suuremaks läheb
Kohanemine on organisatsiooni sisetegevuse muutmine vastavuses keskkonnaga.
Kohanemine - kui indiviid oma elu jooksul sobitub elutingimuste muutustega.
Kohanemine – isendi fenotüübi otstarbekas muutumine genotüübi raames.
Kohanemine tähendab eelkõige ümberkorraldusi organismi elutalituses.
Kohanemine – elu jooksul toimuv reageerimine keskkonnatingimustele.
Kohanemine – ontogeneetiline (areng sünnist surmani) muutumine.
Kohanemine - isendi muutumine vastusena keskkonnategurite toimele
Kohanemine - toimetulek välis- ja sisekeskkonna nõudmistega.
Kohanemine - isendiline adaptsioon, toim ontogeneesi jooksul.
Kohanemine on mittepäriliku alusega ja võib olla pöörduv.
Kohanemine – üks organism võib harjuda elukeskkonnaga.
Kohanemine – pöörduv, ontogeneetiline, adaptatsioon
Kohanemine – toimub tasakaalu väljakujunemine.
Kohanemine – akommodatsioon ja assimilatsioon.
Kohanemine – ontogeneetiline muutumine.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun