Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Kns pärssimine - ohtlik sõiduki juhtimisel & masinatega töötamisel ; ohtlikud üleannustamisel (lofepramiin) Kõikide tegurite arvessevõtmisel jääb fookus NA- & 5-HT-neuronite peale Depressiooni võivad põhjustada mitmesugused faktorid, enamasti seotud traumadega : hormoonide tasakaalutus, raske kehaline haigus, (viirus)nakkushaigused, rasked üleelamised, ravimid & võõrutamine nendest ning sünnitus
Kns - i. Autonoomne osa PNS-st on motoorne süsteem siseorganite jaoks, kehas asetsevatele silelihastele ja sisenõrenäärmetele, Koosneb kolmest ruumiliselt eraldatud süsteemist: · Sümpaatiline süsteem - keha reaktsioon stressile · Parasümpaatiline süsteem - taastab organismi varusid ja homцostaasi · Enteeriline närvisüsteem - mao-sooletrakti näärmeid ja silelihaseid kontrolliv
Kns on peamine: info töötlemise, organismi adekvaatse vastusreaktsiooni väljatöötamise ja algatamise ning vaimse tegevuse keskus; vaimne tegevus (mõtted, emotsioonid, teadvus) ei ole käsitatav automaatse vastureaktsioonina saabunud infole.

Knsi - tüsistused võivad olla tingitud immuunpatogeneesist (postinfektsioosne leetrite entsefaliit) või defektsete mutantide arengust (alaäge sklerotiseeriv panentsefaliit). KNSi kahjustab ta ka otseselt, neuronite infitseerimisel.
Kns koosnemine - eelkõige peaaju(juhib organismi talitust) ja seljaaju(ühendab peaaju enamiku piirdenärvisüsteemi närvidega) PEAAJU ÜL(5)-Suuraju=juhib lihaste talitlust, otsuste tegemist,kõnelemist,kujutlusvõimet, mälu, õppimist.
Kns - ist ganglionini) mediaatoriks atsetüülkoliin (muskariini või nikotiini tüüpi retseptorid). Postganglioossete aksonite mediaatoriks noradrenaliin (alfa- ja beeta- retseptorid) ja neerupealiste säsis adrenaliin.

Kns - i vastus sise- ja väliskeskkonna ärritustele? 8. Kordineerib liigutusi ja hoiab keha tasakaalus? 9. Haigus, mida iseloomustab mälu halvenemine? 10. Närvirakk teise sõnaga? 11. Koosneb pea- ja seljaajust?
Kns - is töödeltakse sensoritelt saadavat infot, võrreldakse seda varem mällu salvestatuga ja võetakse vastu otsuseid, mis realiseeruvad vegetatiivsete ja motoorsete funktsioonidena.
Kns - i  KNS-i teatud piirkonnast, kus toimub erutuse analüüs  eferentsetest närvikiududest, mis juhivad erutuse KNS-st vastavasse organisse  reageerivast organist.

Kns - ga. Refleksid toimuvad KNSi-vahendusel Parasümpaatiline impulss soodustab seedet - innervatsioon põhiliselt uitnärvi kaudu (söögitoru, magu, peensool, proks.
Kns - mõjutavad tuju, mälu, isu, sõltuvust, hirmu, agressiivsust, kehatemperatuuri, ärkvelolekut jne Väljaspool KNS-reguleerib südame arengut, löögisagedust.
Kns ehitusprintsiip - Pea ja seljaaju, koosnevad kahest sümmeetrilisest poolest, koosnevad üksikutest segmentidest, närvikiudude kimbud on koondunud juhtteeks.

Kns organid on peaaju ja seljaaju ning nad kujutavad endast suuri närvikoe s.o. närvirakkude – neuronite, nende jätkete ja neurogliia kogumikke.
Kns - i organid peaaju ja seljaaju kujutavad endast suuri närvikoe, s.o. närvirakkude - neuronite, nende jätkete ja neurogliia kogumikke.
Knsossos - Kreeta kuulsaim loss lineaarkiri A ja B- A-Minoilise kultuuri savitahvlitele vajutatud silpkiri, mida ei osata tänapäeval lugeda.

Kns - is paiknevad ning refleksi iseloomu määravad ühendusteed tekivad evolutsiooni käigus ning kanduvad edasi pärilikult.
Knsi haaratus on tavaline: peavalu, aga entsefaliit, krambid, kooma, surm on ka võimalikud ravimata juhtude puhul.
Kns on kahjustuste eest paremini kaitstud kui PNS, kuid KNS kahjustuste mõju organismile on suurem.

Kns - s elastse toese, nad on osa vere-aju barjäärist, reguleerivad ajuvedeliku koostist.
Kns - I, vegetatiivse NS ja lokaalsete faktorite regulatiivne toime südame tegevusele.
Kns - i tõttu surm, vaimne alaareng, neuroloogiline ebastabiilsus ka raviga.

Kns - s, ruumidest neuraaltoru sees areneb välja ajuvatsakeste süsteem.
Kns - iga seotud väljasuunatud vahendajateks, mis on KNS kontrolli all.
Kns - is ja kutsuda esile kuulmise nõrgenemist kuni kurdistumiseni.

Kns - i (eriti ajukelmete) infektsioon esineb 50% infitseeritutest.
Kns ülesanne – koordineerida seedesüsteemi eri osade talitlust.
Kns on mitmed diskreetsed funktsionaalsed süsteemid.

Kns - is toimub kogu elutalituse regulatsioon.
Kns on Schwanni tupe asemel oligodendrogliia
Kns - i mõjutab 50% patsientidest.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun