Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude v organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine 2.Meristeem-taimede algkude 3.totipotentsus-rakkude arenguline täisvõimelisus 4.Feromoonid-loomade poolt keskkonda eritatavad bioaktiivsed ained, mis samasse liiki kuuluvatel isenditel kutsuvad esile käitumuslikud, harvem füsioloogilised, muutused.
Kloonimine - identse genoomiga organismi loomine Reproduktiivne kloonimine:1)võetakse tüvirakk, 2)rakust eemaldatakse rakutuum, 3)munarakust eemaldatakse rakutuum ja asemele tüviraku tuum, 4)soodustatakse munaraku jagunemist ja kasvamist, 5)saadud embrüo siirdatakse emaslooma emakasse, 6)arenev organism sünnib tüviraku andja identse koopiana
Kloonimine tähendab geneetiliselt identse Rakendusbioloogia seisneb bioloogia haruteaduste järglaskonna saamist paljundatavast poolt avastatu praktilise kasutamise võimaluste ja üksikobjektist, olgu selleks objektiks DNA lahenduste uurimises ja teostamises.

Kloonimine – GENEETILISELT IDENTSE JÄRGLASKONNA SAAMINE PALJUNDATAVAST ÜKSIKOBJEKTIST (DNA MOLEKUL RAKK, ORGANISM). KLOON – GENEETILISELT IDENTNE JÄRGLASKOND. MERISTEEMPALJUNDUS – MERISTEEMIRAKKUDE KASUTAMINE VEGETATIIVSETE JÄRGLASTE SAAMISEKS.
Kloonimine on täiskasvanust organismist pärit geneetilise materjali kasutamine uue, temaga identse organismi loomiseks .Suvalisest keharakust eraldatakse mikroskoobi all rakutuum ja see süstitakse munarakku, millest eelnevalt on tuum eraldatud.
Kloonimine on üks teemadest mis annavad ainet eetilisuse ja inimlikkusega seonduvatele aruteludele. Protseduur oma olemuselt tähendab täiskasvanud organismist pärit geneetilise materjali kasutamist uue, temaga identse organismi loomiseks.

Kloonimine –  see on geneetiliselt identse järglaskonna  saamine, kui me paljundame mingit üksikobjekti (DNA  molekul, rakk, organism)  Saadud järglaskond moodustab klooni  22.12.12 Meristeempaljundus
Kloonimine tähendab ju teatavasti ühest elusolendist teise täpselt samasuguse tegemist ning kui selline asi juhtuks, siis oleks see kloonitava isiku väärikuse rikkumine, kuna sel juhul poleks ta enam ainulaadne.
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude või organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine kohev sidekude - sidekoeliik, mis hoiab teisi kudesid ja organeid paigal ning tagab nende elastsuse

Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude või organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine. kloon- isendi, raku või DNA molekuli kloonimisel tekkiv geneetiliselt identne järglaskond.
Kloonimine tähendab geneetiliselt identse järglaskonna saamist paljundatavast üksikobjektist, olgu selleks objektiks DNA molekul, rakk või organism.
Kloonimine – geneetiliselt identse järglaskonna saamine paljundavast üksikobjektist, kas siis DNA molekulist, rakust või organismist.

Kloonimine –  geneetiliselt identse järglaskonna saamine paljundatavast üksikobjektist (DNA molekul, rakk, organism).
Kloonimine on aidanud lahendada suuri probleeme põllumajanduses, samas on tekitanud poleemikat loomorganismide kloonimisel.
Kloonimine - vegetatiivse paljunemise teel saadud järglased,kes omavahel ja vanematega on geneetiliselt peaaegu identsed.

Kloonimine on täiskasvanust organismist pärit geneetilise materjali kasutamine uue, temaga identse organismi loomiseks.
Kloonimine – rakkude või DNA osade või tervete organismide geneetiliselt identsete järglaste saamine.
Kloonimine - DNA-fragmentide, rakkude või organismide geneetiliselt identsete järglaste tekitamine.

Kloonimine - täiskasvanud org pärit geneetilise materjali kasut uue, temaga identse org loomiseks.
Kloonimine - organismi-, raku- või DNA-kloonide tekitamine uurimis- ja aretustöö ning tootmise
Kloonimine tähendab geneetiliselt identse järglaskonna saamist paljundatavast üksikobjektist

Kloonimine – geneetiliselt identse järglaskonna saamine paljundatavast üksikobjektist.
Kloonimine – vegetatiivne geneetiliselt identsete järglaste saamine.

Kloonimine on eba eetiline, kuna see pole loomulik.
Kloonimine on identse genoomiga organismi loomine.
Kloonimine on geneetiliselt identsete järglaste

Kloonimine – lammas Dolly `97, inimkloon.
Kloonimine on nähtus, mis jaguneb kaheks.
Kloonimine on saanud palju kriitikat.

Kloonimine on kloonida tekitamine.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun