Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Kiusamiste tagajärjed on enesetapud. Vähesed julgevad hakata vastu kiusajatele ja mitte neist välja teha, kuid selliseid inimesi on vähe ja paljud näevad kergemat pääsemisest kisamisest teha enesetapp. Kiusajad ise mõistavad seda alles siis, et nad on kedagi kiusand ja teisele saanud väga haiget teha kas füüsiliselt või vaimselt, kui neid end kiusatakse samamoodi või teine inimene on juba enesetapu teinud siis tullakse alles mõistusele ning mõeldake, et kas see oli nüüd vajalik teist inimest kiusata.
Kiusamine on olnud koolielus alati häirivaks teguriks; iga suurem sotsiaalne segakooslus kogeb • Kuidas me peaksime kinnipidamissessiooni läbi viima? Milliseid asju me tavaliselt kinni- kiusavat käitumist, sest ebakindlad isikud püüavad rakendada oma moonutatud arusaama pidamissessiooni juhtides teha (ja öelda) püüame? Mida peaks õpilase tavaliselt tege- sotsiaalsest võimust.
Kiusamine on ka see, kui õpetaja seab mõne lapse õpitulemused või tööd naerualuseks, alandades õpilast niimoodi korduvalt kogu klassi ees. Nii kiusavale õpilasele kui ka kiusavale õpetajale on publik oluline osa kiusamisest, sest ohvrit alandatakse kogu klassi ees. Suhteliselt märkamatu on kiusamine siis, kui õpetaja kohtleb mõnda õpilast teistest erinevalt.

Kiusatus selleks on olemas. Kui sellele kiusatusele alla anda, siis satub mõistus lahendamatutesse vastuoludesse (antinoomiad). Mõistus muutub "sofistlikuks", "dialektiliseks". Kant teeb suuri püüdlusi selle nimel, et üksikult näidata, et need vastuolud on lahendamatud, eriti seoses teoloogilise ideega ja teoloogide katsetega leida uusi jumalatõestusi.
Kius on 2 osa: tuum ja kate (koor). Tuuma murdumisnäitaja n1 on suurem kui katte oma n2 .Kui valguskiire nurka kiu keskjoone suhtes on väike, siis tuuma ja katte piirjoonel tekob täielik peegeldus ja valguskiir kulgeb kiu tuumas. Piirjoonel olevad kiud kulgevad kattet mõõda.
Kiusatav - > Kiusamise algus -> Üksindus, kurbus, abitus-> Hirm, alaväärsustunne, enesekriitilisus. -> Teistest eemalehoidmine või omakorda teiste tõrjumine (ei usu enam, et keegi tahab sõber olla)-> Hinded halvenevad, on sageli haige, muutub ise ka agressiivseks

Kiusamise ohvrid on nii õppimises, suhetes kui emotsionaalses mõttes halvas olukorras. Nad kipuvad arvama, et kutsuvad ise kiusamist esile, sest midagi on neis teisiti, kui peab, ja asja teeb hullemaks see, et nad ei suuda kiusamise vastu midagi ette võtta.
Kiusatavad on enamasti madala enesehinnanguga ja ärrituvad kergesti, neil ei ole enamasti häid sõpru, kes nende kaitseks välja astuksid, mõnikord ei võta ka õpetajad probleemi täie tõsidusega seega jäävad nad tihtipeale oma probleemiga üksi.
Kiusamist on nii vaimset kui ka füüsilist. Seda kõike esineb suurtes koolides kindlasti rohkem kui väikestes, sest väiksemates maapiirkonna koolides levivad jutud kiiremini, et kedagi kiusatakse ja probleemile leitakse kiiremini ka lahendus.

Kiusamine - bullying (USA kirjanduses victimization) Kiusamine on käitumine, mis on (a) olemuselt agressiivne ja eesmärgiga tekitada kahju või kannatusi (b) ajas korduva iseloomuga ja (c) võimupositsioonilt suhtes ebavõrdne.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kiusatus on järeldada, et nii suured arvud relvastavad heliloojat veendumusega, nagu oleksid heliloomingu võimlaused samahästi kui piiramatud. Tegelikult pole inimese kuulmissüsteem nii võimalusterikas, seda põhjusel, et helid moodustavad jadasid, mille elementide vahel võivad tekkida küllaltki keerulised seosed. Suur hulk meloodiakujundeid muusikas sõltub ajas üksteist kaugel asuvate helide vahelisest suhtest.
Kiusamiste kordasaatjad on normaalsed indiviidid, kes on üldiselt stabiilse psüühikaga ja sotsiaalselt aktiivsed, kuid grupina hälbivad sellest ja muutuvad karmiks ühel kindal ajal - just enne uute liikmete vastuvõtmist kogukonda.

Kiusatus varastada - kas ma võiksin tahta, et kõik inimesed varastaksid? Kas öelda mingis olukorras tõtt? - Kas ma tahan, et kõik valetaksid? Põhimõte: ära tee seda, mida sa ei taha, et teised sulle teeksid.
Kiusamine on sageli varjatud, lapse lähikondsed ei pruugigi seda märgata, kuigi oluline on avastada probleem juba eos. Õpilased veedavad üha rohkem aega kübermaailmas, Internet on kõikjal kasutatav.
Kiusajaid on erinevaid: mõned saavad eeskuju kodust, kus toimub samuti lapse õiguste rikkumine; vägivallaga tegelejal on tähelepanuvajadus ning vajadus näidata oma võimu teiste õpilaste suhtes.

Kiusajal on rohkem sõpru, kes teda toetavad, kiusatav on sageli aga üksik ja haavatav. Seetõttu on kiusataval ka raskem abi küsida ning oma negatiivsetest kogemustest teistega rääkida.
Kiusaja - ohver- kõrvalseisja (Kellega neist peab tegema rohkem tööd ja miks? Ohvriga, sest ohver ongi ohver, tal on see tunne kaasas koguaeg, kiusajaga, sest kuidagi peab teda piirama,
Kiusamisega on seotud üldiselt jõusuhete tasakaalustamatus. Jõusuhete erinevus võib põhineda nt vanusel, füüsilistel omadustel, positsioonil rühmas või toetajaskonnas.

Kiusajad on tavaliselt see vaikiv enamus, kes ei julge välja astuda ja öelda: ‘’ Nii ei tohi’’. Ka täiskasvanutele on raske teise inimese eest välja astuda.
Kiusajateks on tavaliselt need, keda on ennast varem kiusatud, kas kodus või nooremas klassis. Tegelikult pesitseb probleem kiusaja sees, kellel on madal enesehinnang.
Kiusamine on ühe või mitme inimese negatiivne ja sageli agressiivne või manipuleeriv tegu või teatud aja jooksul korduvad teod teise inimese või inimeste suhtes.

Kiusajateks on enamasti lapsed, kellel on mingi mure, kes on endaga rahulolematud, kadedad teiste inimeste peale ja ei oska nende tunnetega enam muul moel toime tulla.
Kiusaja – ka kurjast kasvab hea.” Tõe väljaselgitamiseks lähebki Mefistoteles maa peale, et üritada Fausti headuse ja tarkuse teelt kõrvale kallutada.
Kiusatavatel on palju põhjusi, miks nad midagi ei tee, näiteks: enda süüdistamine, haavatavus, kartus ja tihti nad lepivad sellega, kuidas nendega käitutakse.

Kiusatus on põhjendus paljudele tänapäeval vägagi levinud probleemidele. Varastamine, petmine, kasiinodes käimine ja igasugune muu seaduse rikkumine.
Kiusamine on defineeritav kui konkreetneagressiooni vorm, mis on teostatud ilma provokatsioonita ja korduval ttugevama lapse poolt nõrgema lapse suhtes.
Kiusajatest ohvritega on kõige raskem tegelda, sest nad käituvad agresiivselt ja vastuvõetamatult, kuid on samal ajal ka kaitsetud ja kergest haavatavad.

Kiusatus on luua plaane ja reeglistikke (kriisi käsiraamat), mis määraksid täpselt sammud, mida tuleb astuda ja kes peaks mida tegema.
Kiusamine on enamasti haiget tegev ja tehtlik agressiivne käitumine, mis võib tihti kesta kaua, nii nädalaid, kuid ja isegi aastaid.
Kiusajateks on enamasti lapsed, kellel on mingi mure, kes on endaga rahulolematud ja ei oska nende tunnetega muul moel enam toime tulla.

Kiusamisega on tegu siis, kui õpilane sattub korduvalt ja süstemaatiliselt teise või teiste tahtliku, negatiivse tegevuse objektiks.
Kiusamisel on 4 erinevat vormi, milleks on füüsiline kiusamine, mittefüüsiline kiusamine, vara kahjustamine ja küberkiusamine.
Kiusajad on tavaliselt need lapsed keda on halvasti koheldud, kas enda vanemate poolt, lasteaias või mõnes nooremas klassis.

Kiusaja puhul on selline käitumine etteennustavaks tõsiste probleemide tekkeks tulevikus, mis seostub kuritegeliku käitumisega.
Kiusamine on varjatud, antud hetke ja olukorda ärakasutav alatu ning korduv tegevus, mille aluseks on jõudude ebavõrdsus.
Kiusamisel on hävituslik mõju õpikeskkonnale, see võib põhjustada tõsisemaid vägivallaakte ja koolist väljalangemist.

Kiusajateks on poisid üksi või väikestes rühmades, tüdrkud kiusavad enamasti rühmiti, kasutades kaudseid kiusamisviise.
Kiusajateks on tõenäoliselt lapsed, kes kogevad vägivalda kodus või näevad oma lähedasi teisi vägivaldselt kohtlemas.
Kiusamisküsitluse tulemusi on hea käsitleda näiteks kooli juhtkonna tasemel, lastevanematega kohtumistel või lastevanemate koosolekuil.

Kiusamine on meie aja koolides väga suur probleem ja kuna olen ise kiusamist kogenud, siis tean millest räägin.
Kiusajal on rohkem võimu kui kiusataval; 2. Kiusamine on sageli organiseeritud, süstemaatiline ja varjatud;
Kiusajateks on tavaliselt need lapsed, keda ennast on kiusatud kas kodus, lasteaias või nooremas klassis.

Kiusajal on vaja välja pressida nii-öelda üleolek ja tunnustus, et saavutada soovitud tähelepanu.
Kiusamine on mõnikord olukorra ärakasutamine, kuid kord alanud, on tõenäoline, et see ka jätkub.
Kiusatused on sageli need, mis viivad inimesed uuele teele või tegema viga, mida hiljem kahetsetakse.

Kiusvaalalised on hiigelmõõtmetega loomad,kuid sellele vaatamata toituvad nad tillukestest loomakestest.
Kiusvaalad – maailma suurimad vaalad, kelle suus on kiusplaadid, mis jooksevad pikineelu alla.
Kiusamine koolis - mõnitamine, alandamine, norimine, löömine ja kõik muu seesugune on terrorism.

Kiusatud teismelisele on see aga tohutu löök alles kujunemisjärgus identiteedile ning enesehinnangule.
Kiusajatel on sageli ka hirm, et kui nad ei kiusa teisi, satuvad nad ise kiusatavate hulka.
Kiusajal on sageli suurenenud võimuvajadus ja tal puudub süütunne ja empaatiavõime.

Kiusamise järk - järguline langemine on seotud mitmete erinevate tegurite kokkulangemisega.
Kiusatavad lapsed on samuti ebakindlad ning see paistab välja nende käitumisest ja olekust.
Kiusaja on tavaliselt energiline, endast heal arvamusel, sõnaoskavam või rikkam.

Kiusamine - kommentaarid ja sõnumid kindlate isikute kohta, mis õhutavad vaenu.
Kiusatavad on teistest klassikaaslastest erinevad ja seetõttu neid ka kiusatakse.
Kiusamine – tahtlikult teisi kahjustav käitumine mis kordub teatud aja tagant

Kiusatavad on tavaliselt väga madala enesehinnanguga ning ei julge vastu hakata.
Kiusamine on füüsiline, kaudne, verbaalne, suhetega seotud, + küberkiusamine
Kiusamisest rääkides on oluline ärgitada teda otsima lahendusi ja olukorda analüüsima.

Kiusamist nimetatakse väärnähtuseks ja see põhineb jõudude ebavõrdsusel.
Kiusajal on võimu või jõudu, mille abil ta saab kiusatu suhtes üleoleku.
Kiusamine - inimest koheldakse korduvalt ebameeldival või alandaval viisil.

Kiusamise takistamisel on ülioluline. See aitab kiusataval mõista, et ta ei ole üksi.
Kiusajast ohvrid on mõnes situatsioonis ise kiusajad, kuid teises jälle ohvrid.
Kiusajad on kavala, sest nad oskavad süüd enda kaelast ära veeretada.

Kiusatav on tugevama iseloomuga, siis muutub ta ka ise vägivaldseks.
Kiusamine on meie ühiskonnas suur ning kahjuks ka jääv probleem.
Kiusatav õpilane on arg ja tihtipeale teistest välimuselt erinev ( näit.

Kiusajatel on jällegi palju põhjusi miks nad on kiusaja rollis.
Kiusamine on koolides järjest enam tähelepanu koguv nähtus.
Kiusamine on väärnähtus ja põhineb jõudude ebavõrdsusel.

Kiusamine on sageli organiseeritud, süstemaatiline, varjatud.
Kiusajatel on tolerante hoiak agressiivse käitumise suhtes.
Kiusautsed on inimesega kaasas käinud juba aegade algusest.

Kiusatava tunded – ei taha süüa, ei saa magada, elutahe kaob
Kiusamine on tagajärg. Keegi ei sünni hea või halvana.
Kiusamine on raske nähtus, millesse tuleb alati sekkuda.

Kiusajateks on need, kes peavad end teistest paremateks.
Kiusamine on tavaliselt tahtlik ja sihilik tegevus.
Kiusamine on seega võimu või jõu väärkasutus.

Kiusamise ohvrid on ka inimesed, kellel on emotsioonid.
Kiusamine on palju levinum kui võib arvata.

Kiusajal on rohkem jõudu kui ohvril.
Kiusamisel on mitmeid erinevaid vorme.

Kiusajad on tavaliselt energilised.
Kiusamine on üks vägivalla liike.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kiusamiskäitumine on inimeste vastastikune mõjuprotsess, milles on kaks osapoolt – kiusaja ja ohver. Näiliselt esmapilgul ettearvatavate uurimistulemuste taga on aga oluline teave – kiusamist



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun